از نظر شما بهداشت دهان و دندان به چه معنا است؟ داشتن یک لبخند با دندان های سفید و مرواریدی؟ یا عطر و طعم مطبوع؟ یا داشتن احساس تازگی و تمیزی در اطراف دهان و زبان؟ همه ی این موارد می توانند معیارهای وضعیت سلامت دهان و دندان شما باشند و معمولا اولین مواردی هستند که در هنگام صحبت و ملاقات با مردم  مورد توجه قرار می گیرند.

متخصص دندانپزشک زیبایی  | دکتر مانوشا امیری

نظافت اصولی  دندان ها، لثه ها و دهان و همچنین توجه به سلامت دهان و دندان در طول روز و مراجعه ی منظم به پزشک برای پاکسازی تخصصی و عمیق  می تواند مسئله ی مهمی باشد که رعایت نکردن آن سلامت دهان و دندان را به خطر می اندازد.

رعایت بهداشت دهان و دندان بیشتر از داشتن یک لبخند خوب است. مثلا پوسیدگی دندان را در نظر بگیرید با وجود تلاش های زیادی که برای درمان پوسیدگی شده است، هنوز هم پوسیدگی دندان یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در کودکان است که دو سوم کودکان ۱۲ تا ۱۹ ساله درگیر آن می شوند. البته پوسیدگی دندان تقریبا قابل پیشگیری است.

۷ نکته برای داشتن لبخند زیبا

بیماری های دیگری هم وجود دارند که معمولا بر سلامت دهان و دندان تاثیرگذار هستند، مثل بیماری لثه (پریودنتال)، که اگر درمان نشود باعث از دست دادن دندان ها و شاید انتقال عفونت به  کل سیستم بدن شود.

بهداشت دهان

یکی از علت های توجه به سلامت دهان و دندان و رعایت نکات بهداشتی این است که، سلامت دهان و دندان نشان دهنده ی سلامت بدن است و به هم مرتبط هستند و می توانیم تاثیر سایر بیماری ها را در قسمت های دیگر بدن در سلامت دهان و دندان ببینیم. همچنین، بیماری ها و مشکلات  مربوط به دهان و دندان  (مثل از دست دادن دندان ها) نه تنها تاثیر منفی بر کیفیت زندگی فرد دارد، بلکه ممکن است باعث ایجاد مشکلات دیگر در سایر قسمت های بدن فرد شود.

جلوگیری از پوسیدگی و خرابی دندان | نکاتی که باید رعایت کنیم

حفظ سلامت دهان و دندان

ملاقات و مراجعه ی منظم به دندانپزشک نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان دارد چون پزشک با انجام معاینه ی دهان و دندان فرد مشکلات و بیماری های موجود را تشخیص می دهد و درمان می کند، همچنین وضعیت کلی سلامت دهان و دندان را بررسی می کند و برای مشکلات و بیماری های احتمالی اقدامات و درمان های پیشگیرانه انجام می دهد. برای حفظ سلامت و پاکیزگی و خوشبویی دهان و دندان ، بهتر است در فاصله ی زمانی بین معاینات منظم نزد دندانپزشک، برنامه ی روزانه ی بهداشت دهانی وجود داشته باشد. این برنامه می تواند شامل موارد زیر باشد:

  1. مسواک و نخ دندان
  2. فلوراید درمانی
  3. محدود کردن میان وعده ها
  4. استفاده از دهانشویه مناسب
  5. ترک کردن توتون
  6. معاینه منظم دهان

توضیحات موارد بالا در مطلبی دیگر در  وب سایت دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان به شما توضیح داده خواهد شد.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post