افراد کمی هستند که لبخند طبیعی زیبا و درخشانی دارند. اکثر مردم از ظاهر دندان های خود راضی نیستد و می خواهند که تغییری در آنها بدهند. اگر شما یکی از آن افراد هستید، ممکن است روکش های دندان بتوانند شما را به نتیجه ی دلخواهتان نزدیک کنند. روکش ها یک راه حل سریع و آسان برای بسیاری از مشکلات زیبایی دندان هستند و با توجه به وضعیت شما می توانند بسیار مقرون به صرفه باشند. در ادامه با بررسی هزینه روکش های کامپوزیت همراه ما باشید.

هزینه ی روکش های مختلف دندان چقدر است؟

روکش های دندان از نظر جنس و برند مواد مصرفی و … با هم متفاوت هستند بنابراین قیمت یکسانی ندارند. در هنگام تهیه ی روکش دندان، احتمالا قیمت های متفاوتی به شما خواهند گفت در بعضی موارد هر روکش برای یک دندان از ۳.۵ تا ۵.۵ میلیون تومان است. بهتر است دقیقا روکش دندان مناسب خود را انتخاب کنید و سپس قیمت بگیرید.

روکش تمام سرامیک در رشت

مواد تشکیل دهنده ی روکش تعیین کننده ی هزینه ی آن خواهند بود. روکش ها به طور سنتی از رزین پرسلن یا کامپوزیت ساخته می شوند. قیمت روکش کامپوزیت بسیار کمتر از روکش های پرسلن است و اگرچه قیمت این دو روکش دندان با هم فرق می کند اما هر کدام از آن ها دارای مزایای منحصر به فرد خود هستند و انتخاب هر کدام بستگی به خود شما دارد.

هزینه ی دقیق روکش ها:

به طور متوسط ​​روکش پرسلن بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار برای هر دندان متغیر است و روکش کامپوزیت بین ۸۰۰ تا ۹۵۰ دلار برای هر دندان. همچنین می توانید روکش های مخصوصی به نام لومینیر  Lumineers استفاده کنید که معمولاً ۸۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار برای هر دندان است.

ماندگاری روکش های دندان

در صورتی که از روکش های دندان به درستی مراقبت شود می توانند سال های زیادی ماندگاری داشته باشند. اما ماندگاری روکش ها با هم متفاوت است. روکش پرسلن و لومینر طول عمر بسیار بیشتری نسبت به روکش های رزینی کامپوزیت دارند.

سفید کردن دندان در رشت

معمولا روکش های پرسلن بین ۱۰ تا ۱۵ سال دوام دارند و در بعضی موارد، روکش های پرسلن می توانند بیشتر هم دوام داشته باشند. بیشتر متخصصان زیبایی و ترمیمی دندان معتقدند که روکش های پرسلن در صورت مراقبت درست باید حداقل ۵ سال دوام داشته باشند. اما در هر صورت می توان انتظار ماندگاری تا ۱۰ سال را داشته باشیم اگر درست نگه داری کنید.

روکش های رزین کامپوزیت خیلی راحت لکه دار می شوند و معمولا به اندازه ی روکش پرسلن ماندگاری ندارند. اما می توان در صورت نگه داری و رسیدگی مناسب انتظار دوام این نوع از روکش ها را حداقل ۲ تا ۵ سال داشته باشیم.

یکی از مزایای روکش های کامپوزیت این است که ترمیم یا تعویض آنها در صورت خراب شدن آسان تر و ارزان تر است و برای دندان ها بهتر است چون متخصص ترمیمی و زیبایی دندان شما برای قرار دادن و ترمیم روکش کامپوزیت مقدار کمتری از مینای دندان را نسبت به روکش پرسلن می تراشد.

چگونه روکش مناسب دندان خود را انتخاب کنیم؟ کامپوزیت یا پرسلن

اینکه کدام روکش برای شما می تواند مناسب باشد بستگی به قیمت، زیبایی و سلامت دندان های شما دارد. برای بهترین انتخاب بهتر است دکتر مانوشا امیری بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی در رشت با توجه به طرح درمان مناسب و در نظر گرفتن تمامی جوانب مناسب ترین روکش دندان را به شما پیشنهاد می کند. 

متخصصان پروتز دندان همه ی دوره های آموزشی را گذرانده اند و دارای  مدارک دانشگاهی و گواهی نامه های معتبر هستند و تخصص خود را در زمینه ی روکش دندان به شما ارائه می دهند تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. آنها همچنین سابقه ی موفقیت های اثبات شده در انجام  این نوع روکش دارند.

اگر شما یک روش سریع و با هزینه ی کمتر و طول عمر کوتاه تر می خواهید روکش های کامپوزیت می توانند انتخاب خوبی برای شما باشند. این روکش هم هزینه ی کمتر دارد هم روش آن آسانتر است.

لمینت در رشت

در روکش پرسلن متخصص زیبایی مجبور است برای بهتر قرار دادن روکش مقدار بیشتری از مینای دندان شما را بتراشد به همین دلیل این روکش برگشت ناپذیر و دندان های شما نمی تواند بدون روکش باشند و مجبورید هرگونه شکستگی را با روکش های جدید جایگزین کنید. 

بهتر است قبل از تصمیم گیری حتما با پزشک خود مشورت کنید.

همانطور که گفتیم مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری آماده ی ارائه ی مشاوره های موثر و انجام روکش های دندانی با نتیجه ی دلخواهتان می باشد.

هزینه کامپوزیت در رشت هر واحد ۲/۰۰۰/۰۰۰
هزینه لمینت در رشت هر واحد از ۴/۰۰۰/۰۰۰
هزینه بلیچینگ هر فک در رشت ۲/۵۰۰/۰۰۰
هزینه بیلداپ در رشت (ترمیم دندان عصب کشی شده ) ۱/۵۰۰/۰۰۰ الی ۱/۸۰۰/۰۰۰
هزینه ترمیم دندان پوسیده در رشت ۱/۲۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post