یکی از سوالات متداولی که از بهترین دکتر لمینت دندان در تهران پرسیده می شود این است که بهترین مارک های روکش سرامیکی دندان در بازار چیست؟ گرچه ما همه گزینه های ذکر شده در این مطلب را توصیه یا استفاده نمی کنیم، اما مهم است که بدانیم چه گزینه هایی برای بیمارانی که می خواهند روکش های با کیفیت بالا داشته باشند وجود دارد.

لمینت سرامیکی چیست؟

Empress & Emax

این لمینت ها توسط Ivoclar Vivadent Corporation طراحی و تولید شده اند ایمپرس و ایمکس هر دو از روکش های سرامیکی فشرده ساخته شده اند. Ivoclar به عنوان بزرگترین تولید کننده روکش های سرامیک در سراسر جهان شناخته شده است. روکش های ایمکس به دلیل فرآیند ساخت ، با دوام تر از ایمپرس شناخته میشوند. از همین رو می توان این برند را به عنوان یکی از بهترین برندهای روکش یا برند های لمینت معرفی کرد.

هر دو این برندها شامل کریستال لوسیت هستند که به گروه فلدسپاتیک مواد معدنی تعلق دارند. ایمپرس و ایمکس هر دو به اندازه کافی نازک هستند که این مساله باعث می شود که از نظر شکل دهی و فرم دهی، کمترین انعطاف را داشته باشند. ایمکس محدودیت هایی در ارائه خدمات زیبایی دارد اما هر ساله بر تعداد این خدمات افزوده می شود.

لمینت در رشت

MAC

معروف ترین اشخاص در هالیوود از چه نوع پرسلین ونیرهایی استفاده میکنند؟ بیشتر افراد مشهور از لمینت های Mac که توسط آزمایشگاه Microdental طراحی و ساخته می شوند استفاده می کنند. با این حال Mac فقط برای مشتری های خاص تهیه میشود، به این معنی که فقط یک دندانپزشک زیبایی معتبر بورلی هیلز قادر به ارائه آنها است و آن شخص نیز تنها برای اشخاص معروف این کار را انجام می دهد.

روکش های Mac از سرامیک های فشرده ساخته شده اند که شبیه به Emax و Empress از Ivoclar است. Mac با استفاده از حداکثر ۱۸ طیف رنگ در روند تطبیق رنگ ، واقع بینانه ترین ظاهر دندان را بوجود می آورد. سایر روکش ها حداکثر به چهار رنگ محدود میشوند.

DuraThin and DaVinci

لمینت های Durathin توسط Vita Corporation تولید می شوند و از نظر فنی همان کیفیت دیگر لمینت های سرامیکی را دارند که به عنوان سرامیک فلدسپاتیک طراحی شده اند. لمینت های Davici توسط آزمایشگاه دندانپزشکی Davinci، یکی دیگر از طرفداران فناوری سرامیک های فشرده، طراحی و تولید شده است. این برند را نیز می توان در لیست بهترین روکش و بهترین لمینت ها به عنوان گزینه ای قابل اعتماد معرفی کرد.

Lumineers

اگر میخواهید سطح دندان شما در طی فرآیند استفاده از لمینت سرامیکی دست نخورده باشد، Lumineer راهی برای شماست. یکی از مشکلات دیگر لمینت های سرامیکی این است که دندانپزشک شما مجبور است ۰/۵ میلی متر ضخامت از دندان های شما را بتراشد تا بتواند لمینت ها را بر روی دندان شما نصب نماید. هرچه لمینت ضخیم تر باشد، سطح دندان عمیق تر تراشیده می شود.

لمینت lumineer به ضخامت فقط ۰/۲ میلی متر هستند. همین مساله باعث می شود که دیگر نیازی به تراشیدن سطح دندان نباشد. متاسفانه موارد بسیاری از بیمارانی که از lumineer استفاده کرده اند دارای مشکلات لثه یا حتی شکسته شدن سرامیک بوده اند که نیاز به مراجعه دیگری به دندانپزشک داشته اند. از همین رو شاید این مورد، با اینکه جز بهترین لمینت های بازار به شمار می رود، انتخاب خوبی نباشد.

اجازه دهید دندانپزشک شما بهترین روکش را انتخاب کند

لمینت lumineer ممکن است به دلیل قیمت کمتری که دارند و عدم وجود تضمین برای کیفیتی که ارائه خواهند داد، برای شما مناسب نباشند.
لمینت DuraThin و Davinci بسیار امید بخش هستند اما از پرسلین فشرده شده بر روی یک دیگر ساخته شده اند.
لمینت Mac ایده آل است، اما این بدان معنی است که شما باید به دنبال مطب دندانپزشکی زیبایی باشید که Mac را ارائه دهد. با توجه به مطالب گفت شده، شما باید بین گزینه های Empress یا Emax انتخاب خود را انجام دهید. 
در آخر تصمیم گیری نهایی تحت تاثیر چگونگی تفسیر دندانپزشک از وضعیت فعلی دندان ها و شکل و فرم زیبایی شما خواهد بود‌. اگر متخصص دندانپزشک زیبایی شما تشخیص دهد که برند خاصی برای شما مناسب تر است، بهتر است به توصیه او توجه نمایید.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post