سیگار کشیدن چگونه میتواند بر سلامت دهان و دندان من تاثیر بگذارد؟

اکنون اکثر مردم آگاه هستند که سیگار کشیدن برای سلامتی آنها مضر است. سیگار می تواند مشکلات مختلف پزشکی و در برخی موارد، بیماری های کشنده ایجاد کند. با این حال بسیاری از مردم متوجه آسیب سیگار به دهان، لثه ها و دندان هایشان نمی شوند‌. سیگار کشیدن می تواند منجر به لک شدن دندان، بیماری لثه، از دست دادن دندان و در موارد شدیدتر سرطان دهان شود.

بررسی اهمیت لبخند سالم و زیبا

چرا دندان های من لکه دار شده اند؟

یکی از اثرات سیگار کشیدن لک شدن دندان ها به دلیل نیکوتین و ماده تیره رنگ و قیر مانند موجود در دخانیات است. این ماده می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی باعث زرد شدن دندان های شما شود و اغلب افرادی که زیاد سیگار می کشند، بعد از سال ها سیگار کشیدن شکایت دارند که دندان های آنها تقریبا قهوه ای است.

چگونه پر کردن دندان به بهداشت دهان کمک می کند؟

چگونه سیگار کشیدن روی لثه ها و دندان های من تاثیر میگذارد؟

سیگار کشیدن می تواند منجر به بیماری لثه شود. افرادی که سیگار می کشند به احتمال زیاد پلاک میکروبی تولید می کنند که منجر به بیماری لثه می شود. به دلیل اینکه سیگار کشیدن باعث کمبود اکسیژن در جریان خون می شود، لثه تحت تاثیر قرار می گیرد بنابراین لثه های آلوده بهبود نمی یابند. سیگار کشیدن باعث می شود مردم پلاک دندانی بیشتری داشته باشند و باعث می شود بیماری لثه با سرعت بیشتری نسبت به افراد غیرسیگاری وخیم تر شود. بیماری لثه هنوز هم شایع ترین علت از دست دادن دندان در بزرگسالان است.

چگونه سیگار کشیدن با سرطان ارتباط دارد؟

اکثر مردم می دانند که سیگار کشیدن می تواند باعث سرطان ریه و گلو شود اما بسیاری از مردم هنوز نمی دانند که این یکی از دلایل اصلی سرطان دهان نیز است. هر ساله هزاران نفر در اثر سرطان دهان که ناشی از سیگار کشیدن است می میرند.

عواملی که عمر روکش سرامیکی را تحت تاثیر قرار می دهد

آیا محصولات دندانپزشکی خاصی وجود دارد که بتوانم استفاده کنم؟

خمیردندان های مخصوصی برای افرادی که سیگار می کشند وجود دارد. آنها گاهی اوقات نسبت به خمیردندان های معمولی کمی بیشتر ساینده هستند و باید با احتیاط از آنها استفاده کنید. دندانپزشک شما ممکن است به شما پیشنهاد دهد که از این خمیردندان ها به طور متناوب با خمیردندان همیشگی خود استفاده کنید. خمیردندان های سفید کننده متعددی نیز در بازار وجود دارد. اگرچه آنها روی رنگ طبیعی دندان های شما تاثیری ندارند اما ممکن است در از بین بردن لکه ها موثر باشند و بنابراین ممکن است باعث بهبود ظاهر کلی دندان های شما شوند.

مشکلات روکش دندان چیست؟ | عمر روکش دندان چقدر است؟

درمورد دهان شویه ها چطور؟

افرادی که سیگار می کشند ممکن است بوی بد دهانشان نسبت به افراد غیر سیگاری بیشتر باشد. محصولات تازه کننده نفس مانند دهانشویه ها ممکن است در کوتاه مدت به پنهان کردن این مشکل کمک کنند ولی اثر درمانی ندارند.

چند وقت یکبار باید به دندانپزشک مراجعه کنم؟

این مهم است که شما برای معاینه معمول و معاینه کامل دهان به طور منظم به گروه دندانپزشکی خود مراجعه کنید تا هرگونه عارضه های دیگر به زودی تشخیص داده شود.
شما باید مرتبا با دندانپزشک خود ملاقات داشته باشید. افرادی که سیگار می کشند بیشتر دچار لک دندان می شوند و بنابراین ممکن است بیشتر اوقات به ملاقات با متخصص بهداشت دندان نیاز داشته باشند.

دندانپزشک من چه کاری میتواند برای من انجام دهد؟

دندانپزشک برای اطمینان از سلامت دندان ها و لثه ها و کل دهان شما معاینات منظمی را انجام می دهد. تیم دندانپزشکی شما همچنین گونه ها ، زبان و گلو را برای علائم عارضه های دیگر که ممکن است نیاز به بررسی بیشتری داشته باشد معاینه می کنند.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post