براکت های ارتودنسی و تراز کننده ها تنها راه های پر کردن فضای خالی در دندان ها نیستند. اگر شما بخواهید بدون استفاده از این روش های درمان فاصله در دندان ها را ببندید، دو گزینه دیگر ونیر یا همان لمینت و کامپوزیت باندینگ است. البته این دو روش برای مواقعی که تنها یک یا دو فاصله بین دندان های شما وجود دارد مناسب هستند و برای رفع فاصله های بیشتر، همچنان براکت ارتودنسی پیشنهاد می شود. در ادامه به رفع فاصله بین دندان ها بدون براکت ارتودنسی خواهیم پرداخت.

بستن فاصله میان دندان ها در رشت | دکتر مانوشا امیری

دندانپزشک شما در مورد اینکه کدام روش درمان برای شما مناسب تر است توضیح میدهد ، اما ما در این مطلب نکات مثبت و منفی هریک از گزینه ها را برای بستن فضای خالی میان دندان ها، بدون بریس های ارتودنسی را بررسی خواهیم کرد تا به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک کنیم.

پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی

پرسلین ونیر یک پوشش نازک است که در بالای دندان های طبیعی شما قرار میگیرد تا شکل و یا رنگ را تغییر دهد. تصحیح یک فاصله کوچک با ونیر کاملا آسان است اما این درمان فقط برای بزرگسالان مناسب است.
هنگام پر کردن فضای خالی بین دندان ها بوسیله لمینت سرامیکی، دندانپزشک ونیر ها را کمی پهن تر از دندان های اصلی میسازد. هنگامی که آنها نصب میشوند، در وسط قرار میگیرند و فاصله را از بین میبرند.

روش های درمان بستن فاصله دندان ها

پرسلین ونیر ها معمولا به دو جلسه معاینه دندانپزشکی نیاز دارند. یکی برای آماده سازی دندان ها و اندازه گیری ونیر ها و دیگری، هنگامی که در آزمایشگاه ساخته شدند، برای نصب بر روی دندان شما. مطالب زیادی در مورد لمینت در این وب سایت موجود است که می توانید از آنها استفاده نمایید.

کامپوزیت ونیر چیست؟ | چه کسی می تواند از کامپوزیت ونیر استفاده کند؟

ونیر ها به طور طبیعی می توانند به پوشاندن فاصله های کوچک میان دندان ها کمک کنند. اما اگر برای فاصله های بزرگ دندان استفاده شود ممکن است نتایج خوب به نظر نرسد. استفاده ی این روش در فاصله های بزرگ، باعث بزرگ شدن دندان های جلویی می شود که برای زیبایی مشکل ساز است! دندانپزشکان داوران خوبی در مورد آنچه طبیعی به نظر میرسد هستند آنها هر روز به لبخند های مختلفی نگاه میکنند. بنابراین شما باید به عقیده دندانپزشک خود در مورد بهترین گزینه برای خود اعتماد کنید.

رفع فاصله بین دندان توسط کامپوزیت باندینگ

برای بستن فاصله میان دندان ها، مواد کامپوزیت مستقیما روی دندان ها بکار برده می شود و نیازی به آزمایشگاه نیست. دندانپزشک کامپوزیت را می سازد و شکل میدهد تا ظاهری مطلوب پیدا کند. برای پر کردن فضای خالی در دندان ها از کامپوزیت استفاده می شود. این روش به این شکل است که به وسلیه کامپوزیت، دندان بزرگتر شده و فاصله کمتر می شود.

فاصله میان دندان ها چیست؟

مواد کامپوزیت میتواند برای پوشاندن کامل دندان اصلی استفاده شود، در این حالت به آن کامپوزیت ونیر یا لمینت کامپوزیتی گفته می شود. همچنین این درمان یک درمان رایج برای دندان های شکسته شده نیز هست.

رفع فاصله بین دندان

هزینه بستن فاصله بین دندان چقدر میشود؟

بعید است که رفع فاصله بین دندان به عنوان یک ضرورت پزشکی در نظر گرفته شود و بنابراین بیمه با بودجه دولتی معمولا هزینه های بسته شدن فاصله بین دندان ها را نمی دهد. اگرچه بیمه خصوصی شما ممکن است این کار را انجام دهد. کودکان و بزرگسالان با موارد شدید فاصله بین دندان ها، به دلیل کمبود دندان ، یا فقدان دندان ارثی ممکن است براکت های ارتودنسی و سپس دندان های مصنوعی یا بریج دندان نیاز داشته باشند که می تواند باعث اضافه شدن هزینه گردد.

چه عواملی باعث ایجاد فاصله در دندان جلویی میشود؟

نتیجه

یک فاصله یا فضای خالی در دندان های شما به خودی خود یک مساله مهم پزشکی نیست. اما وجود این مشکل می تواند به دلیل مسائل دیگری باشد که باید توسط پزشک بررسی شود. بستن فضای خالی کاملا ساده است و برای این درمان، براکت های ارتودنسی سنتی همیشه ضروری نیست.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post