برای سالم نگه داشتن دندان ها باید در تمام طول عمر خود از آنها مراقبت کنید. حتی اگر به شما بگویند که دندان های خوبی دارید، بسیار مهم است که هر روز برای مراقبت از آنها و جلوگیری از مشکلات قدم های درست را بردارید. اقداماتی شامل تهیه محصولات مراقبت از دهان و دندان و همچنین عادت های روزمره.

اصلاح طرح لبخند در رشت | دکتر مانوشا امیری

  1. قبل از خواب مسواک بزنید

مسواک زدن حداقل دو بار در روز یک توصیه کلی برای سالم نگه داشتن دندان ها است. هنوز هم بسیاری از ما همچنان از مسواک زدن شبانه غافل هستیم. در صورتی که مسواک زدن قبل از خواب میکروب ها و پلاک های جمع شده در طول روز را از بین می برد.

اصلاح شکل و فرم دندان ها در رشت

  1. به صورت صحیح مسواک بزنید

روش درست مسواک زدن همان اندازه مهم است که وقتی بصورت صحیح انجام نمی شود انگار اصلا مسواک نزدید. برای مسواک زدن وقت و حوصله به خرج دهید، مسواک را با حرکات آرام و دورانی حرکت دهید تا پلاک ها از روی دندان  پاک شوند. اگر پلاک ها پاک نشوند می توانند سفت شود و منجر به تجمع رسوب و التهاب لثه (بیماری زودرس لثه) شود.

کامپوزیت ونیر در رشت

  1. از تمیز کردن زبان خود غافل نشوید

پلاک ها می توانند بر روی زبان تشکیل شوند و باعث ایجاد بوی بد دهان، و سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان شوند. هر بار که دندان را مسواک می زنید زبان خود را به آرامی مسواک بزنید.

 

۴- از خمیر دندانهای حاوی فلوراید استفاده کنید

خمیردندان ها از نظر قدرت سفیدکنندگی و عطر و طعم گونه های مختلفی دارند اما فرقی نمی کند کدام مدل و نوع از خمیر دندان را انتخاب می کنید تنها چیزی که حائز اهمیت است این است که خمیر دندانی که انتخاب میکنید حاوی فلوراید باشد.

روکش تمام سرامیک در رشت

فلوراید مورد تایید افرادی است که نگران تاثیر آن بر حوزه ی سلامت دهان و دندان هستند، همچنین فلوراید به دلیل دفاع از پوسیدگی دندان، پایه و عنصر اصلی در سلامت دهان و دندان است. این ماده با میکروب هایی که منجر به پوسیدگی می شوند مبارزه می کند و همچنین یک لایه ی محافظتی برای دندان ها می باشد.

 

۵-اهمیت تاثیر درمان با نخ دندان به اندازه ی مسواک زدن

بسیاری از کسانی که مرتبا مسواک می زنند از نخ دندان استفاده نمی کنند. در حالی که استفاده از نخ دندان فقط برای بیرون آوردن تکه های کوچک غذا و سبزیجات نیست بلکه راهی است برای تحریک لثه،کم شدن تجمع پلاک و کمک به کاهش التهاب در قسمت هایی از لثه. معمولا استفاده از نخ دندان برای یکبار در طول روز برای سالم نگه داشتن دندان ها کافی است.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post