عوارض جانبی روکش دندان

معمولا هر ترمیمی که روی دندان انجام می شود یک سری عوارضی خواهد داشت. روکش دندان هم مثل سایر ترمیم ها عوارض جانبی دارد. البته جای نگرانی وجود ندارد، چون در بیشتر موارد عوارض روکش ها قابل درمان و کنترل هستند. خیلی از بیماران این مشکلات را در خیلی از موارد تجربه نمی کنند، اما در بعضی موارد احتمال زیادی برای بروز عوارض جانبی ناشی از ترمیم ها و روکش دندان در افراد وجود دارد. در این مقاله  عوارض جانبی احتمالی روکش دندان و میزان اهمیت آنها را بررسی می کنیم. در ادامه ی این مقاله همراه ما باشید.

متخصص دندانپزشکی زیبایی در رشت | دکتر مانوشا امیری

حساسیت جزئی دندان

دندانپزشک ترمیمی و زیبایی برای اینکه بتواند روکش را روی دندان قرار دهد مقداری از سطح دندان را می خراشد که باعث از بین رفتن مقدار جزئی از مینای دندان می شود و با از بین رفتن مینای دندان، دندان ها تا حدودی حساس می شوند. بیشتر افراد این حساسیت را در هنگام لذت بردن از غذاها و نوشیدنی های گرم و سرد تجربه می کنند.

عوارض پوسیدگی و خرابی دندان

تفاوت در رنگ دندان

احتمال این مورد که رنگ روکش دندان با رنگ اصلی بقیه ی دندان های اطراف یکنواخت نباشد وجود دارد. در بعضی موارد روکش دندان دچار تغییر رنگ یا وجود لکه در لبه های دندان می شوند. معمولا تغییر رنگ و ایجاد لکه زمانی اتفاق می افتد که دندانپزشک ترمیمی و زیبایی روکش دندان را در حالت خیس و رطوبتی متصل و محکم می کند و متاسفانه تغییر رنگ روکش  دندان پس از اتصال امکان پذیر نیست.

مراحل روکش دندان چیست؟ | آماده سازی دندان برای روکش

واکنش بافت لثه

وقتی روکش دندان انجام می دهیم ممکن است مدتی طول بکشد تا بافت لثه با روکش دندان تازه قرار داده شده سازگار شود. به احتمال زیاد التهاب جزئی و یا درد خفیفی در لثه احساس خواهید کرد. دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در معاینه ی بعد از عمل، التهاب باقی مانده بافت لثه را بررسی خواهد کرد.

نارضایتی عمومی

انجام روکش دندان ممکن است باعث ایجاد مقداری درد و ناراحتی درحین عمل یا بعد از عمل شود. در صورت وجود حساسیت خاص، می توانید برای متوقف کردن درد از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید.

مشکلات روکش دندان چیست؟ | عمر روکش دندان چقدر است؟

خطر وارد شدن آسیب به دندان

کسانی که انجام روکش دندان را انتخاب می کنند باید بدانند که کمی خطر آسیب وجود دارد. همانطور که گفتیم در روکش دندان برای اتصال محکم روکش روی دندان به خراشیدن و از بین بردن مقداری از مینای دندان نیاز داریم که در اینصورت دندان حساس تر می شود. حتی ممکن است پالپ (مغز دندان) درون دندان از بین برود. در بعضی موارد، قرار دادن تاج دندان به جای روکش دندان و ایجاد افزایش حساسیت و آسیب احتمالی پالپ روش منطقی تری است.

ایمپلنت در رشت

مسائل احتمالی روکش دندان

ممکن است مشکل خرابی یا شکسته شدن در قسمت خارجی روکش دندان وجود داشته باشد.  یا اینکه روکش ها ارتفاع مناسبی نداشته باشند. از دیگر عوارض روکش دندان تحریک لثه ها می تواند باشد. هم ترازی حاشیه های روکش با لبه ی دندان اصلی که کار جویدن را انجام می دهند ممکن است باعث تراشیده شدن و از بین رفتن لبه ی روکش دندان شود در عین حال تراشیدن کمتر از مقدار معمول دندان باعث ضخیم شدن بیش از حد روکش دندان می شود.

دکتر مانوشا امیری

دکتر مانوشا امیریالبته بهتر است که عوارض جانبی روکش دندان شما را از انجام این پروسه منصرف نکند. اگر چه در این مقاله از اثرات منفی روکش دندان صحبت کردیم اما باید بدانید که مزایای روکش دندان خیلی بیشتر از معایب آن است.

با مراجعه به یک متخصص ترمیمی و زیبایی و انتخاب یک روکش ظریف و سرامیکی در امتداد قسمت بیرونی دندان های خود، می توانید به لبخند درخشان و زیبای مورد نظر خود دست پیدا کنید. روکش ها ی مناسب می توانند مشکلات شما در زمینه ی رنگ، شکل، اندازه و طول دندان را برطرف کنند. روکش دندان حداقل برای ۵ تا ۱۰ سال آینده عملکرد و ماندگاری خوبی خواهند داشت.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

لینک های مفید:

کامپوزیت ونیر در رشت

متخصص دندانپزشک زیبایی در رشت

لمینت در رشت

بلیچینگ در رشت

Rate this post