در مورد رفع بوی بد دهان چه کاری می توانید انجام دهید؟ بهبود تنفس و سالم نگه داشتن دندان ها و لثه هایتان به طور هم زمان آسان است. برای داشتن دهانی سالم و خوش بو، نکاتی که در ادامه ی این مطلب برای شما آورده شده را رعایت نمایید.

سفید کردن دندان ها | دکتر مانوشا امیری

۱- بیشتر مسواک بزنید و نخ دندان بکشید

پلاک، لایه چسبناک تشکیل شده روی دندان است که این تجمع باکتری، باعث ایجاد بوی بد دهان می شود. غذای باقی مانده در دندان نیز باعث بیشتر شدن این مشکل می شود. دندان های خود را حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و حداقل یک بار نخ دندان بکشید. اگر شما نگران بوی نفس خود هستید هر دو کار را کمی بیشتر از مقدار معمول انجام دهید. با این حال مسواک زدن زیاد نیز می تواند آسیب رسان باشد و بهتر است زیاده روی نکنید . اگر شما با قدرت بیشتری مسواک بزنید می توانید باعث پوسیده شدن دندان هایتان شوید و آنها در برابر پوسیدگی آسیب پذیر کنید.

بستن فاصله میان دندان ها  | مرکز ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری

۲- دهان خود را با دهان شویه بشویید

دهان شویه علاوه بر اینکه باعث رفع بوی بد دهان می شود و نفس شما را تازه می کند، با از بین بردن باکتری ها محافظت بیشتری را بوجود می آورد. طعم نعنا تازه میتواند احساس خوبی را به شما بدهد. اما مطمئن شوید دهان شویه ای که انتخاب میکنید میکروب های ایجاد کننده بوی بد دهان را از بین ببرند نه اینکه فقط بوی بد را بپوشاند. دهان خود را روزانه با یک دهانشویه مناسب شست و شو دهید و بوی بد دهان را از منبع آن متوقف کنید. اگر بعد از خوردن غذا دهان خود را با آب ساده شست و شو دهید، می توانید به نفس خود کمک کنید. این کار میتواند ذرات غذای گیر کرده در دندان هایتان را از بین ببرد.

رفع فاصله بین دندان ها بدون براکت ارتودنسی

۳- زبان خود را پاک کنید

پوششی که به طور معمول روی زبان شما تشکیل می شود می تواند میزبان باکتری های بد بو باشد که به بوی بد دهان کمک می کند. برای خلاص شدن از آنها به آرامی زبان خود را با مسواک تمیز کنید. اگر برس شما خیلی بزرگ است و مانع این می شود که به راحتی به پشت زبان خود دسترسی پیدا کنید، یک اسکریپر را امتحان کنید.

بوی بد دهان

این وسیله ها به طور خاص برای ایجاد فشار روی سراسر ناحیه سطح زبان طراحی شده اند .این کار باعث از بین بردن باکتری ها، ذرات غذاها و سلول های مرده ای می شود که مسواک زدن به تنهایی نمی تواند آنها را از بین ببرد.

بررسی اهمیت لبخند سالم و زیبا

۴- از غذاهایی که نفس شما را بدبو می کند دوری کنید

پیاز و سیر علت بزرگی برای بوی بد دهان هستند و مسواک زدن بعد از خوردن آنها کمکی نمی کند. دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان می گوید ماده اصلی که باعث بوی بد آنها می شود، به جریان خون شما راه می یابند و به ریه ها می رسند جایی که نفس خود را بیرون می دهید. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل چیست؟ آنها را نخورید یا حداقل قبل از رفتن به محل کار یا ملاقات با دوستان از خوردن آنها خودداری کنید.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان  و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post