لمینت سرامیکی یک لایه نازک از مواد سرامیکی است که می تواند به کمک موادی به سطح جلوی دندان متصل شود. لمینت ها روشی سریع و ایمن برای رفع مشکلات زیبایی موثر بر دندان های جلویی شامل لک های دائمی، دندان های کج، دندان های با فاصله نامناسب و دندان های کوچک و تغییر شکل یافته هستند.

لمینت دندان در رشت | دکتر مانوشا امیری

یکی از مهمترین نوآوری های اخیر در دندانپزشکی زیبایی، روش ها و فناوری های پیشرفته برای چسباندن لمینت های سرامیکی به دندان ها است. استحکام اتصال بین روکش لمینت سرامیکی و سطح دندان باعث ایجاد خصوصیات فیزیکی مشابه مینای دندان طبیعی می شود. علاوه بر این ، فناوری پیشرفته سرامیک مورد استفاده برای روکش ها کاملا شبیه به دندان بوده و ظاهری مصنوعی به دندان های ما نمی دهند.

چرا باید از روکش لمینت سرامیکی استفاده کنیم؟

اگر میخواهید رنگ، شکل یا اندازه دندان های خود را تغییر دهید، روکش های لمینت سرامیکی راه حل عالی است. همچنین می توان از آنها برای بستن فاصله بین دندان های شما یا اصلاح نقص استفاده کرد. برای تهیه یک روکش به حداقل دو جلسه مراجعه نیاز است. همچنین این روکش ها، در صورت مراقبت مناسب از آنها می توانند سال ها کار کنند و مشکلی برای آنها پیش نیاید. لمینت ها در مقایسه با درمان ارتودنسی بسیار سریعتر و راحتتر انجام می شوند و این مزیت را دارند که شما میتوانید رنگ دندان های خود را تغییر دهید.

روکش تمام سرامیک در رشت

چه نواقصی را با روکش لمینت سرامیکی میتوان برطرف کرد؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث میشود بیماران روکش های لمینت سرامیکی را انتخاب کنند:
۱- دندان های لکه دار: از روکش های لمینت سرامیکی می توان برای پوشاندن لک های روی دندان استفاده کرد . رنگ لمینت را می توان به گونه ای انتخاب کرد که یکی از دندان های تغییر رنگ یافته ما مانند دندان های اطرافش شود. روش دیگر این است که تمامی دندان های جلویی را لمینت کرد تا همگی سفید و زیبا شوند.
۲- دندان های آسیب دیده: همچنین میتوان از روکش ها برای دندان هایی که در اثر جویدن های زیاد و نوشیدنی های اسیدی آسیب زیادی دیده اند و یا در اثر تصادف شکسته اند استفاده کرد. همچنین این امکان نیز وجود دارد که تنها یک دندان آسیب دیده را با روکش لمینت سرامیکی درمان کرد. اگر رنگ انتخابی لمینت دندان ترمیم شده با دندان های مجاور یکسان باشد، نتیجه ی این درمان بسیار طبیعی خواهد بود.

۳- فاصله بین دندان ها: شکاف ها یا فاصله های موجود بین دندان های شما (دیاستما) به راحتی با روکش های لمینت سرامیکی بسته می شوند.

بستن فاصله میان دندان ها در رشت

۴- دندان های کج: از روکش های لمینت سرامیکی میتوان برای بهبود شکل دندان استفاده کرد. اگر چه در بسیاری از موارد این روش به خوبی ارتودنسی عمل نخواهد کرد. دندانپزشک شما می تواند گزینه ها را با شما بررسی کند و مناسب ترین روش درمان را به شما معرفی نماید.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post