دندان های شما به طور باورنکردنی محکم هستند و میتوانند در برابر مقدار قابل توجهی از پوسیدگی روزانه مقاومت کنند. اگرچه آنها نابود نشدنی نیستند. دندان های شما هر روز وظایف مهم بسیاری را انجام می دهند. هنگامی که دندان های شما آسیب می بینند، توانایی آنها در انجام این وظایف و همچنین سلامت دهان و دندان شما بسیار به خطر می افتد. برخی از آسیب ها حتی میتوانند بر کیفیت لبخند شما تاثیر بگذارند. به همین دلیل ترمیم دندان های آسیب دیده ضروری است. در ادامه با روکش تمام سرامیک دندان و عمر روکش تمام سرامیک بیشتر آشنا خواهیم شد.

روکش تمام سرامیک در رشت | دکتر مانوشا امیری | زیبایی دندان در رشت

روکش چیست؟

روکش روش ترمیمی دندان است که برای درمان دندان های آسیب دیده یا دندان های پوسیده ای که نمیتواند با پر کردن درمان شود طراحی شده است. از نظر ظاهری به کلاهک دندان شباهت دارد و برای پوشاندن کل سطح قابل مشاهده دندان ساخته شده و آن را پوشش می دهد . عملکرد روکش دندان به این شکل است که به دندان آسیب دیده کمک می کند، از آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری می کند ، از عفونت جلوگیری می کند و استحکام دندان را بازیابی می کند. بنابراین دندان ما می تواند عملکرد طبیعی داشته باشد.

مشکلات روکش دندان چیست؟

روکش تمام سرامیک

روکش ها را میتوان از مواد مختلفی که شامل فلز، پرسلین ترکیب شده با فلز و تمام سرامیک ساخت. روکش های تمام سرامیک یکی از محبوب ترین انتخاب ها هستند. یکی از دلایل محبوبیت این روش،  زیبایی آن و تاثیر آن در چهره است. سرامیک را میتوان رنگ کرد تا کاملا با رنگ طبیعی دندان های شما تطابق پیدا کند. آنها همچنین نور را به طرز مشابه مینای دندان طبیعی منعکس می کنند. به دلیل ظاهر طبیعی آنها، روکش های تمام سرامیک برای درمان دندان های آسیب دیده در قسمت جلوی دهان شما عالی هستند. روکش های تمام سرامیک به طور میانگین حدود ۱۵ سال دوام می آورند. اگر چه با نگهداری مناسب ماندگاری آنها تا ۲۵ سال یا بیشتر نیز قابل پیشبینی است. پس می توان از عمر روکش تمام سرامیک مطمئن بود و با خیال راحت از آنها استفاده کرد.

روکش دندان چیست؟ نگاهی به انواع روکش دندان

روکش چه چیزی را میتواند درمان کند؟

روکش را میتوان برای درمان برخی مسائل مختلف استفاده کرد:

۱- شما یک دندان آسیب دیده دارید. روکش تمام سرامیک میتواند آسیب های بزرگ، که با درمان های زیبایی مانند باندینگ یا ونیر قابل حل نیست را درمان کند.

۲- پوسیدگی دندان شما زیاد شده است. دندان های پوسیده را اغلب می توانند با پر کردن درمان نمود. با این حال اگر پرکردن دندان در اندازه زیاد باشد، ممکن است این درمان دچار مشکل شود. کارایی روکش برای محافظت از دندان بیشتر است.

۳- شما عصب کشی دندان انجام داده اید. روکش می تواند به محافظت از دندان درمان شده توسط عصب کشی، تحکیم کردن دندان و جلوگیری از عفونت جدید کمک کند.

 


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post