شکل دادن و تراشیدن مینای دندان شامل حذف یا تراش دادن قسمتی از مینای دندان به منظور بهبود ظاهر دندان ها می باشد.
اصلاح فرم و میزان کردن دندان‌ها بهترین روش برای افرادی است که می‌خواهند فقط تغییراتی جزیی در دندان‌ها ایجاد کنند. این روش به بیمارانی توصیه می‌شود که دندان‌شان اندکی کج و نامرتب یا بیش از حد نوک تیز است یا یک طرف دندان بیش از سمت دیگر جلو آمده است. البته تراش زیبایی دندان مناسب دندان‌های پوسیده، عصب کشی شده یا دارای لثه ناسالم نیست.

 

مراحل انجام درمان تراشیدن و شکل دادن مینای دندان

 

اصلاح شکل دندان یا شکل دادن مینای دندان با استفاده از وسایل دندانپزشکی خاص و تکنیک‌های سایشی انجام می‌شود. دندانپزشک مینای دندان را با دقت تراش می‌دهد. قبل از شروع درمان از دندان‌ها عکس گرفته می‌شود تا محل و میزان پالپ بررسی و از سالم بودن دندان اطمینان حاصل شود. سپس دندانپزشک ناحیه‌های لازم به تراش دادن و زیباسازی را با مداد علامت می‌زند. دندانپزشک در مرحله بعد ناحیه‌های بدشکل را تراش می‌دهد، دندان را کوتاه می‌کند یا دندان نابهنجار را دستکاری می‌کند تا با بقیه دندان‌ها همخوانی داشته باشد.دندانپزشک نقص‌های سطحی دندان‌ها را با وسیله صیقل دادن مخصوص از بین می‌برد یا به حداقل می‌رساند و گاهی کناره‌های دندان را با نوارهای سنباده‌ای مانند میزان می‌کند. دندانپزشک در نهایت دندان‌ها را صاف و پولیش می‌کند. اصلاح فرم و سایز دندان گاهی فقط به یک جلسه ۳۰ دقیقه‌ای نیاز دارد، البته مدت زمان درمان به گستردگی آن بستگی دارد.

 

 

محدودیت‌های اصلاح شکل و میزان کردن دندان‌ها به شرح زیر است:

 

 

جزیی بودن تغییر

 

اصلاح شکل و میزان کردن دندان‌ها برخلاف بعضی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی تغییر چشمگیری را در لبخند ایجاد نمی‌کند و دندان‌ها را سفیدتر نمی‌کند. بنابراین اگر خواستار تغییری کلی و اصلاح قابل توجه طرح لبخند هستید، بهتر است ونیر را امتحان کنید. تراش زیبایی دندان فقط نقص‌های کوچک را رفع می‌کند، حال آن که ونیر کل سطح جلویی دندان را پوشش می‌دهد و دندان را کاملاً از این رو به آن رو می‌کند.

 

 

افزایش احتمال حساسیت دندان بعد از تراشیدن و شکل دادن مینای دندان

 

با توجه به مقدار مینایی که هنگام اصلاح فرم دندان تراشیده شده است، ممکن است دندان پس از مدتی حساس شود. اگر مینای زیادی تراشیده شده باشد، احتمال حساسیت دندان بیشتر است.

مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری بهترین لمینت دندان در تهران ، بهترین کامپوزیت دندان در تهران و  بلیچینگ دندان در تهران را با استفاده از روشهای مدرن و استفاده از تکنیک های منحصر به فرد و متریال های با کیفیت و روز دنیا به بهترین شکل ممکن برای مراجعین عزیز ارائه میدهند.

 


 

شما می توانید برای تماس با ما، یا دریافت مشاوره آنلاین از طریق وب سایت drmanoosha.com اقدام نمایید.

مرکز ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری در تهران

 

Rate this post