کامپوزیت ونیر چیست؟

اگر همیشه می خواستید لبخند خود را بهبود ببخشید ونیر دندان ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشد. ونیر ها لایه های نازکی هستند که در قسمت جلویی دندان های موجود شما قرار میگیرند تا ظاهر آن ها را بهبود ببخشند. در ادامه در مورد اینکه کامپوزیت ونیر چیست، صحبت خواهیم کرد.

کامپوزیت ونیر در رشت | روکش تمام سرامیک دندان در رشت

ونیر ها فقط یکی از چندین روش اصلاح ظاهر دندان های شما هستند. پیوند دندان و مینای دندان و همچنین روکش از دیگر گزینه ها هستند. دو نوع اصلی ونیر وجود دارد: پرسلین و کامپوزیت. همانطور که شما از اسم آن انتظار دارید پرسلین ونیر ها به طور سفارشی از Porcelain ساخته می شوند و مزایا و معایب خود را دارند.

کامپوزیت ونیر اغلب از یک رزین به رنگ دندان ساخته می شوند. از همین ماده برای اتصال آن به دندان نیز استفاده می شود. برای هر دو نوع ونیر جنبه های مثبت و منفی وجود دارد. به همین دلیل مهم است که بدانید چه مشکلی را می خواهید با ونیر حل کنید و همچنین بودجه خود را در نظر بگیرید.

کامپوزیت ونیر چیست
کامپوزیت ونیر چیست

لمینت در رشت | مرکز ترمیمی و زیبایی دندان در رشت | دکتر مانوشا امیری

چه کسی میتواند از ونیر استفاده کند؟

ونیر های دندانی می توانند عیوب دندان ها را بپوشانند و به شما لبخندی صاف و واضح بدهند. نقص دندان های شما میتواند شامل دندان های کج یا بد شکل ، لب پریده ، لکه دار یا تغییر رنگ یافته باشند. همچنین ممکن است مینای دندان شما پوسیده شده باشد. ونیر ها قسمتی از دندان شما را می پوشانند اما در کل با روکش دندان، که کل دندان را پوشش می دهند متفاوت هستند.

۸ باور اشتباه درمورد پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی (قسمت دوم)

همچنین روکش ها نیاز به تراش بیشتر دندان دارند که این مساله در مورد ونیرها اجباری نیست و تنها ممکن است در بعضی موارد لازم باشد. اگر دندان های شما نسبتا شکل خوبی دارند و شما فقط میخواهید ظاهر آن ها، از جمله شکل یا رنگ آن ها را تغییر دهید،ونیرها میتوانند انتخاب خوبی باشند . از روکش ها معمولا فقط برای دندان هایی که آسیب زیادی دیده اند استفاده میشود. به عنوان مثال، اگر شما دندان شکسته دارید یا به عصب کشی نیاز دارید روکش ممکن است راه حل بهتری باشد.

مشکلات روکش دندان چیست؟ | عمر روکش دندان چقدر است؟


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post