در مورد رفع بوی بد دهان چه کاری می توانید انجام دهید؟ بهبود تنفس و سالم نگه داشتن دندان ها و لثه هایتان به طور هم زمان آسان است. برای داشتن دهانی سالم و خوش بو، نکاتی که در ادامه ی این مطلب برای شما آورده شده را رعایت نمایید.

رفع بوی بد دهان – قسمت اول

۵- عادت دخانیات را ترک کنید

سیگار کشیدن علاوه بر ایجاد سرطان میتواند به لثه های شما آسیب برساند، دندان های شما را لکه دار کند و باعث بوی بد دهان شما شود. داروهای بدون نسخه نیکوتین میتواند به کاهش میل شما کمک کند. اگر شما به کمک نیاز داشتید با پزشک خود وقت ملاقات بگذارید تا در مورد برنامه های ترک سیگار و یا داروهای تجویزی که می تواند به شما در ترک دخانیات کمک کند صحبت کند.

رفع فاصله بین دندان ها بدون براکت ارتودنسی

۶- از خوردن قرص نعناع بعد از شام صرف نظر کنید و به جای آن آدامس بجوید

باکتری های موجود در دهان شما قند را دوست دارند. آنها از آن برای تولید اسید استفاده می کنند. همین مساله باعث پوسیدگی دندان های شما و ایجاد بوی بد دهان می شود. به جای آن آدامس بدون قند بجوید. آدامس بزاق را که مکانیسم دفاعی طبیعی دهان در برابر اسیدهای پلاک است را تحریک می کند. اسید های پلاک باعث پوسیدگی دندان و بوی بد دهان می شوند.

اوپرکلوم چیست؟ | راهنمای درمان اوپرکلوم

۷- لثه های خود را سالم نگه دارید

بیماری لثه باعث بوی بد دهان می شود. باکتری ها در فرورفتگی های پایین دندان جمع می شوند و همین مساله باعث ایجاد بو می شود. اگر شما بیماری لثه دارید ممکن است دندانپزشک به شما توصیه کند به یک پریودنتیست مراجعه کنید. کسی که در درمان لثه و جراحی لثه متخصص باشد.

۸- دهان خود را مرطوب کنید

اگر بزاق کافی نداشته باشید دچار پوسیدگی دندان و بوی بد دهان می شوید. اگر دهان شما خشک است، در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. آدامس بدون قند بجوید یا آب نبات سفت بدون قند بمکید. همچنین در شب از یک مرطوب کننده هوا استفاده کنید تا هوای خانه شما مرطوب شود.

بررسی اهمیت لبخند سالم و زیبا

۹- به پزشک خود مراجعه کنید

اگر بوی بد دهان شما علی رغم تمام تلاش شما ادامه داشت با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید.آنها بررسی میکنند که آیا مشکلات شما مربوط به شرایط بهداشتی میشود یا خیر


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان  و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post