اگر شما دوستدار نوشیدن چای، یا علاقه مند به قهوه هستید احتمالا کاملا از تاثیرات آنها برروی دندان هایتان اطلاع دارید. چای و قهوه از بدترین عوامل برای سیاه شدن دندان ها هستند. ولی بسیاری از خوراکی ها و نوشیدنی های دیگری نیز وجود دارند که می توانند باعث سیاه شدن یا تغییر رنگ دندان های شما شوند. همانطور که توضیح خواهیم داد، لزوما نیازی به حذف این نوع از خوراکی ها و نوشیدنی ها از رژیم خود ندارید. اما محدود کردن آنها در کنار بهبود بهداشت دهان و دندان، می تواند برای شما مفید باشد.

بلیچینگ دندان در رشت | سفید کردن دندان ها در رشت

دلایل سیاه شدن دندان چیست؟

ترکیبات شیمیایی به نام کروموژن ها (رنگ زا) به غذاها و نوشیدنی های خاص رنگ قوی می دهند و این ماده می تواند دندان های ما را لکه دار و سیاه کند. خوراکی ها و نوشیدنی های حاوی ماده ای به نام تانن نیز می توانند باعث سیاهی و کدر شدن دندان های ما شوند. اسید ها می توانند دندان های شما را پوسیده کنند و احتمال ایجاد لکه ها را افزایش دهند. به طور کلی اگر چیزی بتواند لباس یا زبان شما را لکه دار کند، احتمال این که دندان های شما را نیز لکه دار کند وجود دارد.

کامپوزیت ونیر در رشت

خوراکی های رایج سیاه کننده دندان

در مطلب بعدی وب سایت دکتر مانوشا امیری، برخی از متداول ترین غذا و نوشیدنی هایی که می تواند دندان های شما را سیاه کند معرفی شده است. برای خواندن این مطلب، حتما به وب سایت ما دوباره سر بزنید. بسیاری از این مواد می توانند برای سلامتی ما مفید باشند و دارای ویتامین ها و مواد معدنی بسیاری هستند. به همین دلیل نباید آنها را از رژیم غذایی خود حذف کنیم. حذف کامل این مواد غذایی به سلامتی ما آسیب زده و ممکن است باعث ضعیف شدن ما و بروز بیماری های دیگر شود. همچنین ممکن است که میزان مصرف شما از این ماده غذایی یا نوشیدنی زیاد نباشد. مصرف مناسب و به اندازه مواد مختلف نمی تواند آسیب جدی به سلامت دندان ما برساند. با این حال اگر برای مثال، مصرف قهوه و چای شما زیاد است، بهتر است آن را کمتر کنید.

برای خواندن انواع مطالب مفید مربوط به بهداشت دندان، به لینک های زیر نیز سر بزنید

سیگار کشیدن و سلامت دهان و دندان

۷ نکته برای داشتن لبخند زیبا

۱۰ علت رایج برای لکه دار شدن دندان ها | چه چیزهایی باعث تیرگی دندان می شود؟

آیا سفید کردن دندان باعث آسیب به مینای دندان می شود؟

درمان های خانگی برای از بین بردن زردی دندان ها


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post