در این مطلب می خواهیم روش نصب لمینت بر روی دندان های شما را شرح دهیم. شما می توانید برای لمینت کردن دندان هایتان به مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری در رشت مراجعه نمایید.

لمینت در رشت | دکتر مانوشا امیری

۱- در مرحله اول نصب لمینت ها و در جلسه اول ، دندانپزشک دندان های شما را معاینه می کند و درمورد خواسته ها، نیاز ها و اولویت های شما گفت و گو می کند.

۲- تحت بی حسی موضعی، سطوح جلویی دندان های تحت درمان شما، با استفاده از ابزاری خاص آماده ی شروع درمان لمینت می شوند. از دندان های شما قالبی ساخته می شود و برای ایجاد روکش های لمینت سرامیکی به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می شود. این روند تقریبا ۴-۶ روز طول می کشد.

روکش تمام سرامیک در رشت

۳- در حالی ‌که لمینت های سرامیکی شما ساخته می شوند، دندانپزشک شما روکش های موقتی را برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دندان ها در نظر می گیرد.

۴- در دومین مراجعه، دندانپزشک قبل از آماده سازی دندان ها و تراشیدن سطح آنها، به بررسی اندازه، فیت بودن و رنگ پرسلین ونیر یا لمینت ها می پردازد. برای این کار از ماده ای اسیدی برای آماده کردن سطح آنها و بهبود چسبیدن آنها به دندان استفاده می کند.

۵- سپس نصب لمینت ها با استفاده از چسب مخصوصی که به کمک نور ماورا بنفش فعال و سفت می شود، انجام می شود.

نگهداری از لمینت سرامیکی

پس از نصب لمینت سرامیکی، لمینت ها به هیچ گونه مراقبت خاصی احتیاج ندارند و پس از انجام اقدامات بهداشتی دندان مانند مسواک زدن ، نخ ندادن کشیدن و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و تمیز کردن میتوان آنها را با موفقیت حفظ کرد.

برخلاف روکش های ساخته شده از کامپوزیت، روکش های سرامیکی در برابر لکه ها مقاوم هستند با این حال دندانپزشک شما ممکن است به شما توصیه کند غذاها و نوشیدنی هایی را که باعث ایجاد لکه می شوند، مانند قهوه و چای را محدود کنید. همچنین توجه به این نکته ضروری است که برخی از خمیردندان های سفید کننده یا ساینده می توانند روکش ها را کدر کنند و تا جایی که ممکن است باید از خوردن این موارد خودداری کرد.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post