لمینت دندان روشی برای اصلاح طرح لبخند و یکی از درمان های زیبایی به شدت با کیفیت به حساب می آید

این درمان بیشتر برای افرادی مورد توجه قرار می گیرد که قصد دارند دندان هایی زیبا ،بی نقص، صاف و درخشان داشته باشند.

لمینت دندان یک نوع پوسته سرامیکی نازک است که به اندازه لنز چشمی ضخامت دارد

ویژگی اصلی این درمان مقاوم بودن و نفوذ ناپذیر بودن آن است

لمینیت سرامیکی معمولا از دوام، استحکام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار است.

استفاده از بهترین متریال و روشی مدرن

در مرکز زیبایی دکتر مانوشا امیری

image
image
image
image
Image

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یک نوع پوسته سرامیکی نازک است که به اندازه لنز چشمی ضخامت دارد ، این پوسته نازک وقتی به درستی توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی بر روی دندان ها چسبانده شود به شدت مقاوم خواهد شد.

شباهت ظاهری این پوسته نازک ( شفافیت )به مینای دندان باعث شده نتیجه نهایی درمان کاملا طبیعی جلوه داشته باشد.

image
image

طول عمر این درمان چقدر است؟

لمینت سرامیکی معمولا از دوام، استحکام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار است. البته این موضوع بدان معنا نیست که دندان لمینت شده نیاز به مراقبت و رسیدگی نداشته باشد. علیرغم استحکام بالا نیاز به مراقبت، رعایت کامل بهداشت و بررسی دوره ای توسط دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی دارد. همچنین این درمان از مقاومت بسیار بالایی نسبت به رنگ پذیری برخوردار است و رنگ اولیه خود را در سخت ترین شرایط هم حفظ میکند. برای افزایش طول عمر لمینت ملاحظاتی وجود دارد که باید رعایت کنید از جمله خودداری از شکستن اجسام سخت با دندان.

حقایقی که باید در مورد لمینت دندان بدانید

درمان قابل بازگشت
از آنجا که لمینت ها تقریبا به ۰/۵ میلی متر تراش دندان احتیاج دارند ، لمینت های سرامیکی به عنوان یک نوع درمان برگشت پذیر محسوب نمی شوند.
بی نیاز به بی حسی
گاهی اوقات مراحل آماده سازی روکش لمینت سرامیکی نیازی به استفاده از بی حس کننده موضعی ندارد. با این حال، برای آن دسته از بیمارانی که حساس یا مضطرب هستند، بی حسی موضعی توصیه میشود.
زمان ساخت کوتاه
زمان مورد نیاز آزمایشگاه برای ساخت روکش لمینت سرامیکی تقریبا یک هفته است. اگر چه ممکن است این زمان متفاوت باشد.
عوارض جانبی موقت
شما ممکن است کمی حساسیت به سرما و گرما داشته باشید این طبیعی است و به دلیل برداشتن بخش کوچکی از پوشش مینای دندان است. این حساسیت باید چند روز پس از قرار دادن روکش ها از بین برود.
نصب آسان
نصب یا چسباندن روکش های لمینت شما یک بار دیگر می تواند با استفاده از بی حس کننده موضعی یا بدون آن انجام شود. مدت زمان این معاینه معمولا طولانی تر است. لمینت ها با رزین حساس به نور، که با استفاده از یک نور سفید سفت می شوند، نصب خواهند شد.
مقاومت بالا
روکش های لمینت سرامیکی شما پس از نصب شدن بسیار محکم هستند و در مقابل بیشتر نیروهایی که عادت های غذایی معمولی به آنها وارد میکنند مقاومت می کنند. لمینت سرامیکی شیشه ای است و مانند شیشه محکم اما شکننده است. بنابراین باید از هر چیزی که باعث ایجاد فشار در لمینت سرامیکی شود خودداری کنید. باز کردن مغز پسته با دندان، جویدن استخوان یا آب نبات به طور قطع ایده خوبی نیست.

مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری

شما می توانید با ما در مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری ، با شماره ۰۹۰۰۲۲۲۶۰۰۱ تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره آنلاین می توانید اطلاعات خود را از طریق بخش مشاوره آنلاین برای ما ارسال کنید.