پوسیدگی و خرابی دندان خیلی رایج هستند به همین دلیل ممکن است اگر بچه های شما دچار پوسیدگی در دندان های شیری خود شوند آنها را جدی نگیرید و ممکن است فکر کنید که این موضوع مهمی نیست. در ادامه با عوارض پوسیدگی و خرابی دندان بیشتر آشنا خواهیم شد.

مطلب مفید:‌ درمان حساسیت دندان

پوسیدگی و خرابی دندان در بچه هایی که هنوز دندان های دائم ندارند هم میتواند باعث عوارض جدی و همیشگی بشود. پس بهتر است این مساله به هیچ عنوان سطحی گرفته نشود و با دقت آن را مورد بررسی و درمان قرار داد. عوارض پوسیدگی میتواند شامل درد، ورم دندان، برآمدگی یا چرک کنار دندان ، دندان شکسته یا خراب شده، مشکلات جویدن، تغییر حالت دندان ها بعد از از دست دادن دندان و … شود.

هنگامی که پوسیدگی و خرابی شدید میشود شما ممکن است موارد زیر را داشته باشید:

  1. دردی که در زندگی روزمره تداخل بوجود می آورد
  2. وزن کم کردن یا مشکلات تغذیه مناسب که از خوردن یا جویدن دردناک یا سخت ناشی میشود
  3. از دست دادن دندان که ممکن است در ظاهر شما تاثیر بگذارد. همانطور که در اعتماد به نفس و عزت نفس شما تاثیر میگذارد
  4. در موارد نادر آبسه دندان(یک کیسه چرک که ناشی از عفونت باکتری ها است) میتواند باعث عفونت های خیلی جدی یا حتی تهدید کننده زندگی بشود

پوسیدگی و خرابی دندان

مطلب مفید: جرم دندان و جرم گیری دندان

علائم پوسیدگی و خرابی دندان

نشانه ها و علائم پوسیدگی و خرابی دندان بسیار متنوع هستند که این تنوع بسته به وسعت و دندانی که درگیر می کنند است. زمانی که حفره تازه ایجاد شده باشد، ممکن است هیچ علائمی نداشته باشید. با این حال هنگامی که خرابی بزرگتر میشود، ممکن است باعث نشانه ها و علائمی مانند شود :

  1. دندان درد، درد خود به خودی یا دردی که بدون هیچ دلیل خاصی بوجود بیاید
  2. حساسیت دندان
  3. درد ملایم تا زننده هنگام خوردن یا نوشیدن چیزهای شیرین، گرم یا سرد
  4. سوراخ ها یا حفره های قابل مشاهده روی دندانتان
  5. لکه های قهوه ای ،سیاه یا سفید روی هر سطح دندان
  6. درد هنگام گاز زدن

اصلاح شکل و فرم دندان ها

در مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری با استفاده از مدرن ترین دستگاه بلیچینگ دندان و استفاده از متریال هایی با برند روز دنیا لبخندی زیبا و درخشان به شما هدیه میکردد. برای دریافت مشاوره آنلاین و دریافت اطلاعات تماس بر روی لینک های زیر کلیک کنید

Rate this post