روکش های لمینت سرامیکی در زمره پرطرفدارترین روش های زیبایی شناسی برای ایجاد لبخند دلپذیر و زیبا هستند. در این مطلب می خواهیم با لمینت دندان و تاثیر آن در بهبود طراحی لبخند یشتر آشنا شویم.

لمینت دندان 

حقایقی که باید در مورد لمینت بدانید:

۱- از آنجا که لمینت ها تقریبا به ۰/۵ میلی متر تراش دندان احتیاج دارند ، لمینت های سرامیکی به عنوان یک نوع درمان برگشت پذیر محسوب نمی شوند.

۲- گاهی اوقات مراحل آماده سازی روکش لمینت سرامیکی نیازی به استفاده از بی حس کننده موضعی ندارد. با این حال، برای آن دسته از بیمارانی که  حساس یا مضطرب هستند، بی حسی موضعی توصیه میشود.

روکش تمام سرامیک 

۳- زمان مورد نیاز آزمایشگاه برای ساخت روکش لمینت سرامیکی تقریبا یک هفته است. اگر چه ممکن است این زمان متفاوت باشد.

۴- شما ممکن است کمی حساسیت به سرما و گرما داشته باشید این طبیعی است و به دلیل برداشتن بخش کوچکی از پوشش مینای دندان است. این حساسیت باید چند روز پس از قرار دادن روکش ها از بین برود.

تفاوت روکش های سرامیکی و پرسلین دندانی در چیست؟

۵- نصب یا چسباندن روکش های لمینت شما یک بار دیگر می تواند با استفاده از بی حس کننده موضعی یا بدون آن انجام شود. مدت زمان این معاینه معمولا طولانی تر است. لمینت ها با رزین حساس به نور، که با استفاده از یک نور سفید سفت می شوند، نصب خواهند شد.

۶-روکش های لمینت سرامیکی شما پس از نصب شدن بسیار محکم هستند و در مقابل بیشتر نیروهایی که عادت های غذایی معمولی به آنها وارد میکنند مقاومت می کنند. لمینت سرامیکی شیشه ای است و مانند شیشه محکم اما شکننده است. بنابراین باید از هر چیزی که باعث ایجاد فشار در لمینت سرامیکی شود خودداری کنید. باز کردن مغز پسته با دندان، جویدن استخوان یا آب نبات به طور قطع ایده خوبی نیست.

۷ نکته برای داشتن لبخند زیبا

نگهداری از لمینت سرامیکی جدید شما

نگهداری از روکش لمینت سرامیکی شما نسبتا ساده است . در ادامه چند توصیه برای نگه داری بهتر از لمینت دندان شما را گردآوری کرده ایم که بهتر است آنها را رعایت نمایید.

۱- برای جلوگیری از بروز مشکلات دندان مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. لمینت سرامیکی یکی از بهترین ترمیم های موجود نسبت به بافت لثه است که ما در حال حاضر در دندانپزشکی داریم. با نخ دندان کشیدن و مسواک زدن از آسیب زدن به لمینت های خود نترسید. هر خمیر دندان حاوی فلوراید غیر ساینده مورد پذیرش است. استفاده از مواد غذایی مناسب خانگی و غیرسفت نمودار موفقیت زیبایی لبخند با لمینت شما را برای سال های آینده تضمین میکند.

ماندگاری و دوام لمینت چقدر است؟

اگر شما دندان قروچه می کنید، یعنی شما عادت دارید که دندان های خود را روی هم بسایید لطفا دندانپزشک خود را در جریان بگذارید. او یک محافظ اکلوزال یا محافظ سطح جونده دندان برای شما سفارش می دهد تا فشارهای وارد شده بر روی دندان ها هنگام خواب را به حداقل برساند.

تقریبا یک هفته بعد از قرار دادن لمینت سرامیکی از شما خواسته میشود که برای ارزیابی درمان به مطب مراجعه کنید. این معاینه بشدت مهم است. این معاینه امکان این مساله را به دندانپزشک شما می دهد تا قرارگرفتن لمینت ها و واکنش بافت لثه را ارزیابی کند. نگهداری منظم و انجام معاینه دندانپزشکی حتما به شما توصیه می شود. مهم است که روکش و بهداشت دهان و دندان شما به صورت دوره ای بررسی شود.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post