اینله و آنله

این روش جراحی زیبایی به عنوان پرکننده های غیرمستقیم نیز شناخته می شود و توسط آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود. وقتی دندان دارای پوسیدگی خفیف تا متوسط داشته باشد، و یا پوسیدگی بیشتر از آن است که بتوان آن را با پرکردن معمولی ترمیم کرد، از این روش جراحی استفاده می کنند. از اینله دندان برای ترمیم دندان هایی استفاده می شود که سطوح جونده آنها (در وسط) آسیب دیده ولی لبه ها سالم هستند.

متخصص دندانپزشک زیبایی

اما انله دندان زمانی کاربرد دارد که علاوه بر بخش مرکزی، سطح جونده دندان به همراه یک یا بیش از یک لبه نیز درگیر پوسیدگی و آسیب شده باشد. از مواد مختلفی می توان برای انجام این دو پروسه استفاده کرد. مواد بکار رفته در ساخت آنها عبارتند از فلزاتی مانند طلا ، کامپوزیت و سرامیک که میتوان آنها را با چسب مخصوصی به دندان متصل کرد. از این روش ها برای حفظ استحکام و قدرت دندان، ترمیم شکل دندان، و جلوگیری از پوسیدگی یا خراب شدن بیشتر استفاده می شود.

کامپوزیت ونیر

جراحی زیبایی
۵ روش جراحی زیبایی دندان که باید درباره آنها بدانید

اتصال کامپوزیت

اتصال کامپوزیت به ترمیم دندان های پوسیده، آسیب دیده یا تغییر رنگ داده شده، با استفاده از موادی که شبیه به رنگ مینای دندان هستند گفته می شود. دندانپزشک پوسیدگی دندان را دریل می کند و سپس مواد کامپوزیت را بر روی سطح دندان قرار می دهد و قبل از اینکه با نور قدرت بالا آن را سفت کند، دندان را به شکل مناسب فرم می دهد. این روش که به آن پیوند نیز گفته می شود، به طور موثری آسیب دندان را می پوشاند و ظاهر دندان را بهبود می بخشد. پیوند کامپوزیت یکی از کم هزینه ترین روش های زیبایی دندان در دسترس بیمارانی که دچار پوسیدگی دندان، دندان شکسته یا ترک خورده و لبه های پوسیده است.

روکش تمام سرامیک

ونیر ها

ونیر های دندان به طور معمول از سرامیک های نوع پزشکی ساخته می شوند. این پوشش های کلاهک مانند، که به صورت سفارشی ساخته می شوند روی دندان های طبیعی شما قرار می گیرند. ظاهر این روکش ها بسیار طبیعی است و می توانند بسیاری از مشکلات زیبایی ظاهری دندان از جمله کجی تا شکستگی یا مینای آسیب دیده و یا فاصله قابل توجه بین دو دندان را برطرف کنند. دندانپزشک با استفاده از چسب مخصوص ونیر ها را روی سطح جلوی دندان قرار می دهد.

معرفی روش های جراحی پریودنتال لثه

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان یکی از محبوب ترین روش های زیبایی دندان است. این کار را میتوان در مطب دندانپزشکی اغلب فقط در یک جلسه انجام داد. متخصص دندانپزشک زیبایی ابتدا پلاک ها،رسوب ها، و سایر بقایای سطح هر دندان را برداشته و ظاهر طبیعی آن را بازیابی می کند. سپس می توان دندان ها را با ماده سفید کننده سفید کرد تا ظاهری روشن تر از رنگ اصلی دندان بدست آید.

با گذشت زمان ، دندان ها از غذا، نوشیدنی ، دارو و عادات شخصی مانند سیگار کشیدن لکه دار و پوسیده می شوند. سفید کننده روی دندان ها را می پوشاند و این روش را می توان در مطب دندانپزشکی یا در خانه انجام داد. علاوه بر این، بیماران می توانند از خمیردندان برای رسیدن به همان اثر طی یک یا دو هفته استفاده کنند. این محصول برای سفید کردن دندان ها بیش از سه درجه در طی دو هفته و نتایج مطلوب ظرف چهار هفته موثر است.

آیا ایمپلنت های تیتانیومی بهتر از زیرکونیا هستند؟

ایمپلنت

یکی از مهم ترین روش های جراحی زیبایی دندان، کاشت ایمپلنت است. از ایمپلنت های دندانی برای جایگزین دندان های از دست رفته یا آسیب دیده استفاده می شود. دندانپزشک یک پیچ کوچک تیتانیوم را در فک در محل دندان از دست رفته قرار می دهد که به عنوان تکیه گاه برای روکش است. این ایمپلنت ها تقریبا از دندان های طبیعی اطراف خود غیرقابل تشخیص هستند.

معرفی انواع ونیر | مزایا و معایب کامپوزیت ونیر و پرسلین ونیر

هنگامی که استخوان و بافت پشتیبانی کننده در ایمپلنت جوش خورد برای همیشه در جای خود محکم می شوند. بیماران باید بهداشت دهان و دندان را در طول دوره کاشت ایمپلنت و پس از انجام مراحل کاشت برای تمیز کردن پلاک و مواد غذایی از ناحیه انجام دهند. اگر شما در حال انجام اقدامات زیبایی دندانپزشکی هستیدT پیدا کردن یک دندانپزشک زیبایی که به طور خاص، گزینه مورد علاقه شما را ارائه دهد بسیار حیاتی است. آنها به شما راهنمایی بیشتری می دهند که کدام روش برای شما مناسب است.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانها و جراحی زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post