با آگاهی بیشتر مردم بر سلامت، فشار های اجتماعی راجع به لبخند ما افزایش یافته است. سلامت مینای دندان های شما رابطه مستقیمی با رنگ لبخند شما دارد. اما اگر متوجه رنگ زرد روی دندان های خود شده اید ، چه کاری میکنید؟ آیا سفید کردن دندان ها کار خیلی خطرناکی است؟ در ادامه به این مساله که آیا سفید کردن دندان باعث آسیب به مینای دندان می شود را بررسی خواهیم کرد.

سفید کردن دندان ها در رشت | دکتر مانوشا امیری | مرکز زیبایی دندان در رشت

چرا مینای دندان مهم است؟

شما احتمالا از دندانپزشک خود در مورد مینای دندان شنیده اید. اما چرا به این اندازه مهم است که از آن محافظت کنید؟ مینای دندان لایه بیرونی نازکی از دندان است که تاج دندان را می پوشاند و از لثه قابل مشاهده است. سطح بیرونی سخت دندان اولین دفاع در برابر آسیب های فیزیکی و شیمیایی است

واقعیت جالب: مینای دندان سخت ترین بافت بدن انسان است، آن حتی سخت تر از استخوان است!

وظیفه مینای دندان محافظت از لایه داخلی نرم و بسیار حساس تری به نام عاج است. از آنجا که کار مینای دندان دفاع دندان در برابر مواد است، مینای دندان در معرض تجزیه شدن است. قرار گرفتن در معرض باکتری ها، قند، نشاسته، یا مواد اسیدی مینای دندان شما را تهدید میکند. همچنین مینای دندان شما از دندان در برابر کارهای روزمره از جمله: جویدن، گاز گرفتن،خرد کردن و ساییدن نیز محافظت میکند.

تراشیدن و شکل دادن مینای دندان

آیا سفید شدن دندان برای مینای دندان من بی خطر است؟

زرد رنگ شدن دندان های شما رایج ترین علامت مینای دندان آسیب دیده است. این سوال ایجاد میشود که آیا سفید کردن دندان باعث آسیب به مینای دندان می شود؟ جواب منفی است سفید شدن دندان به مینای دندان شما آسیب نمی رساند.

بلیچینگ دندان در رشت

بخش اصلی دندان، عاج، بخشی از دندان است که مسئول رنگ دندان شما است. دندان ها ابتدا با محلول سفید کننده ای روی سطح جلوی دندان پوشانده میشوند. محلول سپس از طریق مینای دندان به عاج انتقال پیدا میکند. بافت لکه دار در لایه داخلی شروع به روشن شدن میکند این فرآیند حدودا یک ساعت طول خواهد کشید.

انتخاب هایی برای سفید کردن دندان و رعایت سلامت آن

درمان مینای از بین رفته

رایج ترین درمان برای مینای از بین رفته پیوند میباشد. درمان پیوند به گونه ای است که ماده رزین که به رنگ دندان است، بر روی دندان های آسیب دیده شما بکار برده میشود. رزین رنگ زرد دندان را می پوشاند و از دندان های شما محافظت میکند. اما اگر شما مورد شدید تری دارید، دندانپزشک ممکن است یرای جلوگیری از پوسیدگی بیشتر ونیر یا روکش اضافه پیشنهاد کند.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post