صرف نظر از میزان شناخت و آشنایی افراد با دندانپزشکی زیبایی، همیشه سوالاتی در مورد روش هایی که می خواهند انجام دهند برایشان وجود خواهد داشت. یکی از پرسش های پر تکرار مراجعان از مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری این است که آیا استفاده از روکش های دندان پرسلن باعث آسیب و خراب شدن دندان ها می شوند یا خیر؟ ما در این مرکز معمولا این سوال را به عنوان یکی از محبوب ترین درمان های دندانپزشکی از مراجعین خود دریافت می کنیم. اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، پاسخ این سوال منفی است. روکش های پرسلن دندان های شما را خراب نمی کنند.

ما در این مقاله درک بهتر و روشنی از روکش پرسلن ارائه می دهیم تا بتوانید با خیال راحت در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی رشت دکتر مانوشا امیری با خیال راحت روکش پرسلن دندان خود را انجام دهید.

روکش پرسلن چیست؟

قبل از اینکه به جزئیات نحوه ی تاثیرگذاری روکش پرسلن بر روی دندان های شما بپردازیم، بهتر است بیماران در ابتدا شناخت کامل از خود روکش پرسلن داشته باشند و دقیقا بدانند روکش پرسلن چیست. روکش های پرسلن لایه های نازکی از جنس فلز هستند که متناسب با شکل و رنگ سطح دندان های بیمار طراحی و ساخته می شوند.

شکل و رنگ و نتیجه ی روکش های پرسلن مطابق سلیقه ی بیماران انجام و نزدیک به همان چیزی که بیماران انتظار دارند ارائه می شود. معمولا این لایه های نازک پرسلن تا ده سال دوام و ماندگاری دارند و بعد از آن ممکن است شما نیاز به جایگزینی آنها با یک مجموعه ی جدید داشته باشید و در طول سالهایی که این روکش ها را روی دندان خود دارید، لبخندتان درخشان و زیبا به نظر می رسد.

روکش های دندان پرسلن چه تاثیری بر روی دندان ها دارند؟

برای انجام روکش دندان باید دقت کنید که توسط چه مرکز دندانپزشکی و نزد کدام دندانپزشک انجام می دهید. اگر به مرکز تخصصی ترمیم و زیبایی دکتر مانوشا امیری مراجعه می کنید مطمئن باشید انجام روکش پرسلن آسیبی به دندان های شما وارد نمی کند زیرا توسط یک متخصص ماهر و با تجربه در زمینه زیبایی دندان انجام میگیرد.در اولین مرحله انجام  روکش پرسلن برای بیماران  جهت مطمئن بودن از سلامت دندان ها و نداشتن پوسیدگی از تصویربرداری اشعه ایکس استفاده می شود. گاهی اوقات ممکن است دندان های بیمار قبل از شروع روکش دندان نیاز به درمان های دیگر داشته باشد.

زمانی که دندان های فرد سالم و آماده ی انجام روکش هستند، متخصص زیبایی شروع به اقدامات لازم می کند. برای آماده سازی دندان ها قبل از نصب روکش پرسلن، ابتدا باید یک لایه ی نازک از مینای دندان تراش داده شود تا مکانی برای محکم شدن روکش ها ایجاد شود. اگرچه ممکن است تراشیدن مینای دندان برای دندان ها مضر به نظر برسد، اما چون روکش ها روی دندان ها چسبانده می شوند به همین دلیل دندانها حتی بیشتر از قبل محافظت می شوند و مثل دندانهای طبیعی دچار لکه نمی شوند.

سپس از مواد چسبناک مخصوص باندینگ برای چسباندن روکش روی دندان استفاده می شود. مواد باندینگ کاملاً ایمن بوده و به دندان ها آسیبی نمی رساند. انجام روش ساده ی روکش پرسلن نتایج زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد که از دندان ها محافظت و از ایجاد لکه جلوگیری می کند.

بهترین متخصص دندانپزشکی زیبایی 

به دلیل ماندگاری بالای این روکش ها می توانید تا سالهای زیادی از داشتن روکش های پرسلن خود لذت ببرید و در نهایت ممکن است مجبور شوید با یک مجموعه ی جدید جایگزین کنید، بدون اینکه باعث خرابی دندان های شما شوند و دندان ها همچنان ایمن هستند و در زیر روکش ها محافظت می شوند.

در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری مشاوره لازم و تخصصی در زمینه انتخاب بهترین نوع روکش دندان به مراجعین عزیز میشود و در انتها بهترین روکش های دندان از نظر جنس و زیبایی متناسب با دندانهای مجاور فرد ساخته میشود.

شما عزیزان میتوانید برای مشاوره بیشتر با مرکز تخصصی زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری تماس و یا از طریق مشاوره آنلاین با ما در تماس باشید.

Rate this post