یکی از روش های رایج ترمیم دندان که خیلی از افراد در دوره ای از زندگی خود تحت درمان آن قرار می گیرند روکش دندان است. در این مطلب می خواهیم به مبحث هزینه روکش دندان در تهران بپردازیم. در صورت وجود موارد زیر ممکن است به روکش دندان نیاز داشته باشید:

 • ترمیم دندان شکسته یا خیلی آسیب دیده.
 • محافظت از دندان ضعیف یا دندان های ترک خورده
 • ممکن است یک دندان چندین بار پر شده باشد و چیزی از آن باقی نمانده باشد و نیاز به محافظت توسط روکش داشته باشد.
 • محکم نگه داشتن بریج دندان
 • دندانهای تحت درمان ریشه
 • پوشش ایمپلنت دندان

دندانپزشک یا متخصص ترمیمی و زیبایی دندان، روکش یا روکش دندان را انجام می دهند. قبل از شروع کار از بی حسی موضعی استفاده می شود. انجام این روش تقریبا ساده است و در طی دو جلسه تکمیل می شود. البته اگر دندان شکسته ، آسیب دیده و یا فرو رفته باشد، تکمیل کار کمی بیشتر طول می کشد.

هزینه ی روکش دندان در تهران چقدر است؟

هزینه ی روکش دندان در دیگر کشورها از ۵۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار برای هر دندان متغیر است. هزینه روکش دندان در تهران نیز بین ۲.۵ میلیون تومان تا ۵.۵ میلیون تومان متغیر است. (قیمت مربوط به تابستان ۱۴۰۰). البته بستگی به نوع مواد تشکیل دهنده ی آن دارد. روکش های پرسلن معمولاً بین ۲.۵ میلیون تومان تا ۳.۵ میلیون تومان رای هر دندان هزینه دارند. در دیگر کشورها هزینه ی پرسلن با روکش فلزی بین ۸۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار برای هر دندان متغیر است. روکش های فلزی (آلیاژ طلا و مخلوط) بین ۸۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار قیمت دارند. هزینه ایمپلنت نیز بین ۳.۵ میلیون تومان تا ۵.۵ میلیون تومان است.

با ما تماس بگیرید

هزینه ی روکش یا روکش دندان بر طبق موارد زیر تعیین می شود:

 • منطقه ای که دندانپرشک و مطب در آنجا واقع است
 • استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی
 • وسعت و پیچیدگی کار. یعنی آیا دندان خراب شده یا شکسته شده؟ یا اینکه آیا ابتدا به روش افزایش طول روکش نیاز است یا خیر؟

ممکن است شامل هزینه های اضافه شود:

هزینه های معاینه و تشخیص

 • آزمایش و معاینه. در ابتدا همیشه معاینه انجام می شود
 • اشعه ی ایکس دیجیتال. برای بررسی و مشاهده ی محل پوسیدگی

 

بیمه چه مبلغی برای هزینه روکش دندان پرداخت می کند؟

معمولا در دیگر کشورها بیمه ی دندانپزشکی حدودا ۴۰۰ دلار برای روکش دندان کمک می کند. قیمت روکش دندان با بیمه به طور متوسط ​​حدود ۹۰۰ دلار و بدون بیمه ۱۳۰۰ دلار است. روکش پرسلن ممکن است کمی بیشتر هزینه داشته باشد. این مساله در کشور ما با توجه به نوع بیمه می تواند کاملا متفاوت باشد.

هزینه های روکش دندان

آیا انجام روکش پرسلن ضروری است؟

ممکن است روکش یا روکش دندان ارزان نباشد، اما نباید این نوع درمان را نادیده گرفت. چون نادیده گرفتن علائم پوسیدگی یا آسیب دندان بعدا باعث جراحی و درمان گران تر و زمان بر تر می شود. دندانی که آسیب دیده یا درد دارد هرگز به خودی خود بهتر نمی شود.

نقش بیمه در پرداخت هزینه مراقبت های دندانپزشکی

دندانپزشکی سازگار با بیمه 

بیمه معمولا بخشی از هزینه ی روکش دندان را پرداخت می کند. روکش های دندان معمولاً تحت پوشش شرکت های بیمه هستند چون برای حفظ سلامت دهان و دندان مثلا از درمان ترک خوردگی یا ضعف دندان ها که ضروری هستند. البته، اگر روکش فقط به دلیل درمان زیبایی باشد شرکت بیمه پرداخت آن را پوشش نمی دهد.در مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری هزینه خدمات دندانپرشکی به علت تخصصی بودن تحت بیمه نیستند.

دانشکده های دندانپزشکی

 دانشکده های دندانپزشکی خدمات دندانپزشکی از جمله روکش دندان ارئه می دهند. در این دانشکده ها هزینه ی روکش ارزان تر است چون دانشجویان همان دانشکده باید دوره های خود را بگذرانند. البته جای نگرانی وجود ندارد.

هزینه ی رایج روکش دندان

قیمت روکش دندان بستگی به استفاده از مواد و عوامل دیگر دارد. معمولا هزینه ی روکش دندان در دیگر کشورها، در بهترین حالت بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار متغیر است که در بین انواع مختلف آن روکش های پرسلن و روکش های زیرکونیا گران ترین هستند. 

چرا روکش دندان گران است؟

استفاده از فنآوری مورد نیاز برای انجام روکش، مواد مورد استفاده و تخصص دندانپزشک کل هزینه ی درمان را تشکیل می دهد.در مرکز ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری کلیه روکش های دندان با استفاده از بهترین متریال ها و تبحر و مهارت دکتر مانوشا امیری در ساخت روکش دندان به بهترین شکل ممکن و با قیمتی منصفانه صورت میگیرد.

آیا انجام روکش دندانپزشکی ضروری است؟

پاسخ این سوال مثبت است، برای ترمیم دندان ضعیف و آسیب دیده یا محافظت از دندان بعد از انجام درمان ریشه و یا زیبایی لبخند این روش برای سلامت و ظاهر دندان ها یک سرمایه گذاری بلند مدت است. 

با ما تماس بگیرید

هزینه ی انجام روکش بدون بیمه چقدر است؟

هزینه ی روکش دندان به نوع مواد استفاده شده و تخصص دندانپزشک بستگی دارد. هزینه روکش دندان بین ۲.۵ میلیون تومان تا ۵.۵ میلیون تومان برای هر دندان متغیر است.

و در نهایت انتخاب و مراجعه به دندانپزشک متخصص زیبایی با تجربه و ماهر در ارائه روکش های لمینت و کامپوزیت یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. افرادی که قصد انجام بهترین لمینت دندان در تهران و یا بهترین کامپوزیت دندان در تهران را دارند به خوبی میدانند که مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی در تهران میباشد و تمام مراجعینی که به این مرکز مراجعه کرده اند در نهایت از لبخند زیبا و درخشان خود راضی بوده اند.

Rate this post