در حالی که روکش های تمام سرامیکی که به خوبی از آنها نگهداری شده می توانند ۲۵ سال یا بیشتر دوام بیاورند، عوامل زیادی وجود دارد که میتواند این طول عمر را تحت تاثیر قرار دهد. در این مطلب می خواهیم به عواملی که عمر روکش سرامیکی را تحت تاثیر قرار می دهد را بررسی کنیم.

روکش تمام سرامیک در رشت | دکتر مانوشا امیری

عواملی که عمر روکش سرامیکی را تحت تاثیر قرار می دهد

۱- بهداشت دهان و دندان شما. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برای جلوگیری از مسائلی مانند پوسیدگی و بیماری های لثه ضروری است. با اینکه روکش تمام سرامیک پوسیده نمی شود، ولی هنوز می توانند منجر به جمع شدن پلاک و باکتری های شوند که می توانند به دندان های دیگر و لثه های شما آسیب بزنند.

مشکلات روکش دندان چیست؟ | عمر روکش دندان چقدر است؟

۲- عادات دهان: روکش های تمام سرامیکی شما نسبتا محکم هستند و میتوانند در برابر پوسیدگی روزانه دهان مقاومت کنند. با این حال اگر شما ناخن های خود را بجوید ، یخ بجوید یا از دندان هایتان برای باز کردن بسته بندی ها استفاده کنید روکش های شما ممکن است لب پر یا شکسته شوند.

عمر روکش تمام سرامیک چقدر است؟

۳- دندان قروچه در خواب. ساییدن و فشردن دندان هایتان، که معمولا به آن دندان قروچه گفته می شود فشار زیادی روی دندان هایتان وارد می نماید. این مشکل نه تنها باعث پوسیدگی و آسیب به دندان های طبیعی شما می شود، بلکه می تواند باعث پوسیدگی و آسیب به روکش های سرامیکی شما شود. اگر شما دندان قروچه میکنید به وسیله یک محافظ شبانه دندان مناسب از روکش ها و دندان های خود محافظت کنید.

روکش دندان چیست؟ نگاهی به انواع روکش دندان

روکش تمام سرامیک یک درمان بسیار موثر برای ترمیم دندان های آسیب دیده یا پوسیده ، بهبود سلامت دهان و دندان شما و کیفیت لبخند شما است. با مراقبت مناسب، روکش های تمام سرامیک شما می توانند سال های زیادی دوام بیاورند.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post