بعد از عصب کشی و با از بین رفتن اثر داروی بی حسی ممکن است دندان و لثه شما احساس درد کند. همچنین لثه شما ممکن است متورم شود. بیشتر دندانپزشکان این علائم را با داروهای مسکن بدون نسخه مانند استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (ادویل) درمان خواهند کرد.

مطلب مفید: عوارض پوسیدگی و خرابی دندان

اگر درد شما شدید شد یا بیش از چند روز ادامه داشت با دندانپزشک خود تماس بگیرید. شما باید بتوانید روال عادی زندگی خود را بعد از عمل از سر بگیرید. همچنین باید از جویدن با دندان آسیب دیده تا زمانی که به طور دائم پر شود یا تاجی روی آن قرار بگیرد خودداری کنید. چند روز بعد از عصب کشی شما به دندانپزشک خود مراجعه خواهید کرد. دنداپزشک شما برای اطمینان از اینکه هرگونه عفونتی از بین رفته باشد از دندان شما عکس اشعه ایکس میگیرد. او همچنین پر کردن دائمی را جایگزین پر کردن موقتی میکند. اگرشما ترجیح بدهید دندانپزشک ممکن است یک تاج دائمی روی دندان شما قرار دهد. تاج ها دندان های مصنوعی هستند که میتواند از پرسلین یا طلا ساخته شود.یکی از مزایای تاج، ظاهر طبیعی آن است. ممکن است چند هفته زمان ببرد که شما به دندان بعد از عمل عادت کنید. این طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

مطلب مفید: جلوگیری از پوسیدگی و خرابی دندان | نکاتی که باید رعایت کنیم

بعد از عصب کشی

خطرات احتمالی عصب کشی

یک عصب کشی برای نجات دندان انجام میشود. هرچند گاهی اوقات آسیب خیلی عمیق است یا مینای دندان خیلی نازک است و نمی تواند در برابر این فرآیند مقاومت کند. این عوامل میتواند باعث از بین رفتن دندان شود. اگر مقداری مواد آلوده در دندان باقی بماند یا اگر آنتی بیوتیک ها اثر نکنند خطر دیگری که سلامت دندان شما را تهدید می کند، ایجاد آبسه در ریشه دندان است. اگر از عصب کشی نگران هستید میتوانید با دندانپزشکتان در مورد یک روش استخراج دیگر صحبت کنید. این روش های جایگزین معمولا شامل قرار دادن پروتز، پل یا ایمپلنت به جای دندان آسیب دیده است.

بعد از عصب کشی چه اتفاقاتی می افتد؟

عصب کشی یک روش ترمیمی دندان محسوب میشود. بیشتر کسانی که تحت این عمل قرار میگیرند میتوانند تا پایان عمر از نتایج مثبت آن بهره ببرند. باز هم مدت زمان ماندگاری نتایج بستگی به نحوه مراقبت از دندان های شما دارد همانطور که دندان های شما نیاز به بهداشت خوب دهان دارد، دندان های ترمیم شده هم نیاز به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم دارد.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان  و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post