دندانپزشکان متخصص زیبایی معتقدند که اگرچه روکش ها و لمینت های پرسلن گران به نظر می رسند اما می توانند روش بسیار مناسبی برای زیباتر شدن دندان ها و محافظت آنها در برابر آسیب ها باشند. قیمت روکش لمینت دندان در هر مطب دندانپزشکی می‌تواند متفاوت باشد اما یک نکته مهم این است که با متخصصی کار کنید که بعد از پایان کار نتیجه ی دلخواه شما را با کیفیت بالا ارائه دهد. با مطلب “چرا روکش لمینت دندان گرانتر است” همراه ما باشید.

 

 

ممکن است دو دندانپزشک با هزینه های متفاوت لمینت دندان را با کیفیت یکسان انجام دهند. دلیل تفاوت قیمت دندان های زیرکونیومی با پرسلن های قدیمی زیرساخت های فلزی آنها است که مواد اولیه لازم برای تهیه آنها گران هستند. آلیاژ مبتنی بر نیکل که بخش زیربنایی پرسلن فلزی را تشکیل می‌دهد، ارزان تر از زیرکونیوم است و تولید دندان های زیرکونیومی دشوارتر است. هزینه تولید یک دندان زیرکونیومی ۳ تا ۴ برابر بیشتر از دندان پرسلنی با زیرسازی فلزی است و این روند در هزینه های درمانی روکش دندان تاثیر گذار شده است.

دکتر مانوشا امیری دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی بعد از سالها سابقه ی درخشان و ارائه ی نتایج فوق العاده زیبا و رضایت بخش در زمینه ی انجام انواع روکش های دندان از جمله لمینت دندان در زمان مشاوره اولیه ی مراجعین خود برای انجام روکش های لمینت در ابتدا طرح درمان دقیق متناسب با نیاز فرد را دقیق و روشن بیان مینماید و تمام جوانب کار از جمله هزینه های قابل پرداخت کار را بررسی می کند تا فرد بتواند راحت تر در مورد انجام روکش لمینت تصمیم گیری کند. در این گونه مشاوره های دقیق و صحیح نیاز بیمار از طرف دندانپزشک بیان میشود و در انتها با توجه به سلیقه و تصمیم مراجعه کننده درمان های زیبایی دندان برای فرد انجام میگیرد.

چرا روکش لمینت دندان گرانتر است؟

چرا روکش لمینت دندان گرانتر است؟

به طور کلی روکش های دندان ارزان نیستند. اگر جایی روکش ارزان ارائه میدهند بهتر است از مطب آن دندانپزشک فرار کنید و هرگز به آنجا برنگردید. چون روکش دندان به دلایلی که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم نمی تواند ارزان باشد.

یکی از عوامل تاثیر گذار بر گران بودن روکش های لمینت می تواند روند ساخت و مواد تشکیل دهنده ی این روکش ها باشد.

فرایند ساخت یک روکش لمینت

یکی از دلایل گرانتر بودن لمینت کیفیت بالای مواد و ساخت سفارشی آنها است. این روکش ها از مواد پرسلن ساخته شده اند که توسط قهوه، سیگار کشیدن و سایر مواد به سختی لکه دار می شوند. همچنین پرسلن تنها ماده دندانی است که می تواند شفافیت دندان های طبیعی را ایفا کند، به همین دلیل نسبت به مواد دیگر کمی گران تر است. لابراتوار دندانپزشکی بعد از دریافت قالب هایی که دندانپزشک متخصص زیبایی از دندان ها تهیه کرده است روکش های پرسلن را به صورت سفارشی مطابق طیف رنگی انتخاب شده می سازند. به دلیل سفارشی ساختن این روکش ها صرفه جویی برای آنها کارایی ندارد.

علاوه بر هزینه مواد، قیمت نهایی که متخصص زیبایی از بیمار دریافت می کند، شامل هزینه زحمت نصب روکش ها می باشد. نصب روکش لمینت یک فرآیند بسیار وقت گیر است که نیاز به دقت و ظریف کاری دارد. یک دندانپزشک متخصص زیبایی مجرب و با سابقه برای طراحی لبخند جدید شما وقت زیادی صرف می کند. در طراحی لبخند باید به جزئیات توجه شود. مواردی مثل زاویه ورود روکش به دهان چگونه است؟ آیا دارای لبخند لثه ای هستید؟ چه مواردی نیاز به تغییر دارند؟ فرم دندان ها گرد باشند یا زاویه دار؟ انتخاب رنگ نزدیک به دندان های طبیعی و غیره مورد توجه قرار میگیرد.

همانطورکه می دانیم برای ضخیم نشدن دندان ها بعد از نصب روکش، ابتدا دندان ها با دقت تراشیده می شوند. دندانپزشک متخصص زیبایی باید با احتیاط کامل تراشیدن دندان را انجام دهد چون امکان دارد مینای دندان بیش از حد لازم برداشته شود. بعد از دریافت روکش های سفارشی از لابراتوار دندانپزشکی، متخصص زیبایی ونیرها را برای اینکه به صورت طبیعی روی دندان ها نصب شوند شکل می دهد.

بعد از فرم دهی نوبت به چسباندن روکش ها روی دندان می رسد. نوع خاصی از اشعه ی نور به دندان ها تابیده می شود تا مواد مخصوص چسبنده را در زمان کوتاه سفت کند. در پایان کار دندان های شما دارای روکش های قوی و طبیعی هستند که شاید حتی با دندان های طبیعی اشتباه گرفته شوند. بنابراین طبیعی است که کل این فرآیند در گران بودن روکش لمینت موثر باشد.

یکی دیگر از عوامل موثر در گران به نظر رسیدن روکش لمینت تحت پوشش بیمه نبودن این نوع از روش های زیبایی دندانپزشکی است.

روکش لمینت تحت پوشش بیمه نمی باشد

در حقیقت روکش ها در مقایسه با سایر روش‌های دندانپزشکی گرانتر نیستند، اما چون بیشتر افراد بخشی یا تمام هزینه های درمانی دندانپزشکی خود را از طریق بیمه پرداخت می کنند به همین دلیل پرداخت کامل هزینه لمینت به عنوان یک روش زیبایی دندانپزشکی برایشان زیادتر و دشوار تر به نظر می رسد.

بعد از بررسی عوامل موثر در هزینه انجام روکش لمینت شاید برایتان جالب باشد که تفاوت هزینه روکش لمینت دندان را با سایر روکش ها بدانید.

به غیر از روکش لمینت دندان روش های دندانپزشکی دیگری از جمله روکش ایمپلنت دندان، تاج و روکش های ساخته شده از مواد دیگر وجود دارند که می توانند ظاهر و شکل دندان ها را اصلاح کنند. بیشتر این روش ها چون حالت تهاجمی و طولانی تری دارند پر هزینه تر از روکش‌های لمینت هستند.

ایمپلنت یا تاج دندان برای اصلاح ظاهر دندان توصیه نمی شود چون یک روش خیلی گران تر از روکش ها هستند به همین دلیل کاربرد درمانی آنهادر مواقعی که دندان ها به طور کامل از بین رفته اند بیشتر است. روکش های ساخته شده از رزین کامپوزیت ارزان تر از لمینت ها هستند اما ماندگاری کمتری نسبت به لمینت دارند و در آینده می توانند پرهزینه تر از لمینت ها باشند. روکش های دیگر مانند لومینیر، نسبت به لمینت گران تر هستند ولی به اندازه ی لمینت ها طبیعی به نظر نمی رسند.

یکی از موارد مهم در سرمایه گذاری لمینت دندان مراجعه به دندانپزشک متخصص زیبایی ماهر و باتجربه می باشد.

کلام آخر

زمانی که شما یک دندانپزشک متخصص زیبایی مناسبی را برای انجام روکش لمینت خود انتخاب می کنید، روکش ها آنقدرها هم که فکر می کنید برایتان گرانتر تمام نمی شوند، چون نتایج به دست آمده برای سالهای طولانی مطمئناً ارزش این هزینه را دارد. مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دندانپزشکی، دکتر مانوشا امیری و تیم تخصصی او در نصب روکش های لمینت دندان چنان مهارتی دارند که بعد از پایان کار علاوه بر ظرافت و زیبایی بسیار زیاد از دندان های طبیعی قابل تشخیص نیستند. اگر شما تصمیم به انجام روکش دندان برای زیباتر شدن لبخند خود دارید می توانید جهت مشاوره و راهنمایی کامل به مرکز تخصصی ما مراجعه فرمایید.

مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری روکش لمینت دندان در رشت ، روکش کامپوزیت دندان در رشت  و  بلیچینگ دندان در رشت را با استفاده از روشهای مدرن و استفاده از تکنیک های منحصر به فرد و متریال های با کیفیت و روز دنیا به بهترین شکل ممکن برای مراجعین عزیز ارائه میدهند.

شما عزیزان میتوانید برای مشاهده عکس های قبل و بعد از روکش های دندان به گالری مرکز تخصصی دکتر مانوشا امیری مراجعه کنید.

 

بیشتر بخوانید:

۵/۵ - (۱ امتیاز)