با داشتن دندان های سفید می توانید یک لبخند سالم و درخشانی داشته باشید. اکثریت مردم می خواهند که دندانهای سفید و مرواریدی داشته باشند، اما رسیدن به این هدف به روشی که سالم و ایمن باشد گاهی ممکن است دشوار باشد. امروزه، روش های آسان و راحت سفید کردن دندان ها در خانه در رسانه های اجتماعی زیاد شده است. اما بهتر است بدانید که، بسیاری از این روش های سفید کردن مطمئن و امن نیستند و می توانند باعث آسیب زیادی به سلامت دهان و دندان های شما شوند و تاثیرات مضری داشته باشند.

سفید کردن دندان ها| دکتر مانوشا امیری | متخصص دندانپزشکی زیبایی

کدام روش های سفید کردن دندان باعث آسیب دندان های شما می شوند؟

بسیاری از روش های سفید کردن دندان ها ذر خانه، در شبکه های اجتماعی در حال ارائه است که بیشتر از اینکه منفعت داشته باشند ضرر می رسانند.

مسواک زدن با جوش شیرین

خیلی ها متوجه این خاصیت از جوش شیرین شده اند که یکی از مواد سفید کننده ی خمیر دندان است. اگرچه ممکن است جوش شیرین به مقدار کم در خمیر دندان خوب باشد، اما مسواک زدن با جوش شیرین می تواند به دندان های شما آسیب برساند. بافت های ساینده ی جوش شیرین باعث ساییده شدن و از بین رفتن مینای دندان می شوند و با از بین رفتن مینای دندان برگرداندن آن تقریبا غیر ممکن است.

انتخاب هایی برای سفید کردن دندان و رعایت سلامت آن

مسواک زدن با آب توت فرنگی یا لیمو

خیلی از مردم با دیدن شبکه های اجتماعی دندان های خود را با آبلیمو یا توت فرنگی مسواک زده اند به امید اینکه دندان های خود را به صورت طبیعی سفید کنند. اما، این میوه ها دارای اسید هستند و می توانند مینای دندان ها را از بین ببرند مخصوصا آب لیمو که باعث از بین بردن کلسیم و ضعیف شدن دندان ها می شود و دندان های ضعیف بیشتر در معرض پوسیدگی دندان و سایر بیماری های بهداشت دهان و دندان قرار می گیرند.

استفاده از هیدروژن پراکسید به عنوان دهانشویه

خیلی ها معتقدند که از هیدروژن پراکسید می توانند به عنوان دهان شویه برای کمک به سفید شدن دندان ها استفاده کنند. در صورت استفاده ی نادرست از هیدروژن پراکسید، باعث آسیب رساندن به دندان ها و لثه می شود. از هیدروژن پراکسید فقط در صورتی که دندانپزشک تجویز کرده باشد می توان به صورت مستقیم به عنوان دهان شویه استفاده کرد.

۵ راه حل خانگی برای سفید شدن دندان ها

چه عاملی باعث لکه دار شدن دندان ها می شود؟

دندان ها به طور طبیعی کمی زرد هستند. اما عواملی وجود دارند که باعث لکه دار شدن دندان می شوند. این موارد عبارتند از:

  • قهوه
  • شراب
  • آب میوه
  • نوشابه های گازدار تیره
  • سیگار کشیدن

روش مطمئن و ایمن سفید کردن دندان ها

داشتن دندان های سفید و لبخندی درخشان باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما می شود و می تواند به طور کلی باعث افزایش رضایت شما از زندگی شود. افرادی که از ظاهر دندان های خود راضی نیستند کمتر لبخند می زنند و نمی توانند از زندگی خود کاملا لذت ببرند.

۸ باور اشتباه درمورد پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی (قسمت اول)

همانطور که گفتیم روش های رایج در شبکه های اجتماعی جهت سفید کردن دندان می توانند مضر و آسیب رسان باشند اما به این معنی نیست که شما نمی توانید کلا دندان های خود را سفید کنید. یکی از راه های مطمئن برای سفید کردن دندان بلیچینگ دندان توسط دندانپزشک ترمیمی و زیبایی دندان است. در روش بلیچینگ دندان دندانپزشک متخصص زیبایی دندان با استفاده از مواد سفید کننده دندان های شما را سفید می کنند و خط لبخند زیبایی به شما ارائه می دهند که باعث افزایش اعتماد به نفس شما در روابطتان می شود.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post