آیا می دانید آنچه که می خورید و می نوشید می تواند عامل اصلی زردی و تیره شدن دندان های شما باشد؟ خیلی از مردم داشتن لبخند سالم و زیبا را مرتبط با داشتن دندان های سفید و بدون لک می دانند. اما متأسفانه بسیاری از غذاها و نوشیدنی هایی که ما می خوریم و  از آن ها لذت می بریم می توانند به سلامت و ظاهر دندان های ما آسیب زده و باعث لکه دار شدن دندان و سیاه شدن آن شوند.

سفید کردن دندان در رشت

یکی از مواردی که روی دندان ها تاثیر منفی دارند قهوه است که می توانند به مرور باعث لکه دار شدن دندان شدن شوند و به مرور زرد یا حتی قهوه ای روشن به نظر برسند. اما، به این معنا نیست که شما اصلا از غذا و نوشیدنی هایی که دوست دارید نتوانید مصرف کنید. روش هایی وجود دارد که می توان از نوشیدنی هایی که از آن لذت می بریم مثل قهوه و …استفاده کنیم، در حالی که دندان های ما همچنان سالم و سفید باقی بمانند. با رعایت نکات ساده ی زیر، به استقبال لبخندی سالم و روشن بروید و از لکه دار شدن دندان جلوگیری نمایید.

دکتر مانوشا امیری | متخصص زیبایی دندان در رشت

۳۰ دقیقه بعد از مصرف قهوه و نوشیدنی رنگی مسواک بزنید

خیلی ها معتقدند که یکی از راهکار های سفید نگه داشتن دندان ها، و جلوگیری از لکه دار شدن دندان این است که بلافاصله بعد از مصرف مقداری قهوه یا نوشیدنی های رنگی دیگر مسواک بزنید اما در حقیقت این راهکار درستی نیست و  می تواند برای دندان ها مضر باشد.

غذاها معمولا دارای اسید هستند، بعد از مصرف آنها اسید درون غذا مینای دندان را ضعیف می کنند و اگر بخواهید بلافاصله بعد از غذا خوردن  مسواک بزنید باعث آسیب بیشتر به مینای دندان که از قبل ضعیف شده است می شود. و متأسفانه، وقتی که مینای دندان از بین برود، دیگر هیچ راهی برای برگشت آن وجود ندارد.

دلایل و علت سیاه شدن دندان چیست؟

برای جلوگیری از لکه دار شدن دندان ها بعد از خوردن غذا و نوشیدنی تیره، ۳۰ دقیقه تا یک ساعت پس از خوردن یا نوشیدن دندان ها را مسواک بزنید. این روش هم از مینای دندان محافظت می کند هم به سفید بودن دندان ها کمک می کند.

مراجعه به دندانپزشک به صورت منظم

برای سلامت و زیبایی دندان ها فقط مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در خانه کافی نیست. مراجعه ی منظم به دندانپزشک برای حفظ سلامت دهان ضروری است. هنگامی که برای پاکسازی و معاینه به دندانپزشک مراجعه می کنید، دندانپزشک  به روش مخصوص دندان های شما را تمیز می کند و لکه های ایجاد شده روی سطح دندان را از بین میبرد و جلا می دهد.

۱۰ علت رایج برای لکه دار شدن دندان ها | چه چیزهایی باعث تیرگی دندان می شود؟

با پاکسازی منظم دندان ها توسط دندانپزشک می توانید به سفیدتر و درخشان نگه داشتن دندان ها ی خود کمک کنید.

لکه دار شدن

انجام درمان سفید کنندگی دندان

در بعضی موارد مسواک زدن با خمیردندان سفید کننده و انجام پاکسازی های معمولی منظم دندان توسط دندانپزشک، ممکن است برای از بین بردن لکه های دندان کافی نباشد.

ممکن است برای رسیدن به لبخند ایده آل خود و جلوگیری از لکه دار شدن دندان، نیاز به انجام یک درمان سفید کننده ی حرفه ای داشته باشید. در مرکز ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری می توانید با اطمینان خاطر و به راحتی انتظار یک ظاهر دلخواه و درخشان دندان های خود را از روش درمانی خاص و منحصر به فرد سفید کنندگی این مرکز توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان داشته باشید.

خوراکی های رایج لکه دار کننده دندان | چه خوراکی هایی دندان ما را سیاه می کنند

برای حفظ نتیجه ی به دست آمده از درمان سفید کردن دندان ها، باید بعد از خوردن و نوشیدن دندان های خود را مسواک بزنید و سالی دو بار برای چکاپ به دندانپزشک مراجعه کنید. نتیجه ی حاصل از درمان سفید کنندگی دندان باید ۱۲ تا ۱۸ ماه طول بکشد و در صورت نیاز می توان دوباره درمان را انجام داد.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post