داشتن یک لبخند درخشان و روشن

در واقع هیچ کس دوست ندارد در هنگام لبخند زدن دندان های زرد و لکه دار داشته باشد. لکه های داخلی و خارجی دندان که ناشی از عواملی همچون مصرف مواد غذایی قندی و نامناسب، نوشیدنی ها و مصرف مواد مخدرهستند با روش های بلیچینگ دندان قابلیت از بین رفتن را دارند.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان را می توان به دو روش مختلف انجام داد:

افرادی که دارای دندان های زرد و لکه دار هستند این امکان وجود دارد که دندان های خود را در خانه سفید کنند. به اینصورت که دندانپزشکان قالب هایی را متناسب با اندازه ی دهان بیمار تهیه می کنند و داروهای مخصوصی که با توجه به نوع لکه دار شدن دندان تعیین می‌شوند و در قالب‌های مخصوص اسپری می‌شوند را به بیمار می دهند و فرد باید در صورت امکان هر روز به مدت ۶ تا ۸ ساعت از این قالب های دندانی استفاده کند. تقریباً بعد از سپری شدن حدودا یک ماه تکرار این روش لکه ها از روی دندان ها پاک می شوند و دندان ها سفید می شوند. از آنجا که این روش زمان زیادی می برد، انجام این کار در کلینیک ها ترجیح داده می شود.

بلیچینگ دندان چیست؟

فرآیند از بین بردن کروموژن هایی که باعث ایجاد لکه های داخلی و خارجی روی دندان ها می شوند با استفاده از ژل سفید کننده “بلیچینگ دندان” نامیده می شود. پس از انجام این فرآیند، رنگ دندان ها روشن تر و چشم نوازتر از رنگ اصلی آنها به نظر می رسند. همانطور که قبلا گفتیم شد، این کار را هم می توان در خانه و هم در کلینیک دندانپزشکی انجام داد. انجام این روش در کلینیک دندانپزشکی نتایج سریع تری در پی خواهد داشت.

بلیچینگ دندان در رشت،دکتر مانوشا امیری

روند انجام پروسه ی بلیچینگ

در طی انجام مراحل در کلینیک دندانپزشکی، یک ژل سفید کننده حاوی پراکسید هیدروژن روی دندان ها اعمال می شود تا به مینای دندان نفوذ کند. برای فعال کردن ژل از نور آبی مخصوص استفاده می شود. نور آبی اجازه می دهد تا پراکسید هیدروژن موجود در ژل به سرعت فعال شود. بعد از این فرآیند که تقریباً ۳۰ دقیقه زمان طول می کشد دندان ها به میزان قابل توجهی سفید میشوند.

بلیچینگ دندان باید توسط دندانپزشکان متخصص و با روشهای مربوط به آن انجام شود. در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری بلیچینگ دندان توسط متخصص زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انجام می شود.

لمینت در رشت

این روش از سفید کردن دندان باید با دقت خاصی انجام شود تا از سلامت دندان، داخل دهان و لثه محافظت شود. از تماس ژل سفید کننده با لب، دهان یا مخاط دهان جلوگیری شود. در طول روشن بودن نور آبی که فعال شدن ژل سفید کننده را تسریع می کند هم پزشک هم بیمار باید از محافظ چشم استفاده کنند.

آیا بلیچینگ بی خطر است؟

مطالعات و تحقیقات بالینی نشان داده است که اگر توسط دندانپزشک و متخصص انجام شود بی خطر است. بلیچینگ دندان برای کودکان زیر ۱۳ سال، زنان باردار یا شیرده توصیه نمی شود.

آیا بلیچینگ باعث ترمیم دندان می شود؟

با انجام بلیچینگ، لکه های خارجی و داخلی روی دندان پاک می شود. بنابراین دندان ها همیشه سفیدتر از قبل باقی می مانند. ولی این دلیل نمی شود که افراد اقداماتی انجام دهند که مانع مراقبت از سلامت دهان و دندان خود شوند.

دکتر مانوشا امیری بلیچینگ دندان را برای به دست آوردن نتایج قابل اعتماد و بهینه برای بیماران خود ارائه می دهد. اگر می‌خواهید از خدمات تخصصی مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دندان در رشت بهره ببرید و لبخندی براق و درخشان داشته باشید، می‌توانید برای دریافت خدمات بلیچینگ دندان با ما تماس بگیرید.

Rate this post