امروزه بازار بزرگی برای سفید کردن ارزان قیمت دندان‌ها وجود دارد و اگر شما فردی هستید که می خواهید به صورت خیلی سریع و کم هزینه دندانتان را سفید کنید، ممکن است با پیشنهادات افرادی که دندانپزشک رسمی و قانونی نیستند برای سفید کردن دندان مواجه شوید یا محصولات سفیدکننده ای که در سایت ها و ماهواره تبلیغ می شود را به صورت آنلاین خریداری کنید.

لمینت در رشت

تیم تخصصی ما در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری توجه شما را به راه های سفید کردن غیر مجاز و غیر قانونی جلب می کند تا بتوانید از حقایق تلخ این روش ها آگاه باشید. علیرغم قوانینی که برای دندانپزشکان و متخصصان زیبایی وجود دارد، روش های غیر مجاز در اکثر کشورها از جمله ایران در حال افزایش است و توسط افرادی انجام می شود که هیچ آموزشی ندیده اند و از محصولاتی که حاوی مقدار غیر مجاز ماده ی سفید کننده هستند استفاده می کنند. در نتیجه درد طاقت فرسا، تاول، تورم و سوختگی درجه سه، همراه با حساسیت دندان را تا آخر عمر برای شما در پی خواهد داشت.

زمانی که سفید کردن دندان ها به روش درست و قانونی انجام شود، یک عمل دندانپزشکی مقرون به صرفه است که نتایج زیبایی عالی همراه خواهد داشت. دقیقا بر عکس روش های غیر مجاز. طبق قانون دندانپزشکی، روش های زیبایی دندان فقط باید توسط متخصص دندانپزشکی و زیبایی که در شورای عمومی دندانپزشکی دارای مجوز است، انجام شود. در حقیقت دندانپزشک و متخصص زیبایی آموزش های ویژه ای را گذرانده اند که می توانند به صورت حرفه ای و بی خطر و موثر عمل سفید کنندگی دندان ها را انجام دهند.

چرا سفید کردن دندان هنوز به طور گسترده توسط افراد غیر متخصص انجام می شود؟

یکی از دلایل آن عدم آگاهی است. دندانپزشکان بدون مجوز معمولا ادعا می کنند که از قوانین آگاه نبوده اند و به همین دلیل قانون را نقض کرده اند و یا به دلیل عدم آگاهی از قوانین، شرکت تولید کننده ی محصولات سفید کننده محصولات غیر مجاز را به آنها ارائه کرده اند. همچنین شرکت های تولید کننده ی این سفید کننده ها افراد را ترغیب می کنند که خودشان در خانه از این محصولات استفاده کنند.

بهتر است قبل از انجام سفید کردن دندان واقعیت های موجود در این زمینه را بدانید:

روش مجاز برای سفید کردن دندان

 • انجام معاینه ی دندانپزشکی که تضمین می کند شما کاندید مناسبی برای این نوع از درمان هستید. اگر باردار هستید یا دندان ها و لثه های سالمی ندارید، ممکن است سفید کردن برای شما مناسب نباشد.
 • ارائه ی درمان توسط یک دندانپزشک یا متخصص زیبایی رسمی و دارای مجوز که دوره های آموزشی لازم را گذرانده است.
 • استفاده از ژل سفیدکننده ی استاندارد و با نسخه که حاوی حداکثر ۶٪ پراکسید هیدروژن (یا معادل ۱۶٪ پراکسید کاربامید) که هم ایمن و هم موثر است.
 • ابزار های سفید کننده سفارشی که دقیقا روی دندان ها قرار می گیرند و در عین حال از لثه ها محافظت می کنند.
 • درمان مدیریت شده و نسخه های مخصوص خود فرد.
 • مراقبت های بعدی مداوم، از جمله توصیه هایی برای حفظ سفیدی دندان ها برای مدت طولانی تر.

روش غیر مجاز

 • عدم انجام معاینه توسط دندانپزشک یا متخصص
 • این کار توسط شخصی که آموزش ندیده و محصولات خود را مستقیماً از یک تولید کننده خریداری می کند بدون اینکه بداند چه چیزی در آنها وجود دارد.
 • درمان در محیط های غیربهداشتی خانگی
 • محصولات غیرقانونی که حاوی مقدار غیر مجاز پراکسید هیدروژن هستند و باعث سوزش، تاول و دندان درد دائمی شوند.
 • ابزار های سفید کننده ی عمومی وغیر سفارشی که می توانند باعث نشت ژل سفید کننده روی لثه شوند و به بزاق دهان اجازه دهند اثر ژل را بر روی دندان های شما خنثی کند.
 • نتایج غیر قابل پیش بینی که می تواند از سفید شدن نامناسب و آسیب مینای دندان گرفته تا تورم، سوختگی و درد طولانی مدت متغیر باشد.
 • اگر درمان اشتباه صورت گرفته باشد، مراقبت های بعدی اثری ندارد.

نتیجه گیری

حالا که به واقعیت های موجود در روش سفید کردن دندان آگاه شده اید می توانید برای مشاوره ی حرفه ای سفید کردن دندان با مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری تماس بگیرید. دکتر مانوشا امیری متخصص آکادمیک و حرفه ای زیبایی دندان می باشد که طیف وسیعی از گزینه های سفید کننده را در کنار سیستم بلیچینگ دندان حرفه ای خود ارائه و مناسب ترین روش برای زیبایی دندان را به شما پیشنهاد می دهد.

Rate this post