فکر می کنید که پر کردن دندان یک درمان پزشکی است که به سادگی دندان هایی را که تا حدی پوسیدگی دارند درمان میکند؟ پر کردن دندان نه تنها به نجات دندانی که در خطر پوسیدگی دندان ممکن است از بین برود کمک میکند، بلکه به بهبود سلامت دهان و دندان بیمار نیز کمک میکند. آماده هستید تا در مورد اهمیت پر کردن دندان بیشتر بدانید؟

عوارض پوسیدگی و خرابی دندان

درباره پر کردن دندان

درک اینکه چقدر پر کردن دندان مهم است چیزی است که هر بیمار دندانپزشکی باید آن را درک کند. انواع مختلفی از پرکننده های دندانی برای انتخاب کردن وجود دارد که باعث میشود بیماران گزینه هایی مانند پرسلین، سرامیک، طلا و… داشته باشند.

جلوگیری از پوسیدگی و خرابی دندان | نکاتی که باید رعایت کنیم

با اینکه عده ای از بیماران بعد از اینکه متوجه می شوند حفره یا سوراخی در دندان خود دارند وقت دندانپزشکی میگیرند و برای درمان آن اقدام می کنند، اما همه این کار را انجام نمی دهند. اگر پرکردن حفره های دندان انجام نشود، به این معنی است که بهداشت دهان شما رعایت نشده و دندان شما وضعیت خوبی ندارد.

پرکردن دندان رشت

چگونه پرکردن دندان سلامت دهان و دندان شخص را بهبود میبخشد

سه بخش از اطلاعات که در ادامه برای شما مطرح می کنیم، مشخص می کند که چگونه پر کردن دندان میتواند سلامت دهان و دندان بیمار دندانپزشک را بهبود ببخشد.

دندان طبیعی شما حفظ می شود

این حقیقت که پر کردن دندان برای ترمیم دندان هایی که بر اثر پوسیدگی آسیب دیده اند استفاده میشود به این معنی است که این فرآیند دندانپزشکی باعث حفظ دندان میشود. این مساله مهم است زیرا دندان ها برای این ساخته شده اند که تا آخر عمر ما را همراهی کنند.

اصلاح شکل و فرم دندان ها در رشت | مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری

از آنجا که مواد مختلفی برای پر کردن دندان وجود دارد بیماران میتوانند با اعتماد به نفس کامل، نوع مورد علاقه خود را انتخاب کنند. زیرا تمامی مواد مورد استفاده در پرکردن دندان، به تحکیم دندان هایی که بخاطر پوسیدگی ضعیف شده اند کمک می کنند.

کمک به اصلاح نقص گاز گرفتن

آسیب دیدن دندان ها اغلب باعث قرار گرفتن نادرست دندان ها به روی هم میشود. این اغلب به دلیل حفره شدیدی است که حالت کلی دندان را تغییر میدهد یا میتواند به دلیل شکستگی دندان باشد. این مساله موضوعی نیست که نگران کننده باشد و این تجربه نادرست قرار گرفتن دندان های به روی هم قابل حل است.

معرفی روش های جراحی پریودنتال لثه

میتوان اغلب این مشکلات را با پرکردن دندان غیر مستقیم اصلاح کرد. پر کردن مستقیم واژه ای است که هنگامی که متخصص دندانپزشک مستقیما مواد پرکننده را روی دندان بکار ببرد و پر کردن غیرمستقیم به این معنی است که پرکننده ها در یک آزمایشگاه بیرونی ساخته میشوند و هنگامی که بیمار برای معاینه بعدی مراجعه میکنند به دندان بیمار متصل می شود.

پر کردن دندان در رشت

کمک به عدم پیشرفت پوسیدگی

پر کردن دندان کمک میکند گسترش پوسیدگی موجود در دندان متوقف شود و سلامت کلی دهان و دندان شخص بهبود یابد. پرکننده ها همچنین از ورود مجدد پوسیدگی به همان ناحیه دندان آسیب دیده جلوگیری میکنند.

تراشیدن و شکل دادن مینای دندان

قبل از قرار دادن پرکننده ها در دهان بیمار، متخصص دندانپزشک ابتدا هر قسمت از دندان که در اثر پوسیدگی خراب شده است را خارج میکند. خارج کردن پوسیدگی های مضر به این معنی است که بیمار میتواند دوباره تجربه دندان سالم را داشته باشد

آیا به یک یا چند پر کننده دندان نیاز دارید؟

اکنون که در مطالب بالا اطلاعات مربوط به پرکردن دندان را خوانده اید، این قابل فهم است که پر کردن دندان میتواند سلامت دهان و دندان را بهبود ببخشد. پرکردن یک روش ترمیمی است که به بازیابی دندان هایی که تحت تاثیر پوسیدگی هستند کمک میکند.

هنگامی که پوسیدگی اتفاق می افتد به این معنی است که سلامت کلی دهان و دندان شخص در وضعیت خوبی نیست و ضروری است که قسمت پوسیده دندان برداشته شود و با استفاده از پرکننده های دندانی بی خطر جایگزین شوند .


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post