برای بسیاری از افراد که به دنبال راهی برای رفع مشکلات زیبایی دندان خود هستند روکش دندان روش مناسبی است. تهیه و انجام این روش از نظر کارایی مسائل زیادی را به همراه دارد، همچنین اگر داشتن ظاهری طبیعی، زیبا و ماندگار برایتان مهم است، حتما در انتخاب دندانپزشک دقت کنید. بهتر است در جریان باشید که هر دندانپزشکی آموزش یا تجربه ی لازم برای ساخت و نصب روکش با نتیجه ی موفقیت آمیز را ندارد. برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر در زمینه ی روکش ها در ادامه ی این مقاله همراه ما باشید.

روکش تمام سرامیک در رشت

ممکن است دهان فرد فاقد سلامتی لازم باشد

یک دندانپزشک باتجربه قبل از اینکه شروع به انجام قالب گیری روکش دندان کند، در ابتدا برای بررسی بیماری مزمن یا وجود عفونت، معاینه ی کاملی روی دهان و دندان انجام می دهد که معمولا در معاینه از اشعه ایکس استفاده می شود. دلیل اهمیت معاینه ی اولیه این است که، برای دندان هایی که خراب و پوسیده شده اند یا درگیر عفونت لثه هستند استفاده از روکش ها نمی تواند روش مناسبی باشد چون روکش ها باعث می شوند که این مشکلات به آسانی درمان نشوند.

اگر دچار پوسیدگی دندان یا بیماری لثه هستید، به این معنی نیست که اصلا نمی توانید دندان خود را روکش کنید در این صورت ابتدا با مراجعه به دندانپزشک متخصص این بیماری ها را درمان می کنید سپس بعد از سالم شدن دندان و لثه می توانید از این متد استفاده کنید.

دکتر مانوشا امیری | متخصص دندانپزشک زیبایی

آسیب پذیری روکش دندان

روکش ها دائمی هستند، یعنی قابل حرکت و جا بجایی نیستند. معمولا روکش های دندان ده ها سال ماندگاری دارند، ولی ممکن است داشتن عادات بد مثل عادت به دندان قروچه یا فشردن دندان ها روی هم، چه به صورت آگاهانه یا در خواب، باعث کوتاه شدن عمر و دوام روکش دندان ها شوند.

یک دندانپزشک ترمیمی و زیبایی برای استفاده از روکش ها در مرحله ی اول سابقه ی دندانپزشکی و پزشکی بیمار را بررسی می کند و در صورت وجود عادت های بد دندانی، روکش یا پروتز دندان انجام نمی دهد و اقداماتی را برای ماندگاری طولانی آنها انجام می دهد مثل استفاده از محافظ دهان و دندان در شب برای جلوگیری از دندان قروچه کردن و فشردن دندان.

بهداشت دهان و دندان به چه معنا است؟

درد ناشی از روکش دندان

روکش دندان یک روش بسیار مهمی است که انجام آن می تواند پیچیده باشد. شما می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت تجربه هایی از درد شدید در انجام این پروسه را که وجود دارد مشاهده کنید اما نگران نباشید، شما می توانید با مراجعه به یک دندانپزشک ترمیمی و زیبایی باتجربه و مطمئن و با مهارت یک روکش دندان بی درد و موفقیت آمیزی را تجربه کنید.

یک دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در حین عمل از بی حسی موضعی برای بی حس کردن دهان استفاده می کند. ولی ممکن است بعد از تمام شدن کار، به مدت چند روز کمی درد و حساسیت در دندان ها احساس شود، اما این دردها معمولا با استفاده از داروهای مسکن (ایبوپروفن ) با نسخه یا بدون نسخه کنترل می شوند.

مشکلات روکش دندان چیست؟ | عمر روکش دندان چقدر است؟

نتیجه ی زیبایی مورد نظر را بدست نیاورید

ممکن است شما مدل موی یک فرد مشهور را دوست داشته باشید و از آرایشگر خود بخواهید که شبیه همان مدل موهای شما را آرایش کند و ممکن است نتیجه ی کار خیلی نزدیک به همان مدل دلخواه شما باشد، اما این کار  در مورد دندان صدق نمی کند چون دندان ها، فرم دهان و ساختار صورت هر فردی منحصر به خودش است، پس یک دندانپزشک ترمیمی و زیبایی نمی تواند دقیقا همان لبخندی را که در عکس یا اینترنت دیده اید به شما ارائه دهد.

یک دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی باتجربه سعی می کند نتیجه ای که از روکش دندان ارائه می دهد مورد دلخواه شما باشد و در راستای این هدف ابتدا روکش های موقت از روی دندان شما ساخته می شود تا قبل از دائمی شدن روکش ها شما بتوانید به نتیجه ی دلخواهتان نزدیک تر شوید.

روکش دندان همان اندازه که مربوط به علم دندانپزشکی می باشد به زیبایی هم مربوط می شود. هر دندانپزشک دارای مدرک دندانپزشکی می تواند پوسیدگی دندان را بررسی و درمان کند، اما فقط یک دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی باتجربه و مهارت بالا می تواند یک روکش با یک لبخند زیبا ارائه دهد.

عواملی که عمر روکش سرامیکی را تحت تاثیر قرار می دهد

از بین بردن مقدار زیادی از حجم دندان

برای انجام روکش دندان، دندانپزشک متخصص ترمیمی زیبایی یک مقدار کمی دندان ها را می تراشد و یک لایه ی نازک از مینای دندان خراشیده می شود تا روکش ها بتوانند روی دندان ها بچسبند که به آن مرحله ی آماده سازی می گویند.

در بعضی از موارد دندانپزشک به دلیل نداشتن مهارت مرحله ی آماده سازی را به درستی انجام نمی دهد و مقدار زیادی از دندان را از بین می برد که باعث حساس شدن دندان و مشکلات دیگر دندان می شود.

دندانپزشک ترمیمی زیبایی آماده سازی را با دقت و مهارت زیاد انجام می دهد که مقدار لازم از دندان تراش بخورد. اگر دندان شما برای روکش مناسب نیست، روکش را انجام نمی دهد و سلامت و زیبایی دندان و لبخند شما را به خطر نمی اندازد بلکه برای انجام روش های مناسب دیگر با شما مشورت می کند.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post