با استفاده از روکش های پرسلن طیف وسیعی از نقص های دندان با یک روش درمانی در طی دو ویزیت دندانپزشکی برطرف می شوند. روکش های پرسلن که شبیه شکل دندان طراحی می شوند در جلوی دندان ها قرار می گیرند تا نقص ها را پوشش دهند و لبخندی زیبا ارائه دهند. روکش های پرسلن در صورتی ماندگاری دارند که دستورالعمل های مراقبت های بعد از انجام آن به درستی رعایت شوند. دکتر مانوشا امیری متخصص زیبایی دندان در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی خود بعد از انجام روکش دندان دستورالعمل های لازم جهت مراقبت از روکش پرسلن را به بیماران خود آموزش می دهد. در این مقاله نکاتی را که در ماندگاری روکش های شما مفید است ارائه می دهیم.

پرسلین ونیر در رشت | روکش پرسلن در رشت

نکات مراقبت از روکش پرسلن

۱. رعایت اصولی بهداشت دهان و دندان

این مورد خیلی مهم است که بعد از انجام روکش پرسلن روال بهداشت دهان و دندان خود را به صورت بهتر ادامه دهید. رعایت بهداشت دهان و دندان به دو دلیل مهم است:

دلیل اول، دندانهای طبیعی هنوز می توانند در زیر روکش ها پوسیده شوند. اگر دندان ها دچار حفره شوند، ممکن است لازم باشد برای درمان حفره روکش برداشته شود و دوباره جایگزین شود.

دلیل دوم، تمیز نگه داشتن روکش ها می تواند از رنگدار شدن و تغییر رنگ آنها به مرور زمان جلوگیری کند.

  • برای افزایش ماندگاری روکش ها، باید دندانهای خود را حداقل دو بار در روز مسواک بزنید، صبح هنگام بیدار شدن و شب قبل از خواب.
  • روزی یکبار از نخ دندان استفاده کنید.
  • در صورت نیاز از دهانشویه استفاده کنید.
  • هر شش ماه یکبار برای معاینه دندان و پاکسازی حرفه ای به دندانپزشک مراجعه کنید.

۲ .جلوگیری از ایجاد لکه

روکش های پرسلن دارای کیفیت بالا و مقاوم در برابر لکه ها هستند اما باز هم ممکن است دچار تغییر رنگ شوند. موارد زیر را برای جلوگیری از ایجاد لکه و تغییر روکش ها رعایت کنید:

در ابتدا باید بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید یعنی از مسواک و نخ دندان استفاده کنید تا باقی مانده ی ذرات غذا و سایر عوامل تغییر رنگ را از روی دندان ها پاک کنید.

برای خوردن نوشیدنی های رنگ دار از نی استفاده کنید تا از تماس مستقیم آنها با روکش جلوگیری کنید.

مراقبت های بعد از انجام روکش پرسلن
مراقبت های بعد از انجام روکش پرسلن

غذاها و نوشیدنی های تیره با رنگدانه های عمیق می توانند دندان ها را لکه دار کنند نوشیدنی هایی مانند قهوه ، چای ، نوشابه های رنگ دار. غذاهایی که باعث ایجاد لکه می شوند عبارتند از سس گوجه فرنگی ، سس سویا و انواع توت ها. بلافاصله بعد از خوردن یا نوشیدن این موارد دندان های خود را مسواک زده و ذرات غذا و نوشیدنی را از دندان ها پاک کنید.

سیگار نکشید. محصولات تنباکو می توانند دندان ها و روکش ها را زرد کرده و نیاز آنها را به جایگزینی تسریع کنند.

۳ .از آسیب رساندن به روکش خودداری کنید.

داشتن بعضی از عادتهای خاص می تواند به روکش های پرسلن آسیب برساند یا باعث کنده یا شکسته شدن آنها شوند. از تماس دندان های خود با موارد غیر خوراکی خودداری کنید. مثلا بطری آب یا قوطی نوشابه را با دندان باز نکنید. از دندان های خود برای باز کردن گره یا بند لباس استفاده نکنید. ناخن ها و سر خودکار خود را نجوید. یخ یا سایر اجسام سفت که می توانند دندان ها را خرد یا بشکنند نجوید.

با رعایت این نکات مراقبت از روکش های پرسلن، این روکش ها می توانند ۱۰ سال یا بیشتر دوام بیاورند.

مقاومت و ماندگاری روکش های دندانی کاملا به متریال به کار رفته در ساخت روکش ها ، مهارت دندانپزشک متخصص و استفاده از ابزارهای مردن بکار رفته در ساخت روکش ها دارد.

تمامی موارد فوق در مرکز تخصصی دندانپزشکی زیبایی دکتر مانوشا امیری و با تکنیک ها و مهارت بالا برای ساخت روکش های دندانی زیبا برای شما عزیزان توسط بهترین متخصص دندانپزشکی زیبایی در رشت انجام و در نهایت بهترین لبخند تقدیم شما میگردد.

هزینه کامپوزیت در رشت هر واحد ۲/۰۰۰/۰۰۰
هزینه لمینت در رشت هر واحد از ۴/۰۰۰/۰۰۰
هزینه بلیچینگ هر فک در رشت ۲/۵۰۰/۰۰۰
هزینه بیلداپ در رشت (ترمیم دندان عصب کشی شده ) ۱/۵۰۰/۰۰۰ الی ۱/۸۰۰/۰۰۰
هزینه ترمیم دندان پوسیده در رشت ۱/۲۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post