یکی از سوالات رایجی که دندانپزشکان از بیماران خود دریافت می کنند این است که آیا باندینگ و زیبایی دندان استحکام و قدرت دندانهای طبیعی را دارند یا خیر؟ باندینگ معمولا برای ترمیم دندان آسیب دیده یا دندانی که دارای نقص زیبایی جزئی است مثل لکه ی دندان، فاصله بین دندان ها و غیره توصیه می شود و یک روش ترمیمی و زیبایی دندان با ماندگاری بالا است.

باندینگ دندان برای ترمیم دندان های آسیب دیده

باندینگ دندان یک روش درمانی همه جانبه است و برای ترمیم لب پریدگی ها، ترک ها،فاصله ی بین دندان ها ، ضعیف بودن مینای دندان و سایر مسائل مربوط به بهداشت دهان و زیبایی دندان بسیار کارایی دارد. در ادامه به بررسی محکم بودن باندینگ دندان در مقایسه با محکم بودن مینای طبیعی دندان می پردازیم.

استحکام باندینگ دندان

باندینگ دندان به اندازه ی مینای دندان قوی و محکم نیست. اما، به اندازه ای قدرت دارد که می تواند فشار روزانه ی دندان را بدون شکستن تحمل کند. باندینگ در صورت نگه داری و مراقبت مناسب می تواند تا ده سال ماندگاری داشته باشد. باندینگ دندان از رزین کامپوزیت تشکیل شده است و مزیت مهم این ماده توانایی ترکیب خوب آن با دندانهای طبیعی و زیبایی دندان در عین محکم بودن و پشتیبانی است.

باندینگ دندان یکی از روشهای عالی برای ترمیم دندان آسیب دیده یا لکه دار است. خیلی از دندانپزشکان برای رفع مشکلات زیر باندینگ را برای زیبایی دندان توصیه می کنند:

  • دندان های خرد شده
  • دندان های ترک خورده
  • دندان های کوتاه
  • دندان های لکه دار
  • دندانهای فاصله دار

هر کس دلایل خاص خود را برای انتخاب باندینگ دندان دارد. بعضی ها برای بهبود سلامت دهان و دندان خود از طریق محافظت بیشتر از مینای دندان این روش را انجام می دهند و یا ممکن است کسی نگران مسئله ی زیبایی دندان خود باشد. بهترین راه برای تعیین اینکه آیا باندینگ دندانی برای شما مناسب است یا خیر این است که در مورد همه ی روش های درمانی با یک دندانپزشک متخصص و با تجربه صحبت کنید.

لمینت دندان در رشت

کاربرد باندینگ دندان در زیبایی دندان

باندینگ دندان به صورت استفاده از یک ماده ی همرنگ دندان به نام رزین کامپوزیت در سطح قابل مشاهده دندان ها می باشد. برای رفع عیب و نقص جزئی دندان، از جمله لب پریدگی ،ترک ،لکه ی دندان ، فاصله بین دندان ها و دندان های بسیار کوتاه استفاده می شود. این یک روش غیر تهاجمی است و متخصص زیبایی دندان می تواند این عمل را در طی یک ویزیت دندانپزشکی تکمیل کند. باندینگ معمولا یک روش عالی برای بیمارانی است که به دنبال راه حل قابل اعتماد و ماندگاری بالا در عین حال مقرون به صرفه تر و کمتر تهاجمی نسبت به روکش های دندانی باشد.

نحوه ی مراقبت و نگه داری از باندینگ و زیبایی دندان

اگر چه ممکن است باندینگ دندان قدرت و استحکام مینای طبیعی دندان را نداشته باشد، اما در نوع خود بسیار قوی و محکم است. برای محافظت و نگه داری کامل و اصولی از باندینگ دندان در یک مدت طولانی، رعایت بهداشت دهان و دندان خیلی مهم است که باید شامل برنامه ی منظم و ثابت مسواک زدن و نخ دندان باشد. توصیه می شود که از خورد کردن غذاهای سخت و یخ خودداری شود. همچنین ممکن است دندانپزشک شما برای اطمینان از سلامت لثه و رفع هر گونه مشکلی که در باندینگ و زیبایی دندان ایجاد می شود، ویزیت های بعدی را برای شما توصیه کند.

اگر شما نگران برخی از مشکلات زیبایی دندان خود هستید و از ظاهر لبخند خود احساس خوبی ندارید می توانید با مراجعه به مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری در محیطی آرام و مدرن برای ارائه ی بهترین و مناسب ترین روش ترمیمی مشاوره دریافت کنید و در صورت موافقت روند درمانی برای خود را شروع کنید.

Rate this post