عمل جراحی پریودنتال لثه توسط متخصص دندانپزشکی و متخصص جراحی لثه انجام می شود. نمونه های مختلفی از گزینه های جراحی وجود دارد. دکتر شما با توجه به شرایط شما تعیین میکند که چه نوع جراحی یا جراحی هایی مناسب شما هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه عمل جراحی پریودنتال نیست می توانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید:

جراحی پریودنتال لثه چیست؟

جراحی فلپ

با استفاده از این روش رایج، جراحان شکاف کوچکی روی لثه شما ایجاد میکنند و یک قسمت از بافت را به عقب برمیدارند. سپس آنها رسوب و باکتری ها را از دندان و زیر لثه های شما بیرون می آورند. لثه ها بخیه زده میشوند بنابراین بافت محکم در اطراف دندان های شما قرار میگیرد. هنگامی که شما بهبود یافتید، تمیز کردن ناحیه های دندان و لثه شما آسان تر میشود.

پیوند استخوان

اگر بیماری لثه به استخوان اطراف ریشه دندان آسیب زده باشد، دندانپزشک شما ممکن است آن را با یک پیوند جایگزین کند. پیوند استخوان را میتوان از بخش های کوچکی از استخوان های خودمان، یک استخوان مصنوعی یا استخوان اهدایی بدست بیاوریم. این روش به جلوگیری از فقدان دندان کمک میکند و ممکن است به رشد مجدد طبیعی استخوان کمک کند.

ترمیم بافت

این روش شامل قرار دادن قطعه کوچکی از مواد جذب شونده بین استخوان های شما و بافت لثه میشود تا باعث رشد مجدد استخوان شود.

بستن فاصله میان دندان ها در مرکز زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری 

پیوند بافت نرم

هنگامی که بافت لثه عقب میرود پیوند لثه می تواند به ترمیم بخشی از بافت از دست رفته کمک کند. دندانپزشکان بخش کوچکی از بافت لثه را از سقف دهان شما برمیدارند و یا با استفاده از بافت اهدایی به نواحی که بافت لثه تحلیل یا از بین رفته وصل میکنند.

تراشیدن و شکل دادن مینای دندان

پروتئین ها

گاهی اوقات جراحان لثه ژلی را که حاوی پروتئین های مخصوص است برای ترمیم ریشه دندان بیماران بکار میبرند. این کار میتواند سلامت استخوان و رشد بافت لثه را تحریک کند.

بعد از عصب کشی چکار باید بکنیم؟ | راهنمای دوران نقاهت عصب کشی

بهبودی

بهبودی شما بستگی به شدت بیماری شما، سلامت کلی شما و روش عمل شما دارد. دستورالعمل های دندانپزشکتان را با دقت دنبال کنید. به طور معمول شما میتوانید انتظار مقدار کمی خون ریزی یا ناراحتی بعد از هر نوع جراحی دندانپزشکی داشته باشید. شما باید قادر باشید حدودا یک روز بعد از عمل فعالیت های عادی را ادامه دهید.

آیا ایمپلنت های تیتانیومی بهتر از زیرکونیا هستند؟

سیگار کشیدن میتواند در بهبود سلامت بدن شما بعد از جراحی اختلال ایجاد کند. بعد از عمل پریودنتال تا آنجایی که میتوانید سعی کنید این عادت را ترک کنید. دندانپزشک شما ممکن است استفاده از یک دهان شویه مخصوص یا آنتی بیوتیک را بعداز جراحی به شما توصیه کند. شما ممکن است تا زمان بهبودی قادر به مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن در نواحی معینی از دهانتان نباشید.

جراحی پریودنتال لثه

تعداد زیادی از پزشکان توصیه میکنند یک یا دو هفته بعد از عمل غذاهای نرم بخورید. تعدادی از نمونه های غذاهای مناسب شامل موارد زیر میشود:

  • ژله
  • پودینگ
  • بستنی
  • ماست
  • املت تخم مرغ
  • پنیر دلمه شده
  • پاستا
  • پوره سیب زمینی

جلوگیری از پوسیدگی و خرابی دندان | نکاتی که باید رعایت کنیم

هزینه

هزینه جراحی پریودنتال لثه بسته به نوع عمل و شدت بیماری خیلی متفاوت است. تعداد زیادی از شرکت های بیمه حداقل بخشی از هزینه جراحی پریودنتال لثه را پوشش میدهند. همچنین این مهم است که به یاد داشته باشید که طولانی شدن درمان میتواند در آینده به درمان های پیچیده و گران تر منجر شود.

مراقبت از سلامت لثه برای سلامت کلی شما مهم است. جراحی پریودنتال میتواند احتمال از دست دادن دندان و آسیب بیشتر لثه را کاهش دهد.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post