امروزه کامپوزیت به‌عنوان یک روش محبوب و سریع برای بهبود ظاهر دندان‌ها شناخته می‌شود. در واقع کامپوزیت دندان شمال تهران، یک روش درمانی و زیبایی بخش، برای بازسازی دندان‌های آسیب‌دیده، کج و ناهموار است. در این روش، دکتر مانوشا امیری بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران یک ماده خمیری به رنگ دندان، اغلب از جنس رزین  را با دقت بسیار بالا روی دندان‌ها قرار می‌گیرد.

این تکنیک به‌آسانی قابل نصب بوده و به شما امکان می‌دهد که مشکلات کوچکی مانند شکستگی، رنگ و لکه‌های زرد، نامتقارن بودن و حتی حفره‌های دندانی را بازسازی کنید. عمل کامپوزیت دندان با توجه به مهارت و دقت دندان‌پزشک حرفه‌ای، باعث ایجاد یک نتیجه شگفت‌آور و یک طرح لبخند زیبا می‌شود.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت یک نوع ماده چسبنده است که با مینا و عاج دندان اتصال قوی برقرار کرده و این امکان را فراهم می‌سازد تا ترمیم دندان به‌صورت ساده‌تری انجام شود. این پرکننده از ترکیبی از مواد پلاستیکی، شیشه‌ای و رزین تشکیل شده و به‌راحتی قابل رنگ‌آمیزی است تا با دندان‌های طبیعی هماهنگ شود. با توجه به ظاهر طبیعی و همچنین قیمت مقرون به‌صرفه، کامپوزیت دندان به‌عنوان روشی محبوب برای ترمیم دندان‌ها توسط دندانپزشکان در شمال تهران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترکیبات مختلفی از کامپوزیت برای ترمیم و بهبود ظاهر دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. نهایتاً، ترکیب این ماده به شکل یک خمیر است که به‌راحتی در حفره‌ها و نواحی ناصاف دندان وارد شده و آن‌ها را پر می‌کند. این محصول به‌طور کامل هماهنگ با دندان‌های طبیعی بوده و هیچ گونه فلزی در ترکیب آن‌ها وجود ندارد.

بهترین کامپوزیت دندان در شمال تهران چگونه است؟

برای اطمینان از رضایت بلندمدت از روکش‌های کامپوزیت خود، نباید در انتخاب دندانپزشک شتاب کرد. زمانی که پزشک در کار خود خبره باشد، مطمئناً نتیجه نهایی کامپوزیت بسیار طبیعی و با طول عمر بالایی خواهد بود. در ادامه به برخی از مواردی که نشان دهنده بهترین کامپوزیت دندان شمال تهران است، اشاره خواهیم کرد.

 • استحکام، انعطاف پذیری و عمر مفید

ویژگی برجسته کامپوزیت خوب، استحکام فوق‌العاده در ساختار و مقاومت قوی در برابر فشار و ضربه است. هرچه استحکام این ماده بیشتر باشد، تضمین کننده مقاومت آن در برابر مشکلات آتی خواهد بود. مقاومت این روکش در برابر مواد اولیه و نحوه تولید آن به‌اندازه‌ای متغیر است که نیاز به بررسی دقیق دارد.

یک عامل مهم دیگر که باید به آن توجه کرد، انعطاف‌پذیری کامپوزیت ونیر است. هرچه این ماده انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشد، فرآیند شکل‌دهی به دندان‌ها برای دندانپزشک آسان‌تر می‌شود و روکش به بهترین شکل ممکن بر روی دندان‌ها نصب خواهد شد. البته این موضوع تا حد زیادی به تجربه دندانپزشک نیز مرتبط است.

همچنین اگر کامپوزیت دندان جنس و کیفیت خوبی داشته باشد، دارای عمر مفید بلندتری نیز هست. به همین دلیل، دندانپزشک باید در انتخاب مارک کامپوزیت، توجه ویژه داشته باشد. تخمین زده می‌شود که عمر مفید این روکش بین ۵ تا ۷ سال است، اما با نگهداری صحیح و مراقبت مناسب، می‌توانید مدت زمان بیشتری را به این میانگین اضافه کنید.

 • سازگاری، پولیش پذیری و هماهنگی رنگ

اگر ماده استفاده شده بی‌کیفیت باشد، این احتمال وجود دارد که بدن شما بعد از نصب به آن واکنش نشان دهد. همچنین ممکن است با مشکلاتی نظیر عفونت دندان یا التهاب لثه روبرو شوید. هزینه کمتر کامپوزیت ونیر که در برخی از مراکز غیر معتبر اخذ می‌شود، نباید شما را به ناپروایی در این زمینه ترغیب کند، زیرا در صورت واکنش نامطلوب بدن به این روکش، هزینه‌های بسیار بیشتری به شما تحمیل خواهد شد.

نکته مهم دیگر این است که با گذر زمان، معمولاً رنگ کامپوزیت دندان کمی تغییر خواهد کرد، بنابراین قابلیت اصلاح رنگ از اهمیت فراوانی برخوردار است. به همین دلیل میزان پولیش پذیری یکی دیگر از نشانه‌های بهترین کامپوزیت دندان در شمال تهران است.

در صورت تغییر رنگ کامپوزیت، دندانپزشک ممکن است پیشنهاد دهد که آن را پولیش کنید تا رنگ روکش به‌طور کامل اصلاح شده و به رنگ اولیه نزدیک‌تر شود. اگر کامپوزیت انتخاب شده توسط پزشک غیرحرفه‌ای، قابلیت پولیش پذیری مناسبی نداشته باشد، در طولانی‌مدت و پس از تغییر رنگ، هرگز قابل اصلاح نخواهد بود. علاوه بر این، تنوع گسترده در طیف رنگی کامپوزیت نیز یکی دیگر از ویژگی‌های اساسی یک کامپوزیت مرغوب و باکیفیت است.

هر فرد دارای رنگ دندان‌های طبیعی و منحصربه‌فردی است و در هنگام نصب روکش، ضروری است که رنگ کامپوزیت تا جای ممکن به رنگ طبیعی دندان‌ها نزدیک شود. اگر این محصول، توانایی تطبیق‌پذیری با رنگ دندان‌های طبیعی را نداشته باشد، احتمال نارضایتی از نتیجه نصب روکش، وجود دارد. به همین دلیل، بهتر است پیش از انجام کامپوزیت، تطبیق‌پذیری و تنوع رنگ آن را به کمک دندانپزشک مورد بررسی قرار داده و از تطابق آن با رنگ دندان‌های طبیعی‌تان اطمینان حاصل کنید.

 • ترمیم پذیری کامپوزیت

 • ترمیم‌پذیری و هزینه نهایی کار

پس از اجرای مراحل کامپوزیت بر روی دندان‌ها، هنوز هم احتمال آسیب‌دیدگی به آن وجود دارد. عوامل متعددی هستند که ممکن است به سلامت این روکش و ساختار آن آسیب برسانند. به‌عنوان‌مثال، اگر بخشی از روکش به دلیل ضربه دچار پریدگی شود، شما مطمئناً نیاز به ترمیم شرایط آن خواهید داشت؛ اما اگر کامپوزیت شما قابلیت ترمیم‌پذیری نداشته و یا این قابلیت را به میزان کمی داشته باشد، احتمالاً نیاز به تعویض آن پیش می‌آید.

هزینه های عمل ترمیم نیز یکی از عواملی است که میزان کیفیت کامپوزیت دندانی را به نمایش می‌گذارد. بااین‌حال، بالا بودن قیمت یک برند خاص از این ماده، به‌طور ضروری به معنای کیفیت بالای آن نیست. معیارهای متعددی در تعیین هزینه‌های کامپوزیت دخیل هستند و مرغوبیت مواد اولیه و تکنولوژی ساخت، به عنوان مهم‌ترین عوامل به شمار می‌آیند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت کامپوزیت دندانی

برخی از مواردی که در تعیین قیمت نهایی کامپوزیت دندان شمال تهران تأثیر می‌گذارد عبارت‌اند از:

 • حرفه‌ای بودن و تجربه کار دندان‌ پزشک
 • مکان و موقعیت دقیق دندان‌ها در دهان
 • میزان آسیب وارده به دندان و اندازه آن
 • تعداد دندان‌هایی که نیاز به ترمیم با کامپوزیت دارند
 • روندهای پیش درمانی، از جمله عکس‌برداری و بررسی‌های قبل از عمل ترمیم
 • میزان اصلاحاتی که در جهت بهبود وضعیت ظاهری دندان‌ها لازم است انجام شود

لازم به ذکر است که ترکیب همه این عوامل نقش مهمی در تعیین هزینه و پیچیدگی روند استفاده از کامپوزیت برای درمان مشکلات دندانی ایفا می‌کنند.

مزیت‌ های انجام کامپوزیت دندان شمال تهران

این پرکننده‌ها دارای مزایا و ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که به دندانپزشکان و بیماران امکان می‌دهند بهبود ظاهر و سلامت دندان‌ها را تجربه کنند. در ادامه مزایای استفاده از این ترمیم‌کننده را معرفی می‌کنیم:

 • حفظ ساختار
 • سفید کردن
 • تغییر اندازه
 • هزینه مناسب
 • طول درمان بسیار کوتاه
 • حساسیت کمتر بیماران
 • ترمیم ظاهر دندان‌های کج
 • ترمیم دندان‌ها با شکستگی جزئی
 • پر کردن فواصل کوچک بین دندان‌ها
 • قابلیت اصلاح، ترمیم و برگشت‌پذیری

مزیت انجام کامپوزیت دندان

برای کامپوزیت شمال تهران به کدام دندانپزشکی برویم؟

همان‌طور که اشاره شد علاوه بر اهمیت جنس ماده کامپوزیت در کیفیت دندان ترمیم‌شده، مراجعه به دندانپزشک حرفه‌ای و باتجربه در نتیجه نهایی کار، تأثیر بسزایی دارد. اگر دندانپزشک تجربه لازم در این زمینه را نداشته باشد، نه‌تنها دندانی هماهنگ با سایر دندان‌ها نخواهید داشت، بلکه ممکن است در طول فرایند کار و بعد از آن دچار آسیب در ناحیه لثه و دهان نیز شوید. یک مرکز معتبر لازم است در کنار محیطی کاملا بهداشتی از تجهیزات به‌روز و حرفه‌ای نیز استفاده کند.

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم به مرکز دندانپزشکی مجهز و معتبر دکتر مانوشا امیری که بهترین دندانپزشک تهران برای کامپوزیت هستند مراجعه کنید. در این مرکز علاوه بر پرداخت هزینه‌ای مناسب نسبت به کیفیت کار، از داشتن دندان طبیعی مشابه با سایر دندان‌های اصلی خود لذت ببرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)