پوسیدگی دندان در کودکان

ممکن است شما نیز مانند بسیاری از والدین نگران، شاهد پوسیدگی دندان در کودکان خود باشید. طبق نظر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در کودکان ، پوسیدگی دندان است.

احتمال پوسیدگی دندان در کودکان خیلی بیشتر از بزرگسالان است. به این دلیل که مینای دندان های شیری کودک ضعیف تر و حساس تر از مینای دندان بزرگسال است.

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت | دکتر مانوشا امیری

پوسیدگی دندان در کودکان مانند آنچه که در بزرگسالان است اتفاق میوفتد،یعنی باکتری ها قندهای باقی مانده از غذا را تجزیه و تبدیل به اسید می کنند که باعث آسیب به بافت های دندان میشوند، پس خیلی مهم است که مواظب باشید کودک شما بیش از حد مواد غذایی شیرین یا نوشیدنی قندی مصرف نکند و مطمئن شوید که دندان های خود را به طور مرتب مسواک می زند.

راهنمای زمان مراجعه کودک به دندانپزشک

دندان های شیری در نهایت از بین میروند، اما حفظ سلامت آنها خیلی مهم و حیاتی است، چون کودکان نه تنها برای جویدن و حرف زدن به دندانهای شیری نیاز دارند بلکه اگر دندان های شیری به دلیل پوسیدگی خیلی زود از بین بروند، ممکن است دندان های بزرگسالی به درستی وارد نشوند.

برای پوسیدگی دندان در کودکان چه موقع به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

اگر پوسیدگی دندان در مراحل اولیه باشد، ممکن است هیچ علائمی نداشته باشید. به همین دلیل مراجعه منظم به دندانپزشک مهم است.

در صورت داشتن حساسیت و درد و تورم دندان یا اطراف آن، به دندانپزشک خود مراجعه کنید چون ممکن نشانه هایی از مراحل بعدی پوسیدگی دندان یا بیماری های دیگر دندان باشد.

مشکلات دندانی کودکان چیست؟

مطلب پایانی

پوسیدگی دندان ناشی از فعالیت باکتری های موجود در پلاک دندان است که این باکتری ها قندهای باقیمانده از غذا را به اسید تبدیل می کنند و به دندان آسیب جدی وارد می کنند.

پوسیدگی دندان در ۵ مرحله اتفاق میوفتد.در اولین مرحله معمولا سلامت دندان جبران پذیر است، اما در مراحل بعدی دندان منجر به آسیب دائمی و شدید می شود.

مسواک زدن دندان کودکان چه زمانی باید شروع شود؟

با توجه به مرحله ی پوسیدگی ارائه ی درمان متفاوت است. مانند درمان های فلوراید، پر کردن و درمان های ریشه ایی.

مواردی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان وجود دارد مانند مسواک زدن منظم، محدود کردن مصرف غذاهای شیرین و مراجعه منظم به دندانپزشک.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post