دکتر مانوشا امیری دندانپزشک و متخصص زیبایی دندان معتقد است روکش های لمینیت دندان می توانند اصلاح جزئی مشکلات بایت و دندان های کج را در مدت زمان کوتاه و بدون هزینه بریس یا سایر روش های طولانی مدت دیگر انجام دهند. اگر روکش لمینیت دندان به درستی نصب شود فرم زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

روکش های لمینیت دندان از سایر ترمیم های دندان طبیعی تر به نظر می رسند و به راحتی با دندان های طبیعی اشتباه گرفته می شوند. مواد پرسلن نور را مثل یک دندان طبیعی منعکس می کند. روکش های پرسلن مانند دندان های طبیعی لکه دار نمی شوند. تجربه نشان داده است که سال‌ها پس از انجام روکش‌ها، با نگهداری مناسب، لبخند جدید شما مانند روز اول انجام روکش ها، درخشان و روشن به نظر می‌رسد. این روکش ها نیاز به آماده سازی کمی برای دندان دارند. شبیه دندان های طبیعی هستند و ساختار طبیعی دندان را ضعیف نمی کنند.

دکتر مانوشا امیری دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی بعد از گذراندن دوره های تخصصی در زمینه ی مختلف ترمیمی و زیبایی دندان دارای تجربه های زیادی در زمینه انجام انواع مختلف روکش های دندان از جمله روکش لمینیت دندان می باشد.

دکتر مانوشا امیری بعد از صحبت و مشورت با مراجعین خود مشخص می کند که انجام روکش لمینیت برای دندان های فرد مناسب می باشد یا نیاز به انجام ترمیم های دیگری وجود خواهد داشت.

اگر شما داوطلب انجام روکش لمینیت برای زیباتر شدن لبخندتان هستید شاید برای تصمیم گیری بهتر برایتان جالب باشد باشد که با مراحل انجام روکش لمینیت دندان آشنا شوید. تیم تخصصی ما در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری در این مطلب به بررسی مراحل روند پروسه ی روکش لمینیت دندان می پردازد.

مراحل انجام روکش لمینیت دندان

ممکن است دندان ها نیاز به بلیچینگ و سفید کردن داشته باشند که باید قبل از انجام روکش دندان انجام شود تا اختلاف رنگی در دندان ها بعد از نصب روکش بوجود نیاید. چون روکش های دندان، بلیچینگ نمی شوند.

اولین مرحله برای انجام روکش های لمینیت دندان مشاوره و معاینه ی کامل دهان و دندان توسط دندانپزشک متخصص زیبایی می باشد. بعد از تصمیم گیری قطعی در مورد انجام روکش، دندانپزشک متخصص زیبایی از داخل دهان و دندان ها با استفاده اشعه ایکس تصاویری تهیه می کند. مرکز های تخصصی پیشرفته، از یک اسکنر داخل دهانی استفاده می‌کنند تا قبل از شروع کار، قبل و نتیجه نهایی را به شما نشان دهند.

در مرحله ی بعد آماده سازی دندان انجام می شود که این مرحله شامل تراشیدن مقدار کمی از مینای دندان است تا موقعیت مناسب برای نصب روکش ها ایجاد شود. در این مرحله دندانپزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند تا بیمار در طول انجام کار درد و ناراحتی را تجربه نکند.

مرحله ی بعدی قالب گیری از دندان ها است که می تواند به صورت قالب گیری سنتی باشد یا قالب گیری دیجیتالی که از اسکنر داخل دهانی استفاده می شود.

سپس طیف رنگی روکش مناسب با دندان های بیمار با مشورت و نظر نهایی بیمار انتخاب می شود.

قالب و رنگ انتخاب شده ی روکش ها به لابراتوار فرستاده می شود تا روکش پرسلنی سفارشی که دقیقاً با دندان بیمار مطابقت دارند ساخته شوند.

در حد فاصله ی زمانی آماده شدن روکش های دندان که معمولا ۲ تا ۴ هفته طول می کشد روکش های موقت روی دندان بیمار اعمال می شود. این روکش ها دائمی نیستند و فقط تا چند هفته قبل از اماده شدن روکش های دائمی ماندگاری دارند.

بعد از آماده شدن روکش ها، لمینیت های ساخته شده به مرکز فرستاده می شوند و دندانپزشک متخصص زیبایی در ویزیت مشخص شده از قبل روکش را روی دندان قرار می دهد تا مناسب بودن و رنگ آن را بررسی کند. قبل از اینکه روکش ها به طور دائم روی دندان چسبیده شوند، متخصص روکش ها را چندین بار برمی دارد و کوتاه می کند تا به صورت کاملا مناسب روی دندان ها نصب شوند. در مرحله ی آخر برای چسباندن روکش های دائمی، دندان ها تمیز و صیقلی می شوند و از ژل اسید اچ روی دندان ها استفاده می شود. ژل اسید اچ باعث زبر و ضخیم شدن دندان ها می شود تا فرآیند باندینگ (اتصال روکش) به صورت قوی و محکم انجام شود. مواد مخصوصی روی روکش ها اعمال می شود و سپس روی دندان قرار می گیرند. زمانی که روکش به درستی در جای خود قرار گرفت، دنداپزشک یک پرتو نور مخصوص به آن می تاباند تا مواد شیمیایی موجود در مواد را فعال کند و باعث سفت و سخت شدن آن در کوتاه ترین زمان ممکن شود. بعد از نصب صحیح روکش ها روی دندان ها دندانپزشک زیبایی مواد اضافی اطراف روکش ها را تمیز می کند و موقعیت بایت و تنظیمات دیگر آن را انجام می دهد. ممکن است دندانپزشک زیبایی بخواهد که پس از چند هفته برای معاینه مجدد و بررسی لثه و محل قرارگیری روکش به مرکز مراجعه کنید.

سوالی که می تواند پاسخ آن برای شما مهم باشد این است که آیا فرایند روکش دندان می تواند در یک روز انجام شود؟

معمولاً روکش دندان به سه بار مراجعه به دندانپزشک نیاز دارد. یک بار برای مشاوره و دو بار برای ساخت و اعمال روکش. یک دندان یا تعداد زیادی از دندان ها می توانند به طور همزمان تحت فرآیند روکش قرار گیرند.

بیشتر روکش های دندان در لابراتوارهای دندانپزشکی به صورت سفارشی ساخته می شوند. اگر مرکز زیبایی مجهز به فناوری پیشرفته اسکن ۳ بعدی و دیجیتالی باشد، ممکن است روکش لمینیت دندان شما تنها در یک بار مراجعه به مرکز انجام شود.

بعد از شناخت مراحل انجام روکش دندان نوبت به چگونگی دوام و ماندگاری روکش لمینیت می رسد. ماندگاری روکش لمینیت به چه صورت است؟

روکش ها معمولاً به صورت خیلی محکم و مطمئن به دندان ها نصب می شوند ولی اگر به درستی چسبانده نشوند یا ساختار ضعیفی داشته باشند، ممکن است از دندان جدا شوند. احتمال تراشیدن یا شکستگی ونیرهای کامپوزیت نسبت به لمینیت دندان بیشتر است.

روکش‌های لمینیت می‌توانند ظاهر شما را با ایجاد یک لبخند هالیوودی تغییر دهند که با مراقبت و نگه داری مناسب می‌توانند ۱۰ سال یا بیشتر دوام داشته باشند. تعداد بسیار کمی از افراد از انجام روکش های لمینیت پشیمان می شوند چون ظاهر و احساسی مانند دندان های طبیعی ایجاد می کنند بدون اینکه آسیب زیادی به دندان های زیرین وارد کنند.

یکی از موارد مهمی که در تصمیم گیری اکثر افراد برای انجام روکش ها مهم است این است که آیا ارزش دارد دندان های خود را لمینیت کنیم؟

اگر شما فردی هستید که از مشکلات و ناهماهنگی های جزئی دندان های خود مثل لکه دار بودن یا لب پریدگی و غیره احساس خوشایندی ندارید روکش لمینیت دندان می تواند یکی از روش های مناسب برای اصلاح این مشکلات و افزایش اعتماد به نفستان باشد.

یکی از مواردی که شاید نقطه ضعف روکش لمینیت محسوب شود هزینه بالای آن است، اما بهتر است بدانید که این سرمایه گذاری عالی برای سلامت دهان و عزت نفس شما است.

مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی در رشت دکتر مانوشا امیری ارائه دهنده ی انواع خدمات ترمیمی و زیبایی دندان از جمله انواع روکش های ترمیمی و زیبایی دندان مثل لمینیت دندان و کامپوزیت دندان را در محیطی آرام و پیشرفته برای مراجعین خود ارائه می دهد. شما می توانید جهت مشاوره ی اولیه برای تصمیم گیری روکش های دندان خود با ما در این مرکز تماس بگیرید.

Rate this post