لبخند زیبا یکی از مهمترین المان های چهره شما است. در واقع اولین چیزی که اغلب مردم در مورد شما توجه می کنند لبخند شماست. اگر به دلیل دندان هایتان از لبخند خود شرمسارید، نگران نباشید چون شما تنها نیستید. به هرحال امروزه با وجود راه حل های زیبایی دندانپزشکی زیادی که در دسترس است، تا به شما برای بدست آوردن دندان ها و لثه ای زیبا کمک کند، همه چیز آسان تر شده. در این مطلب به نکاتی که می توانند به همه برای لذت بردن از لبخندی زیبا کمک کند، نگاهی خواهیم داشت.

اصلاح طرح لبخند در رشت | دکتر مانوشا امیری

عمل کردن به بهداشت مناسب دهان و دندان

یک لبخند زیبا با دندان های زیبا شروع می شود و یکی از بهترین نکات برای عالی نگه داشتن ظاهر دندان هایتان این است که مطمئن باشید بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت می کنید. شما باید حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و استفاده روزانه از نخ دندان نیز ضروری است. همچنین استفاده از دهان شویه توصیه شده توسط پزشک نیز می تواند باعث از بین بردن میکروب ها و جلوگیری از بوی بد دهان شود.

برای داشتن دندان هایی زیبا بخورید و بنوشید

نگه داشتن ظاهر سفید مرواریدوار دندان های خود به بهترین نحو بدین معنی است که باید به آنچه میخورید یا می نوشید توجه داشته باشید. غذاهایی که برای دندان های شما مفید هستند شامل ماست، پنیر، سبزیجات و میوه های ترد، سبزیجات برگ دار و آجیل هستند. به جای نوشیدنی های انرژی زا مملو از شکر، آبمیوه یا سودا برای جلوگیری از ایجاد پوسیدگی آب بنوشید. هنگامی که شما نمی توانید مسواک بزنید قرقره کردن با آب میتواند به شما کمک کند ذرات غذا را با شست و شو از بین ببرید تا زمانی که بتوانید مسواک بزنید.

مراقبت از دندان ها و لثه ها

از تمیز کردن و معاینات دوره ای چشم پوشی نکنید

اگر خواستار لبخندی زیبا هستید از تمیز کردن و معاینات دوره ای چشم پوشی نکنید. یک متخصص دندان پزشک در تمیز کردن و معاینات دوره ای، می تواند لکه های سطحی را که باعث تغییر رنگ دندان های شما شده است را از بین ببرد و لبخند روشن تری را برای شما بوجود آورد. همچنین تمیز کردن های دوره ای به جلوگیری از بیماری های لثه نیز کمک می کند. معاینات دوسالانه دندانپزشکی نیز اهمیت بسیاری دارد. در این معاینات، دندانپزشک شما قادر خواهد بود تمام علائم اولیه مشکلات دهان و دندان را تشخیص دهد. به این ترتیب می توان قبل از آنکه به مشکلات جدی تری تبدیل شوند به آنها رسیدگی کرد.

از دندانپزشک خود در مورد سفید کردن دندان سوال بپرسید

آیا توجه کرده اید که دندان های شما کدر ،زرد یا لک به نظر می رسند؟ متاسفانه این مشکل با افزایش سن اتفاق می افتد. برخی از غذاها و عادت های خاص مانند شراب قرمز، قهوه، چای و سیگار کشیدن می توانند در ایجاد لکه ها نقش داشته باشند. اگر شما نگران این لکه ها و تغییر رنگ دندان ها هستید از دندانپزشک خود در مورد گزینه های سفید کردن دندان سوال بپرسید. راه حل های زیادی برای بلیچینگ دندان در مطب وجود دارد که دندان پزشک شما می تواند با کمک آنها، دندان های شما را سفید کند.

بررسی اهمیت لبخند سالم و زیبا

روکش ها یا ونیر ها را در نظر داشته باشید

انتخاب های زیادی برای زیبایی دندان در دسترس هستند. این موارد می توانند به شما در بهبود عملکرد و ظاهر دندان های شما برای لبخندی زیباتر کمک کنند. روکش ها که گاهی Cap نامیده می شوند برای کمک به تقویت دندان های آسیب دیده استفاده می شوند. از آنجا که روکش ها کل دندان را پوشش می دهند، نه تنها عملکرد دندان را بهبود می بخشند، بلکه ظاهر دندان را نیز اصلاح می کنند. همچنین ونیر های دندان می توانند لبخند زیبایی را که به دنبال آن هستید را به شما بدهند. این پوسته های نازک پرسلین به دندان های شما می چسبند و میتوانند رنگ دندان را بهبود ببخشند و یا ظاهر بد شکل دندان را اصلاح کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب روکش تمام سرامیک  و کامپوزیت ونیر مراجعه نمایید.

آیا سفید کردن دندان باعث آسیب به مینای دندان می شود؟

دندان های از دست رفته را با ایمپلنت جایگزین کنید

دندان های از دست رفته می توانند باعث ایجاد فضای خالی زیادی بین دندان ها شوند. این جای خالی باعث میشود لبخند خود را از خجالت بپوشانید. این فاصله ها نه تنها ناخوشایند هستند، بلکه صحبت کردن و جویدن معمولی را نیز دشوار تر می کنند. ایمپلنت ها یکی از بهترین روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستند. آنها همانند دندان مصنوعی نیازی به نگهداری ندارند و مانند دندان های طبیعی کار می کنند. به علاوه آنها کاملا طبیعی به نظر می رسند.

کامپوزیت ونیر در رشت با دکتر مانوشا امیری

با ارتودنسی نامرئی دندان های مرتبی داشته باشید

دندان های کج می توانند شما را از داشتن لبخندی که می خواهید باز دارند. ولی استفاده از بریس های ارتودنسی فلزی قدیمی نیز چندان جالب بنظر نمی رسد. ارتودنسی نامرئی راه حلی مناسب برای حل این مشکل است. شما می توانید از این روش برای حل مشکلات زیر استفاده نمایید.

  1. پیشامدگی دندان های بالایی نسبت به دندان های زیرین
  2. دندان های نامرتب
  3. دندان های کج
  4. قرار گرفتن نامناسب دندان های فک بالا به روی دندان های فک پایین
  5. جلو تر بودن دندان های جلویی فک پایین نسبت به دندان های جلویی فک بالا

مهمترین نکته در مورد ارتودنسی نامرئی این است که این ترازکننده های دندان شفاف به سختی قابل مشاهده هستند. بنابراین شما می توانید با اطمینان خاطر بیشتری لبخند بزنید. آنها اغلب سریع تر از بریس های ارتودنسی سنتی نیز کار می کنند. بنابراین شما مجبور نیستید تا مدت ها صبر کنید تا دندان های صاف و زیبایی داشته باشید.

اصلاح شکل و فرم دندان ها در رشت


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post