میتوان ار روش های مختلفی برای درمان بستن فاصله دندان ها استفاده کرد. در مطالب پیشین، دو موضوع فاصله میان دندان ها چیست و چه عواملی باعث ایجاد فاصله در دندان جلویی میشود مورد بررسی قرار گرفت. حال در این مطلب به سراغ روش های درمان بستن فاصله میان دندان ها خواهیم پرداخت.

بستن فاصله میان دندان ها در رشت | دکتر مانوشا امیری | زیبایی دندان در رشت

درمان بستن فاصله دندان ها به وسیله ی براکت ارتودنسی

از براکت ها میتوان برای مرتب کردن موقعیت دندان های فاصله دار و بستن فاصله در دهان استفاده کرد. فاصله های بزرگتر معمولا نیاز به درمان با براکت ارتودنسی دارند در حالی که فاصله های های کوچکتر را میتوان به وسیله روش های دیگر نیز درمان کنیم. در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد.
قبل از در نظر گرفتن براکت ارتودنسی برای درمان فاصله در دندان های جلویی یا همه دندان ها، شما باید صبر کنید تا تمام دندان های دائمی رویش پیدا کنند. به این دلیل که فک کودک میتواند با سرعت متفاوتی نسبت به دندان هایش رشد کند و ترکیبی از دندان های شیری و دندان های دائمی میتواند باعث ایجاد یک فاصله طبیعی بین دندان ها شود. هنگامی که همه چیز رشد کرد، اگر همچنان مشکلی وجود داشت به دندان پزشک مراجعه نمایید. سپس دکتر شما می تواند با استفاده از روش های مختلف، درمان بستن فاصله دندان های شما را انجام دهد.

درمان بستن فاصله دندان
درمان بستن فاصله دندان | بستن فاصله میان دندان ها در رشت

برای بستن فاصله بین دندان ها از ارتودنسی نامرئی استفاده کنید

آیا ارتودنسی نامرئی فاصله را برطرف میکند؟ در بسیاری از موارد بله! اگر شما میخواهید فاصله های دندان را بدون بریس های ارتودنسی فلزی ببندید، بریس های ارتودنسی نامرئی مانند اینویزیلاین برای بستن فاصله ها میتوانند انتخاب خوبی باشند. این هم تراز کننده های شفاف برخلاف بریس های ارتودنسی متداول، به سختی قابل دیدن و تشخیص هستند. ولی آنها هنوز هم یک درمان موثر برای موارد خفیف و متوسط فاصله دندان هستند. یکی از خوبی های ارتودنسی های نامرئی، قابل جدا شدن و درآمدن آنها است.

کامپوزیت ونیر چیست؟ | چه کسی می تواند از کامپوزیت ونیر استفاده کند؟

تراز کننده های شفاف قابل استفاده در خانه یکی دیگر از گزینه های مهم برای آنهایی است که می خواهند بدون بریس های ارتودنسی فلزی، و در خانه فاصله بین دندان های خود را برطرف کنند. از نظر ظاهری آنها شبیه به اینویزیلاین هستند اما ٪۷۵-۴۵ ارزان تر هستند. بسیاری از بیماران با این نوع درمان با موفقیت از فضای خالی بین دندان خود رهایی یافتند. زیرا این روش برای موارد خفیف تا متوسط فاصله مناسب است.
مارک های زیادی برای انتخاب وجود دارد اما همه آنها از سطح مراقبت و خدمات مشتری یکسانی عرضه نمیشوند. بهتر است در مورد انتخاب، با دندانپزشک خود مشورت کرده و بهترین مورد ممکن را، با توجه به شرایط دندان های خودتان انتخاب نمایید.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post