اگر دندان های شما دچار لکه، تغییر رنگ، ساییدگی، خرد شدگی، شکستگی، نامنظم و یا بد فرم شده باشند و یا فاصله بین آنها وجود داشته باشد، امروزه می توانید از طریق دندانپزشکی زیبایی مدرن لبخند بهتر و دلخواه خود را بدست آورید. در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی توسط یک یا چند عمل زیبایی لبخند را به بهترین حالت خود تغییر و یک ظاهر زیبا ارائه می دهند. متخصص ترمیمی و زیبایی برای تعیین روش مناسب زیبایی مخصوصتان با شما مشورت و راهنمایی می کند. در ادامه ی این مقاله انواع مختلف روش های زیبایی دندان را معرفی خواهیم کرد.

انواع مختلف روش های زیبایی دندان

سفید کردن دندان

یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش ها برای بهبود لبخند شما روش سفید کردن دندان می باشد. دندان ها را می توانید با قیمت مناسب در مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی سفید کنید یا می توانید قالب و ژل مخصوص را از داروخانه های معتبر تهیه و در خانه انجام دهید. همچنین می توانید از محصولات سفید کننده ی دندان که در بازار وجود دارد برای سفید کردن دندان هایتان در خانه استفاده کنید. مثل خمیر دندان های سفید کننده، محلول های شستشو و سفید کننده.

روکش دندان

روکش های دندانی پوشش های نازک و ظریفی از جنس پرسلن یا رزین هم رنگ دندان هستند که به صورت سفارشی برای پوشش سطح جلوی دندان ها طراحی می شوند. حدود نیم میلی متر مینای دندان از سطح دندان تراشیده می شود، سپس روکش دندان با تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان ها توسط چسب مخصوص روی دندان ها نصب می شود. هزینه ی این روکش ها با توجه به نوع استفاده شده متفاوت است. مانند روکش های کامپوزیت ونیر و یا لمینت دندان.

باندینگ دندان

باندینگ دندان، روکشی از جنس مواد پلاستیکی مقاوم ساخته شده است، که روی دندان لکه دار قرار داده می شود و با اشعه ماوراء بنفش یا لیزر سفت می شود و مواد را به دندان می چسباند. سپس متخصص ترمیمی و زیبایی آن را کوتاه کرده، شکل داده و صیقل می دهد. باندینگ می تواند دندان های پوسیده، ترک خورده، بد فرم را ترمیم کند. همچنین می تواند جایگزین زیبایی خوبی برای آمالگام (مخلوط مواد پرکننده) یا پرکننده های نقره ای باشد.

تاج دندان

تاج دندان که به آن روکش یا پوشش دندان هم می گویند، روی سطح دندان قرار می گیرد و جایگزین مناسبی در بالا ی خط لثه برای کل دندان پوسیده یا آسیب دیده می شود و شکل، اندازه، استحکام و ظاهر دندان را بر می گرداند. تاج ها می توانند از شکسته شدن دندان های ضعیف و سست جلوگیری کنند یا دندان ترک خورده را ترمیم کنند همچنین می توانند دندان های بد فرم یا بد رنگ را پوشش دهند. تاج ها از جنس فلز، پرسلن ترکیب شده با فلز، رزین یا سرامیک هستند.

اینلای و آنلای

اینلای ها و آنلای ها که به آنها پر کردن غیر مستقیم نیز گفته می شود، از طلا، پرسلن یا مواد کامپوزیت ساخته می شوند و دندان های پوسیده یا آسیب دیده را پر می کنند. از قسمت های پرکردگی های دندان قالب گرفته می شود. اینلای ها و آنلای ها در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شوند و توسط متخصص ترمیمی و زیبایی به دندان ها وصل می شوند. هنگامی که مواد در مرکز دندان قرار می گیرند اینلای گفته می شود و هنگامی که مواد یک یا چند نقطه از دندان یا سطح گازگرفتگی یا بیرونی را بپوشاند آنلای می گویند. اینلای ها و آنلای ها تا حد امکان سلامت دندان را حفظ می کنند و جایگزینی برای تاج دندان هستند.

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی از جنس تیتانیوم جایگزین ریشه های اصلی دندان هستند که در قسمت خالی استخوانی دندان از دست رفته قرار می گیرند. بعد از بهبود استخوان فک، پایه فلزی کاشته شده با استخوان فک جوش می خورد و باعث رشد استخوان های اطراف می شود و پایه ای برای دندان جایگزین شده ایجاد می کند.

سایر روش ها

سایر روش های درمانی و زیبایی از جمله بریج دندان، پروتز دندان و ارتودنسی ها که می توانند دندان های کج یا نامرتب را صاف کرده و با فشار مداوم در طول یک دوره زمانی، دندان ها را به آرامی در جهت خاصی حرکت دهند.

اگر شما یکی از افرادی هستید که خواستار تغییر دندان و لبخند خود می باشد می توانید جهت مشاوره و تصمیم گیری مناسب در انتخاب روش های زیبایی به مرکز تخصصی ترمیمی و زیبایی دکتر مانوشا امیری مراجعه فرمایید.

هزینه کامپوزیت هر واحد ۲/۰۰۰/۰۰۰
هزینه لمینت هر واحد از ۴/۰۰۰/۰۰۰
هزینه بلیچینگ هر فک ۲/۵۰۰/۰۰۰
هزینه بیلداپ (ترمیم دندان عصب کشی شده ) ۱/۵۰۰/۰۰۰ الی ۱/۸۰۰/۰۰۰
هزینه ترمیم دندان پوسیده ۱/۲۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post