فاصله بین دندانی یا دیاستما چیست ؟

یکی از نشانه های زیبایی دندان ها داشتن فاصله مناسب میان آنها است. در بسیاری از افراد که فاصله دندان هایشان بسیار زیاد است به چند روش می توان بستن فاصله دندان ها را انجام داد. وجود این فاصله برای کشیدن نخ دندان اهمیت بسیاری دارد که باید به اندازه بسیار باریکی بین دندان ها فاصله باشد.

اگر در کودکی فاصله میان دندان ها زیاد تر از حد معمول باشد به دلیل اینکه در بزرگسالی استخوان های فک رشد کرده و سایز فک تغییر می کند، فاصله میان دندان ها بیشتر از قبل شده و دندان ها جلوه زشتی به خود می گیرند. حتی اگر شما دندان های سفیدی داشته باشید اما فاصله میان آن ها متناسب نباشد، نمی توانید از لبخند زیبایی برخوردار باشید و قطعاً همیشه سعی می کنید کوتاه صحبت کرده تا دندان هایتان کمتر در دید قرار بگیرند. گیر کردن مواد غذایی در فاصله بین دندان باعث فاسد شدن و پوسیدگی دندان ها می شود و با بوی بد دهان و دندان مواجه می شوند.

باکتری ها و خورده های غذا که در مدت زمان طولانی بین دندان های این افراد می ماند باعث بروز مشکلات لثه ای و زخم شدن لثه ها می شود. اما لازم است بدانید امروزه می توان با استفاده از انواع روش های بستن فاصله میان دندان از بروز و ادامه این بیماری ها جلوگیری کنید. فاصله زیاد بین دندان ها باعث می شود تا فک ها خود را بزرگ تر نشان دهند و لب های شما نیز جلوه ی بد فرمی داشته باشند.

image

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/nxfjpfkf/public_html/wp-content/plugins/deeper-addons-for-vc/includes/function.php on line ۹
image
image
image
image

علت فاصله افتادن میان دندان ها

بین دندان های کودکان و نوزادان شکاف هایی وجود دارد که به علت رویش دندان های شیری است و این شکاف ها با مرور زمان کمتر می شوند. مکیدن انگشت شست که یک عادت میان کودکان است باعث افتادن فاصله میان دندان های بالایی در کودک می شود. فشار دادن زبان بر پشت دندان های جلویی نیز باعث می شود دندان ها به سمت جلو رشد کنند و زیبایی خود را از دست بدهند. این مشکل در بزرگسالان هنگامی اتفاق می افتد که طول قوس فک با اندازه دندان مساوی نیستند و همخوانی ندارند.

هنگامی که دندان های شیری می ریزند و دندان های دائمی در حال رشد هستند ممکن است سایز دندان ها تغییر کرده و فاصله میان آنها زیاد شود. از طرفی دیگر، بیماری های لثه ای باعث می شوند که لثه ها ضعیف شده و کوچکتر شوند. بنابراین تا زمانی که فاصله میان دندان ها زیاد نشده است، باید به دنبال درمان بیماری لثه باشید. گاهی با افتادن یک دندان شیری، دندان دائمی برای رشد احتیاج به جراحی دارد و اگر توجه به نبود آن دندان نداشته باشید به مرور زمان دندان های کناری سعی می کنند جای خالی آن دندان را پر کنند که فاصله میان دندان ها زیاد شده و بستن فاصله دندان باید از طریق جراحی فک انجام شود.

Image
Image
image

مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری

شما می توانید با ما در مرکز ترمیمی و زیبایی دندان رشت، به مدیریت دکتر مانوشا امیری ، با شماره ۰۹۰۰۲۲۲۶۰۰۱ تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره آنلاین می توانید اطلاعات خود را از طریق بخش مشاوره آنلاین برای ما ارسال کنید.