روکش‌های تمام سرامیکی دندان نوعی روکش زیبایی هستند که صرفاً از سرامیک و بدون استفاده از فلز داخلی  ساخته شده‌اند

روکش های تمام سرامیک به علت عدم داشتن فلز بیس دقیقا شبیه به دندان های طبیعی هستند.

روکش های قدیمی به دلیل داشتن فلز پایه که زیر پوشش سرامیکی قرار دارد باعث تیره و کدر شدن دندان می شوند

روکش تمام سرامیک یکی از درمان های رایج در دندانپزشکی زیبایی می باشد

روکش های تمام سرامیک بر اساس جنس و ترکیب سرامیکی و همچنین روش ساخت متفاوت هستند.

روکش های تمام سرامیک و مواردی که باید بدانید

این نوع روکش های دندان نوعی روکش زیبایی هستند که صرفاً از سرامیک ( بدون استفاده از فلز داخلی)  ساخته شده‌اند و امروزه  به یکی از بهترین روکش های دندانی جهت زیبایی بیشتر دندان ها تبدیل شده است.
همانطور که می دانید روکش های قدیمی به دلیل داشتن فلز پایه که زیر پوشش سرامیکی قرار دارد باعث تیره و کدر شدن دندان می شود ، حتی به دلیل این فلز در انتهای روکش باعث تیرگی اطراف لثه نیز می شود ، ضمن اینکه تراش بیش از حد دندان نیز یکی دیگر از عیب های این نوع روکش ها بشمار می رود.
در هر حال روکش های جدید با نام روکش های تمام سرامیک به علت عدم داشتن فلز بیس دقیقا شبیه به دندان های طبیعی هستند.
می توان گفت روکش های تمام سرامیک دقیقا مانند سیستم های لمینیت دندان هستند. مقدار تراش دندان در روکش های تمام سرامیک بیشتر از روش لمینیت دندان است ، مقدار تراش حدود ۲ میلیمتر دور تا دور دندان می باشد.
روکش فول سرامیک نیز مانند دیگر روش های دندانپزشکی زیبایی طول عمرش وابسته به نحوه استفاده و رعایت بهداشت دندان ها می باشد.اما در صورت مراقبت و باند صحیح روکش به دندان ، انتظار می رود سالیان سال برای شما کار کند.

image
image

انواع روکش های فول سرامیک

روکش های تمام سرامیک بر اساس جنس و ترکیب سرامیکی همچنین روش ساخت متفاوت هستند.

روکش زیرکونیا

روکش های زیرکونیا از جنس اکسید زیرکونیوم هستند.ویژگی اصلی روکش زیرکونیا استحکام و مقاومت بالا و ضعف آن شفافیت کمتر نسبت به برخی از سیستم های دیگر است.

روكش E-max

روکش E-max از جنس لیتیوم دی سیلیکات است.عیب روکش E-max استحکام پایینتر نسبت به زیرکونیا است اما شفافیت و زیبایی بالایی دارد.

روكش CAD-CAM

در حقیقت یک نوع روش ساخت روکش های سرامیکی است. روکش CAD-CAM از جنس انواع سرامیک می تواند باشد که کاربرد آن در ساخت روکش دندان و لمینیت دندان است ، نحوه ساخت این روکش به این صورت است که بلوک سرامیکی توسط کامپیوتر با تراش شکل می گیرد.مزیت فوق العاده این روش در سرعت آماده شدن این سیستم می باشد ، به این صورت که می توان در ظرف چند ساعت در مطب روکش سرامیکی و یا لمینیت دندان را ساخت.

چرا به روکش تمام سرامیک دندان نیاز دارم؟

  1. محافظت از دندان ضعیف (احتمالا در اثر پوسیدگی) در مقابل شکستگی و یا نگه داشتن دندان ضعیف کنار هم اگر قسمت هایی از آن ترک خورده باشند.
  2. ترمیم دندان شکسته یا دندان خیلی پوسیده
  3. پوشاندن و حفاظت از دندانی که با پر کردن زیاد آن چیزی از دندان باقی نمانده باشد
  4. نگه داشتن بریج دندان در جای خود
  5. پوشاندن دندان های که بد شکل شده اند یا رنگ آنها خیلی عوض شده است
  6. پوشاندن ایمپلنت دندان
  7. پوشاندن دندانی که با کانال ریشه درمان شده است

روکش تمام سرامیک بهترین تطابق رنگ طبیعی را نسبت به هر نوع دیگر فراهم میکند. آنها همچنین برای کسانی که به فلز حساسیت دارند انتخاب خوبی هستند. با این حال آنها در مقابل انواع فلزی ترکیب شده با پرسلین استحکام کمتری دارند. این نوع همچنین میتواند کمی بیشتر از انواع فلزی یا رزینی باعث فرسایش دندان های مقابل در دهان بشوند. روکش های تمام سرامیک میتوانند انتخاب خوبی برای دندان های جلو باشند.

روکش تمام سرامیک چه چیزی را درمان می کند؟

در مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری با استفاده از مدرن ترین دستگاه بلیچینگ دندان و استفاده از متریال هایی با برند روز دنیا لبخندی زیبا و درخشان به شما هدیه میکردد.

 

مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری

شما می توانید با ما در مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری ، با شماره ۰۹۰۰۲۲۲۶۰۰۱ تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره آنلاین می توانید اطلاعات خود را از طریق بخش مشاوره آنلاین برای ما ارسال کنید.