اگر متخصص زیبایی دندان شما روکش های دندان را به عنوان گزینه ای مناسب برای بازگرداندن عملکرد و زیبایی لبخند شما پیشنهاد کرده است بهتر است در مورد نحوه ی انتخاب طیف رنگی مناسب روکش های دندانی برای طبیعی تری شدن ظاهر لبخند خود اطلاعات داشته باشید. در ادامه با مطلب نکات مهم در انتخاب رنگ و سایه روکش مناسب همراه ما باشید.

روکش دندان یک نوع ابتکار و روش محبوب از درمان زیبایی دندان است که برای زیباتر شدن کلی دندان ها و لبخند طراحی شده است. در بیشتر موارد برای دندانهای جلویی و دندانهایی که در کناره ها قرار دارند از روکش دندان استفاده می کنند چون هنگام لبخند زدن یا صحبت کردن بیشتر دیده می شوند.

از روکش های دندان می توان برای اصلاح بعضی از مشکلات دندان استفاده کرد. از جمله: 

  • فاصله ی بین دندان ها 
  • لب پر شدگی و ترک خوردگی دندان 
  • ناهماهنگی های جزئی 
  • تغییر رنگ 
  • دندانهای نامنظم یا کج 

در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری در رشت، اهمیت دندان های زیبا و سالم در نظر گرفته می شود، به همین دلیل است که طیف وسیعی از خدمات دندانپزشکی زیبایی، از جمله روکش دندان، سفید کردن دندان، اصلاح طرح لبخند، لمینت و کامپوزیت ونیرها ارائه می شود تا شما به لبخند زیبا و سفید و دلخواهتان برسید.

انتخاب روکش و شکل و رنگ مناسب دندان برای مراجعین 

روکش های دندان یک راه حل مناسب برای زیبایی دندان ها هستند اما شکل و رنگی که برای یک بیمار بهتر به نظر می رسد ممکن است برای بیمار دیگر مناسب نباشد. بنابراین در حالی که متخصص زیبایی دندان ،شما را در انتخاب نهایی روکش ها کمک و راهنمایی می کند ولی مهم این است که قبل از انجام روکش دندان نظر و نتیجه ی دلخواه خود را نیز مشخص کنید.

نکاتی را که باید در انتخاب شکل و رنگ روکش مناسب خود در نظر بگیرید: 

انتخاب رنگ سفید 

برعکس تصور و باور عموم مردم فقط یک طیف رنگی سفید وجود ندارد و در هنگام انتخاب رنگ مناسب برای روکش های خود، متوجه تنوع زیادی از طیف های رنگی خواهید شد. هر کسی در انتخاب روکش های خود طیف رنگی را انتخاب می کند که شبیه و نزدیک به دندان های سالم و طبیعی خود می باشد. یک موردی که باید در نظر گرفته شود این است که اگر روکش دندان بیش از حد سفید انتخاب شود، لبخند جدید شما غیر طبیعی به نظر می رسد و از نظر زیبایی چندان خوشایند نیست.

نکاتی در مورد انتخاب رنگ سفید روکش دندان: 

  • برای انتخاب سفیدی از سفیدی چشم خود به عنوان راهنما استفاده کنید. روکش های دندان شما هرگز نباید سفیدتر از سفیدی چشم شما باشند. 
  • برای رنگ پوست روشن تر باید از سفیدترین رنگ های موجود انتخاب شود، سایه ی  روشن تر برای سفید جلوه دادن دندان ها ضروری است. 
  • برای پوست های تیره باید سایه های طبیعی دندان را انتخاب کرده و از انتخاب رنگ سفید دوری کنید چون خیلی غیر طبیعی به نظر می رسد. 
  • همچنین باید در مورد طبقه بندی رنگ روکش با متخصص زیبایی دندان خود مشورت کنید. طبقه بندی رنگ ها باعث می شود که روکش ها نزدیکتر به دندان های طبیعی به نظر برسند، چون دندان های طبیعی در مرکز کدرتر و به سمت لبه های خود شفاف هستند. 

انتخاب شکل روکش مناسب دندان 

پس از انتخاب سایه و رنگ مناسب برای روکش ها، اقدام مهم بعدی انتخاب شکل و فرم مناسب است. در انتخاب فرم مناسب روکش دندان باید مواردی را در نظر بگیرید: 

فرم صورت 

روکش ها باید جوری باشند که باعث ایجاد تناسب در فرم صورت شما شوند. مثلا، روکش های بلندتر و نازک تر می توانند صورت های خیلی گرد را باریک نشان دهند و اگر صورت بلندی دارید، روکش های کوتاه تر و پهن تر برای شما مناسب خواهد بود.

جنسیت 

 معمولا لبخندهای مردانه با روکش های مربعی ایجاد می شوند و روکش های گرد تر برای لبخند های زنانه مناسب هستند. 

سن  

دندانها به طور طبیعی با بالارفتن سن طول و بلندی خود را از دست می دهند، بنابراین بلندتر بودن روکش ها می تواند به جوانتر به نظر رسیدن شما کمک کنند. همچنین بزرگ شدن دندان ها می تواند چین و چروک های اطراف دهان را صاف کند و روکش های جلویی ضخیم تر نیز می توانند ظاهر وصورت پرتری به شما بدهند.

آیا تا به حال تجربه استفاده از روکش های دندانی را داشته اید؟ 

در صورت استفاده از روکش های دندانی آیا از رنگ یا ظاهر آن رضایت داشته اید؟ 

در مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری زیباترین لبخند و بهترین نتیجه درمان به علت استفاده از متریال هایی با کیفیت و برندهای روز دنیا و استفاده از تجهیزات مدرن و از همه مهمتر تخصص و مهارت دکتر مانوشا امیری بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی دندان تقدیم شما میگردد.

Rate this post