دلایل کاملا مختلفی برای وجود فاصله در دندان های جلویی قابل بررسی است. علت اصلی فاصله میان دندان ها عدم تناسب دندان ها با اندازه فک است. اگر فک شما خیلی بزرگ باشد یا دندان ها خیلی کوچک باشد آنها به درستی در یک ردیف قرار نمی گیرند. اندازه دندان ها و فک شما را میتواند موارد ژنتیکی مشخص کند، در چنین مواردی فاصله دندانی ارثی محسوب میشود.

بستن فاصله میان دندان ها در رشت | دکتر مانوشا امیری

فاصله در دندان های جلویی همچنین میتواند به دلیل ایجاد رشد بافت اضافی بالای دندان ها باشد. قسمتی از پوست بین لب و دندان های جلویی بالای شما را فرنوم می نامند و این قسمت گاهی اوقات می تواند بیش از حد رشد کند. اگر این قسمت بیش از حد رشد کند میتواند یک فاصله را بین دو دندان بالایی جلوی شما ایجاد کند.

مواردی نیز در رفتار ما هستند که ممکن است به مرور باعث ایجاد فاصله در دندان جلویی شوند. از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره نمود :

۱- مکیدن شست

۲-فشار زبان

۳-بهداشت نامناسب دهان و دندان که منجر به بیماری لثه می شود

فاصله میان دندان ها چیست؟

به طور عادی مکیدن شست باعث ایجاد فاصله خط میانی میشود زیرا در این مورد، فشار شست بر روی دندان ها اعمال میشود. اگر زبان هنگام بلعیدن به دندان های پایین فشار بیاورد فشار زبان میتواند باعث ایجاد فاصله فک پایین شود. هر دو این عادت ها را میتوان در دوران کودکی اصلاح کرد تا از بروز مسائل طولانی مدت جلوگیری کند.

اگر شما از پریودنتیت لثه (بیماری شدید لثه) رنج میبرید ممکن است دندان های خود را از دست دهید. عفونت همچنین میتواند منجر به از دست دادن استخوان در فک شما شود که  باعث حرکت دندان های شما میشود و شکاف هایی را بین دندان ها بوجود می آورد.

چگونه پر کردن دندان به بهداشت دهان کمک می کند؟

دندان لترال میخی شکل چیست؟

گاهی اوقات دندان پیشین دوم که در نزدیک دو دندان جلویی است به درستی رشد نمیکند. این مساله به عنوان دندان لترال میخی شکل یا Peg Lateral شناخته می شود. در این مشکل، دندان کاملا کوچک است و شکل نوک داری دارد .به دلیل این که دندان کوچکتر از آن چیزی است که باید باشد، ممکن است در هر دو طرف فاصله بوجود آورد. روکش ها ، ایمپلنت دندان، و کامپوزیت ونیر گزینه هایی برای تصحیح دندان لترال میخی شکل هستند.

حل مشکل نامرتب بودن دندان ها | چیزهایی که بهتر است بدانید

چگونه میتوان فاصله موجود در دندان ها را بست؟

بستن فاصله در دندان ها، به شرطی که مورد شما خیلی شدید نباشد، یک فرآیند پیچیده نیست. روش های مختلفی برای بستن فاصله در دندان ها وجود دارد که شما میتوانید از دندان پزشک خود در مورد آنها جویا شوید. دندانپزشک شما میتواند به شما مشاوره داده و مشخص کند که کدام درمان بهترین روش برای بستن فاصله در دندان شما است. بهترین روش با توجه به شرایط دندان های شما انتخاب می شود.

اصلاح شکل و فرم دندان ها در رشت


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post