به دنبال اطلاعات بیشتر پیرامون لمینت دندان هستید؟ لمینت ها همچنین به عنوان ونیرهای دندانی ،و لمینت های سرامیکی دندان شناخته میشوند. این درمان یکی از متداول ترین گزینه های دندانپزشکی برای کسانی است که به دنبال بهبود لبخند خود هستند. لمینت میتواند عزت نفس و اعتماد به نفس کلی بیماران را افزایش دهد. به دلیل اینکه لمینت ها تطبیق پذیر هستند، اغلب برای اصلاح عیوب دندان استفاده می شوند. در ادامه با پاسخ به سوالات متداول لمینت دندان همراه ما باشید.

لمینت دندان در رشت

در زیر فهرستی از سوالات متداول لمینت دندان برای شما فراهم شده است:

۱- لمینت دندان دقیقا چیست؟

جواب: لمینت ها شامل لابه بسیار نازکی از سرامیک یا کامپوزیت هستند که به دقت شکل داده شده اند. از همین جهت آنها میتوانند به دندان های بیمار متصل شده و ظاهر آنها را بهبود بخشند.

۲- آیا لمینت ها میتوانند باعث استحکام بیشتر دندان ها نیز شوند؟

جواب: بله، لمینت ها وقتی توسط دندانپزشکی متخصص بر روی دندان های بیمار استفاده میشود، این مساله باعث میشود دندان های آنها ۹۵ درصد محکم تر شود. جنس متریال به کار رفته و مهارت متخصص ترمیمی و زیبایی دندان نقش زیادی در نتیجه نهایی دارد.

ماندگاری و دوام لمینت چقدر است؟

۳- مدت درمان لمینت دندان چقدر است؟

جواب: به طور طبیعی تنها به دو جلسه معاینه برای آماده سازی دندان ها برای استفاده از لمینت و چسباندن آنها نیاز است.

۴- آیا استفاده از لمینت درد دارد؟

جواب: خیر، زیرا از بی حسی موضعی استفاده میشود.

سوالات متداول لمینت دندان

۵- آیا لمینت های دندانی دائم هستند یا میتوان آنها را برداشت؟

جواب: لمینت ها به عنوان یک درمان دائمی دندانپزشکی در نظر گرفته می شوند، زیرا حدود ۱۵ سال دوام خواهند داشت. به دلیل اینکه آنها یک گزینه دائمی برای ترمیم دندان هستند، به دلیل دائمی بودن این درمان، بهتر است قبل از شروع این درمان، اطلاع کاملی از آن داشته باشید و آشنایی کاملی با آن پیدا کنید.

۸ باور اشتباه درمورد پرسلین ونیر یا لمینت سرامیکی (قسمت اول)

۶- آیا نگهداری از لمینت ها، بعد از قرار گرفتن بر روی دندان آسان است؟

جواب: نیاز به مراقبت خاصی از لمینت ها نیست. تنها مساله مهم برای کسانی که از لمینت دندان استفاده می کنند، حفظ بهداشت دهان مناسب به وسلیه دو بار در روز مسواک زدن و نخ دندان کشیدن است.

۷- آیا لمینت ها برای کسانی که دندان قروچه می کنند مناسب است؟

جواب: خیر ،لمینت ها برای کسانی که دندان های خود را روی هم می سایند یا دندان قروچه می کنند انتخاب خوبی نیست. احتمال زیادی وجود دارد که آنها به لمینت های خود آسیب وارد کنند.

آیا سفید کردن دندان باعث آسیب به مینای دندان می شود؟


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان در رشت و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post