در این مطلب می خواهیم ۴ روش برای برداشتن کامپوزیت دندان قدیمی و یک گزینه ابتکاری جدید برای جایگزینی آن با کامپوزیت جدید را به شما معرفی نماییم.

لمینت دندان در رشت

آیا کامپوزیت دندان قدیمی شروع به تغییر رنگ روی دندان های شما کرده است و این باعث می شود شما لبخند نزنید؟ یک دندانپزشک زیبایی ماهر می تواند کامپوزیت قدیمی شما را برداشته و جایگزین کند. اما ممکن است شما به Bioclear علاقه داشته باشید- یک گزینه ابتکاری و با ماندگاری طولانی برای روکش های کامپوزیت که نصب آن ۴۰٪ سریع تر از استفاده از کامپوزیت سنتی است. در ادامه با توضیح روش های برداشتن کامپوزیت همراه ما باشید.

بلیچینگ دندان در رشت

کامپوزیت دندان – ۴ روش برای برداشتن کامپوزیت:

ورقه های سمباده: سطح ساینده ورقه های سمباده می تواند کامپوزیت را از روی دندان برداشته و آن را صیقل دهد. این ورقه های انعطاف پذیر به تمام سطح دندان ها دسترسی دارند و می توانند سطح براق دندان را مجددا نمایان کنند.

دریل های کاربید: این دریل های پرسرعت دندان ها را صیقل می دهند. اگر دندانپزشک شما با دریل کاربید فشار مناسبی به دندان های شما وارد کند می تواند کامپوزیت را سریع تر از ورقه های سمباده از بین ببرد. اما دریل کاربید انعطاف پذیر نیست. بنابراین ممکن است رگه هایی از مواد را برروی دندان های شما باقی بگذارد که می توان آن ها را با ورقه های سمباده از بین برد.

ساییدگی توسط جریان هوا: (air- abrasion): اکثر مطب های دندانپزشکی از فناوری سایش هوا (ابریژن) برخوردار نیستند. با استفاده از این فناوری، دندانپزشکان با استفاده از ابزاری دستی، ذرات ریز اکسید آلومینیوم را برروی دندان های شما بکار می برند. از ابزار ابریژن اغلب برای از بین بردن پوسیدگی دندان در مراحل اولیه استفاده می شود. اما این وسیله میتواند کامپوزیت دندان را نیز از بین ببرد.

برداشتن کامپوزیت

Micro-etcher: میکرو اچر یک ابزار نازل سندبلاست است. این نازل به اندازه ورقه های سمباده تمام سطح دندان را نمی پوشاند. بنابراین به ندرت برای برداشتن مقدار قابل توجهی از کامپوزیت استفاده می شود. بسیاری از دندانپزشکان در مرحله نهایی از این روش استفاده می کنند.

کامپوزیت ونیر در رشت

چه چیزی در مورد برداشتن ونیر میدانید؟

اگر چه یک دندانپزشک قادر به برداشتن روکش های پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی است، اما برداشتن آنها بدون آسیب رساندن به مینای دندان کاری دشوار است. پرسلین بسیار محکم است بنابراین ممکن است قدری از مینای دندان نیز در این فرآیند از بین برود. اگر شما روکش های پرسلین قدیمی یا معیوب دارید که باید برداشته شوند، فقط به یک دندانپزشک زیبایی با تجربه که مرتبا روکش می گذارد اعتماد کنید.

نتایج طولانی مدت با Bioclear

Bioclear یک روش نوآورانه است که با استفاده از کامپوزیت مایع مانند گرم شده، نقایص دندان ها را از جمله شکاف ها ، مثلث های سیاه ، شکل نامناسب و سایر موارد را اصلاح می کند. کامپوزیت گرم شده محکم تر، عمیق تر و سریع تر از کامپوزیت سنتی درمان می کند. برای نگه داشتن کامپوزیت و کمک به کانتورینگ دقیق از ماتریس استفاده میشود.

روکش تمام سرامیک در رشت


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post