image

تراشیدن و شکل دادن مینای دندان (Selective grinding)

شکل دادن و تراشیدن مینای دندان شامل حذف یا تراش دادن قسمتی از مینای دندان به منظور بهبود ظاهر دندان ها می باشد.

اصلاح فرم و میزان کردن دندان‌ها بهترین روش برای افرادی است که می‌خواهند فقط تغییراتی جزیی در دندان‌ها ایجاد کنند. این روش به بیمارانی توصیه می‌شود که دندان‌شان اندکی کج و نامرتب یا بیش از حد نوک تیز است یا یک طرف دندان بیش از سمت دیگر جلو آمده است. البته تراش زیبایی دندان مناسب دندان‌های پوسیده، عصب کشی شده یا دارای لثه ناسالم نیست.

Image

مراحل انجام درمان

اصلاح شکل دندان با استفاده از وسایل دندانپزشکی خاص و تکنیک‌های سایشی انجام می‌شود. دندانپزشک مینای دندان را با دقت تراش می‌دهد. قبل از شروع درمان از دندان‌ها عکس گرفته می‌شود تا محل و میزان پالپ بررسی و از سالم بودن دندان اطمینان حاصل شود. سپس دندانپزشک ناحیه‌های لازم به تراش دادن و زیباسازی را با مداد علامت می‌زند. دندانپزشک در مرحله بعد ناحیه‌های بدشکل را تراش می‌دهد، دندان را کوتاه می‌کند یا دندان نابهنجار را دستکاری می‌کند تا با بقیه دندان‌ها همخوانی داشته باشد.

دندانپزشک نقص‌های سطحی دندان‌ها را با وسیله صیقل دادن مخصوص از بین می‌برد یا به حداقل می‌رساند و گاهی کناره‌های دندان را با نوارهای سنباده‌ای مانند میزان می‌کند. دندانپزشک در نهایت دندان‌ها را صاف و پولیش می‌کند. اصلاح فرم و سایز دندان گاهی فقط به یک جلسه ۳۰ دقیقه‌ای نیاز دارد، البته مدت زمان درمان به گستردگی آن بستگی دارد.

image
تغییر شکل دندان‌ها، یکی از مواردی است که به طراحی یک لبخند دلپذیر کمک می‌کند. این موضوع نه‌تنها توجه بسیاری از دندانپزشکان و بیماران را به خود جلب کرده، بلکه روند استفاده از این روش برای بهبود وضعیت لبخند و چهره افراد را نیز افزایش داده است. اصلاح فرم دندان‌ نقش بسزایی در جذابیت صورت شما دارد و به همین دلیل، بهبود آن یکی از اقدامات مهم و مؤثر در جهت بهبود لبخند شما است. روش‌های مختلفی برای اصلاح فرم دندان طبیعی وجود دارد که بر اساس نیازهای هر فرد و باتوجه‌به تشخیص دندانپزشکان، استفاده می‌شود. اصلاح شکل و فرم دندان‌ها، علاوه بر تأثیر سریع بر ظاهر دندان‌ها و لبخند، از مزایای متعددی برخوردار است. با ما تماس بگیرید
اصلاح شکل و فرم دندان‌ها یکی از روش‌های رایج در زمینه دندانپزشکی زیبایی است که برای رفع مشکلات ظاهری و ساختاری دندان‌ها به کار می‌رود. این روش به دلیل تأثیر بسیار قابل‌ملاحظه‌ای که بر لبخند و چهره افراد دارد، توجه بسیاری را به خود جلب کرده و به‌عنوان یکی از بهترین و کاربردی‌ترین خدمات زیبایی دندان‌ها شناخته می‌شود.
در فرایند اصلاح شکل و اندازه دندان‌ها، بخشی از مینای دندان با استفاده از ابزارهای ویژه تراشیده می‌شود، این تنها روش از روش‌های اصلاح فرم دندان‌ها نیست. در حال حاضر، روش‌های مختلفی مانند باندینگ، لمینت، و کامپوزیت‌های دندانی نیز برای زیباسازی فرم دندان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. اصلاح فرم دندان، یکی از موارد حیاتی در حوزه دندانپزشکی است که به رفع مشکلات مختلف دندان‌ها از جمله تغییر رنگ، کوتاهی یا بلندی آن‌ها و حتی نحوه قرارگیری دندان‌ها می‌پردازد. این روش‌ها همچنین می‌توانند بهبود لبخند و جذابیت چهره را به شما هدیه دهند.

آشنایی با روش ونیر کامپوزیت و لمینت دندان

شکستگی و سایش دندان‌ها از جمله مشکلاتی هستند که می‌توانند شکل و فرم آن‌ها را تخریب کنند. با استفاده از بهترین لمینت دندان در تهران یا بهترین کامپوزیت دندان در تهران، می‌توان این مشکلات را برطرف کرد. این دو روش‌ با قراردادن مواد ترمیمی هم‌رنگ با دندان‌ها، شکل و فرم ظاهری دندان‌های شما را بهبود می‌بخشند. لمینت‌های سرامیکی عملکرد بسیار مناسبی در این زمینه دارند و علاوه بر اصلاح شکل، به‌عنوان یک محافظ بر روی سطح دندان‌ها عمل می‌کنند. این روش‌ها از جمله راهکارهای دائمی هستند و تأثیر قابل‌توجهی بر زیبایی دندان‌ها دارند.

آشنایی با روش روکش‌های دندان

در برخی مواقع، نقص‌ها و شکستگی‌های دندان به حدی شدید می‌شوند که راه‌حل‌هایی مانند لمینت و ونیر کامپوزیت جهت اصلاح فرم دندان جوابگو نیستند. به همین دلیل، از روکش‌های دندان برای پوشاندن دندان و رفع این مشکلات استفاده می‌کنند. روکش‌های دندان فول سرامیک به دلیل زیبایی، شفافیت و ماندگاری بالا انتخابی مناسب برای اصلاح شکل و فرم دندان‌ها هست.

آشنایی با روش ارتودنسی دندان (ثابت، متحرک و نامرئی)

دندان‌ها به طور حیرت‌انگیزی بر روی زیبایی لبخند و چهره شما تأثیرگذارند. هر نوع عدم تناسب در قرارگیری آن‌ها می‌تواند جلوه و زیبایی آن‌هل را کمرنگ کند. عواملی مانند مکیدن انگشت در دوران کودکی، دندان‌های نهفته و اختلالات ژنتیکی می‌توانند به طور معمول باعث این مشکلات شوند. در چنین شرایطی، ارتودنسی به‌عنوان بهترین راه‌حل برای اصلاح شکل و قرارگیری درست دندان‌ها شناخته می‌شود. ارتودنسی دندان، باتوجه‌به نیاز فرد و تشخیص دندانپزشک، به سه شکل ثابت، متحرک و نامرئی اجرا می‌شود، باتوجه‌به وضعیت دهان و لثه و استخوان فک، ممکن است زمان اصلاح شکل و فرم دندان‌ها در مدت طولانی‌تری صورت بگیرد. بنابراین در نظر داشته باشید که برای این روش زمان‌بر آمادگی کامل را داشته باشید. با ما تماس بگیرید

آشنایی با روش جراحی فک

در برخی موارد، فک افراد ممکن است به طور شدید جلو یا عقب‌رفته باشد، به‌طوری‌که با استفاده از ارتودنسی نمی‌توان به طور کامل شکل و فرم دندان‌ها را اصلاح کرد. به همین دلیل، با استفاده از جراحی تخصصی لثه و فک این مشکل برطرف می‌شود و فک‌های بالا و پایین به طور کامل روی‌هم قرار می‌گیرند. به این نکته توجه کنید که تجربه و تخصص دندانپزشک در این زمینه حائز اهمیت است و به طور قابل‌توجهی نتیجه جراحی فک را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. متخصصان متبحر مرکز ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری جراحی فک را به بهترین شکل ممکن برای زیباجویان خود انجام می‌دهند.

روش جراحی لثه برای افزایش طول تاج دندان

بعضی افراد به دلیل مشکلات ساختاری لثه و همچنین تحلیل بافت آن دچار تغییر شکل و فرم دندان‌ها می‌شوند. چنین تغییراتی زیبایی دندان‌ها و طرح لبخند فرد را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. در این موارد، یکی بهترین روش‌های اصلاح فرم دندان‌ها، انجام جراحی افزایش طول تاج دندان است. در این روش، برای افزایش طول تاج دندان و بیشتر دیده‌شدن دندان‌ها، بافت اضافی لثه برداشته می‌شود. این عمل جراحی در یک جلسه انجام می‌شود و تأثیر مطلوبی بر زیبایی فرم دندان‌ها دارد. همان‌طور که اشاره کردیم، اصلاح فرم دندان‌ها یک جنبه اساسی از دندانپزشکی زیبایی است که تأثیر مستقیمی بر جذابیت لبخند و چهره افراد دارد. استفاده از روش‌های مختلفی مانند لمینت، ونیر کامپوزیت، روکش‌های دندان، ارتودنسی، جراحی فک، و جراحی لثه به افراد این امکان را می‌دهد که شکل و فرم دندان‌های خود را بهبود بخشند. ارتودنسی دندان نیز به‌عنوان یک روش جامع‌تر در اصلاح فرم دندان‌ها مطرح است. این روش‌ها با تغییر قرارگیری دندان‌ها و بهبود تناسب فک‌ها به طور کلی تأثیرگذار هستند. به‌طورکلی اصلاح شکل و فرم دندان‌ها تأثیر قابل‌توجهی در بازسازی حالت دندان‌های شما دارد و می‌تواند طرح لبخند را در مدت‌زمان کوتاه بهبود بخشد. بنابراین اصلاح فرم دندان خود را جدی بگیرید و در صورت مشاهده هرگونه اختلال در شکل و ظاهر دندان‌های خود به متخصصین دندانپزشکی زیبایی مراجعه کنید. مرکز ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری دارای کادری از متخصصان برتر در این حوزه است که می‌توانند شما را از طریق یک جلسه مشاوره رایگان از بهترین روش اصلاح فرم دندان و نتایج حاصل از آن آگاه کنند.
Image

جزیی بودن تغییر در روش اصلاح شکل و فرم دندان

اصلاح شکل و فرم دندان ها برخلاف بعضی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی تغییر چشمگیری را در لبخند ایجاد نمی‌کند و دندان‌ها را سفیدتر نمی‌کند. بنابراین اگر خواستار تغییری کلی و اصلاح قابل توجه طرح لبخند هستید، بهتر است ونیر را امتحان کنید. تراش زیبایی دندان فقط نقص‌های کوچک را رفع می‌کند، حال آن که ونیر کل سطح جلویی دندان را پوشش می‌دهد و دندان را کاملاً از این رو به آن رو می‌کند.

با توجه به مقدار مینایی که هنگام اصلاح فرم دندان تراشیده شده است، ممکن است دندان پس از مدتی حساس شود

در روش اصلاح شکل و فرم دندان، اصلاحات جزیی بر روی دندان جهت بهبود ظاهر آن صورت میگیرد.

اگر خواستار تغییری کلی و اصلاح قابل توجه طرح لبخند هستید، بهتر است کامپوزیت ونیر را امتحان کنید. تراش زیبایی دندان فقط نقص‌های کوچک را رفع می‌کند.

مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری

شما می توانید با ما در مرکز ترمیمی و زیبایی دندان در رشت، به مدیریت دکتر مانوشا امیری ، با شماره ۰۹۰۰۲۲۲۶۰۰۱ تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره آنلاین می توانید اطلاعات خود را از طریق بخش مشاوره آنلاین برای ما ارسال کنید.