روند حرفه ای سفید کردن دندان ها در مطب با مشاوره با دندانپزشک شروع می شود. همه افراد کاندید مناسبی برای سفید شدن دندان نیستند. به همین دلیل، شما باید قبل از انجام این کار با دندانپزشک صحبت کنید. اگر روی دندان های جلوی خود مواد پرکننده یا روکش بزرگ دارید سفید کردن دندان ایده خوبی نیست. مواد شیمیایی، دندان های طبیعی شما را سفید می کند، اما بر روی ترمیم های دندان شما تاثیری ندارد ( که از سرامیک ، پرسلین یا مواد کامپوزیتی درست شده اند) در نتیجه رنگ دندان های شما متفاوت خواهد شد.

بلیچینگ دندان در رشت | سفید کردن دندان ها در رشت

سفید کردن دندان در دندان های زرد رنگ موثر تر است ولی ممکن است در دندان های که به رنگ قهوه ای یا خاکستری تغییر یافته اند کمتر موثر باشد، به خصوص هنگامی که این تغییر رنگ در اثر مواجه شدن با آنتی بیوتیک های تتراسایکلین باشد زمانی که دندان هنوز در حال رشد است .( قبل از ۸ سالگی)

در هنگام شروع فرآیند درمان، زمانی که روی صندلی احساس راحتی کردید، دندانپزشک از یک گارد پلاستیکی برای باز نگه داشتن دهان بیمار و دسترسی راحت تر به دندان ها استفاده می کند. سپس دندانپزشک لثه های اطراف دندان های جلویی را با ژل می پوشاند و آن را با نور پرقدرتی سفت می کند. این ژل گارد لثه ای نامیده می شود و از لثه شما در برابر مواد شیمیایی سفید کننده دندان در طی فرآیند سفید کردن محافظت می کند. دندانپزشک همچنین ممکن است ترکیبی روی دندان های شما قرار دهد که به جلوگیری از حساسیت دندان کمک می کند.

انتخاب هایی برای سفید کردن دندان و رعایت سلامت آن

روند سفید شدن دندان با استفاده از ژل ساخته شده از ۱۵٪ تا ۳۵٪ هیدروژن پراکسید بر روی دندان های شما انجام می شود. پراکسید هیدروژن میتواند به لایه خارجی منفذ دار دندان نفوذ کرده و با استفاده از یک واکنش شیمیایی به نام اکسیداسیون ترکیبات لکه را از بین ببرد. بسته به روش سفید کننده ای که استفاده می شود، ژل سفید کننده ممکن است با استفاده از یک نور پرقدرت که روند سفید شدن را تسریع میکند دنبال شود.

سفید کردن مطب
سفید کردن دندان ها در رشت | دکتر مانوشا امیری | بلیچینگ در رشت

بیشتر روش ها شامل چندین بار استفاده از ژل در طول سفید کردن دندان می شود. دندانپزشک ژل را شست و شو می دهد و دوباره حدود ۴۰ دقیقه، هر چند بار که لازم باشد از لایه ژل جدید استفاده می کند. بعد از اتمام کار در یک جلسه، دندان چهار تا شش درجه سفید تر می شود. برخی از بیماران بعد از فرایند سفید کردن حساسیت دندان یا لثه را تجربه خواهند کرد اما این مشکل معمولا طی یک یا دو روز برطرف خواهد شد.

سفید کردن دندان ها به وسیله لیزر چیست؟

در حالی که اثرات سفید شدن می تواند مدتی (ماه ها تا سال ها) ادامه داشته باشد، بسته به رژیم غذایی و سایر عادات (مانند سیگار کشیدن) لکه های دندان سرانجام برمیگردند. برخی از دندانپزشکان توصیه می کنند برای حفظ این لبخند درخشان از کیت های سفید کننده خانگی حرفه ای استفاده کنید. این کیت ها شامل قالب های سفارشی متناسب با دندان ها و ژل سفید کننده شما می شوند که غلظت مواد سفید کننده کمتری نسبت به انواع موجود در روش های سفید کردن دندان ها در مطب دارند. بیمار قالب ها را با ژل پر میکند و هر روز چند ساعت یک بار یا هنگام خواب در دهان میگذارد.

آیا سفید کردن دندان باعث آسیب به مینای دندان می شود؟

وقتی صحبت از سفید شدن دندان می شود، هرچقدر که بابت آن هزینه کنید همانقدر تاثیرات را مشاهده می کنید. در حالی که کیت های بدون نسخه از داروخانه ارزان هستند و به راحتی دندان ها را درخانه بدون مراجعه به دندانپزشک سفید می کنند، اما سرعت آنها کمتر از سفید کردن دندان ها در مطب است و اثر سفید کنندگی کمتری نسبت به سفید کننده های حرفه ای دارند‌. و همچنین بدون نظارت دندانپزشک، راهنمای لازم برای رسیدن به نتیجه دلخواه را نخواهید داشت. اگر واقعا دندان های سفید هالیوودی می خواهید، تحت نظر یک دندانپزشک حرفه ای این کار را انجام دهید.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post