داشتن شکاف بین دندان، به عنوان فاصله میان دندان ها یا دیاستما شناخته میشود. فاصله دندان در کودکان کاملا شایع است ولی به طور کلی موضوعی برای نگرانی نیست زیرا این شکاف ها اغلب با درآمدن دندان های دائمی از بین می روند. اگر هنوز هم بعد از درآمدن دندان های دائمی شما، فاصله بین دندان یا شکاف بین دندان هایتان وجود دارد، ممکن است بخواهید روش های مختلف درمانی را برای بستن فاصله میان دندان ها را بررسی نمایید.

بستن فاصله میان دندان ها  | دکتر مانوشا امیری

البته ممکن است تصمیم به این کار را نگیرید. برخی از افراد تصمیم میگیرند فاصله بین دندان خود را حفظ کنند. مخصوصا وقتی که این فاصله دندان در دندان های جلویی باشد .در واقع در بعضی از فرهنگ های خاص، اعتقاد بر این است که فاصله بین دندان ها ، ثروت، باروری یا شانس به همراه خواهد داشت. در این مطلب و مطالب آینده ای که در این زمینه صحبت خواهیم کرد، تمام مواردی را که باید در مورد فاصله دندان ها بدانید گرداوری شده است.

کامپوزیت ونیر چیست؟ | چه کسی می تواند از کامپوزیت ونیر استفاده کند؟

بنابراین فاصله بین دندان چیست؟

تعریف ساده آن، جای خالی بین دو دندان است. این مورد بیشتر در دندان های جلویی قابل مشاهده است. اما فاصله بین دندان ها میتواند در هر جایی از دهان ایجاد شود. شکاف در دندان های پایینی را فاصله آرواره زیرین می نامند در حالی که شکاف در دو دندان جلویی ،فاصله خط میانی نامیده می شود.

حل مشکل نامرتب بودن دندان ها | چیزهایی که بهتر است بدانید

فاصله در دندان های کودکان تا حدی طبیعی است زیرا در این مرحله فک هنوز در حال رشد است و دندان ها در حال توسعه یافتن هستند. در ادامه با بزرگ شدن، کودکان دندان های شیری خود را از دست می دهند و دندان های دائمی خود را بدست می آورند.

فاصله میان دندان ها

در این تحول در اغلب موارد، فضاهای بین دندان ها به طور طبیعی بسته میشود. اگر فاصله بسته نشد، میتوانید از یک دندانپزشک مشاوره بگیرید. افرادی که بین دندان هایشان فاصله دارند نیاز به مراقب بیشتری نسبت به سلامت دهان و دندان خود دارند. یک آب شوی یا water flosser میتواند کمک کند تا فاصله بین دندان هایتان را راحت تر تمیز کنید.

مشکلات روکش دندان چیست؟ | عمر روکش دندان چقدر است؟


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان  و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post