در این مطلب به سوالات متداول کامپوزیت ونیر یا لمینت کامپوزیتی خواهیم پرداخت. شما نیز می توانید در قسمت نظرات، سوالات خود را در این زمینه بپرسید تا در اسرع وقت پاسخگوی آن باشیم. شما همچنین می توانید از طریق مشاوره آنلاین، سوالات فوری خود را از ما بصورت رایگان بپرسید.

مشاوره آنلاین دندانپزشکی | دکتر مانوشا امیری | زیبایی دندان 

روند درمان کامپوزیت ونیر چگونه است؟

دندانپزشک شما این روند درمان را با تمیز کردن کامل دندان ها و آماده سازی آن ها برای استفاده، شروع میکند. دندانپزشک شما ممکن است مجبور شود یک لایه نازک از مینای دندان شما را بردارد تا کمک کند مواد روی دندان شما بچسبد. اگر فقط تغییرات جزئی برای شکل یا رنگ نیاز باشد، گاهی اوقات نیازی به تراشیدن دندان نیست. بعدا، بسته به اینکه شما ار ونیر مستقیم ( کامپوریت ونیر ) یا غیر مستقیم ( لمینت ها ) استفاده خواهید کرد فرآیند کمی متفاوت خواهد شد. قبل از استفاده از کامپوریت ونیر دندانپزشک مینای دندان های شما را برای کمک به چسبندگی کمی آماده میکند. سپس با استفاده از یک مواد چسبناک کمک می کنند تا مواد رزین کامپوزیت به دندان های شما بچسبند. در آخر لایه های بسیار نازکی از مواد کامپوزیتی به سطح دندان های شما اضافه میشود.

کامپوزیت ونیر 

دندانپزشک با استفاده از نور لایه های رزین کامپوزیت را فعال میکند تا به سرعت سفت شوند. شما و دندانپزشک خود میتوانید سایه یا رنگی که میخواهید را برای ونیر های خود انتخاب کنید. دندانپزشک شما میتواند رنگ های رزین کامپوزیت را باهم مخلوط کند تا ونیر های شما طبیعی بنظر برسد. سپس آنها کامپوزیت ونیرها را روی دندان های شما قرار میدهند. در ادامه از یک نور برای سفت کردن چسب و چسباندن ونیر ها به دندان استفاده می شود. بعد از آن دندانپزشک لبه های اضافی را تمیز کرده و همه چیز را صیقل میدهد. بسیاری از مردم در طول روند احتیاجی به بی حسی ندارند.

کامپوزیت ونیر ها چه مدت دوام می آورند؟

کامپوزیت ونیر ها امروزه از دوام بیشتری نسبت به گذشته برخوردار هستند. آنها میتوانند به طور میانگین ۵ تا ۷سال دوام داشته باشند. بعد از آن شما میتوانید ونیرهای خود را جایگرین کنید. کامپوزیت ونیرها اساسا طول عمر کمتری نسبت به پرسلین ونیرها ( یا همان لمینت سرامیکی) دارند که ممکن است حداقل ۱۰ یا ۱۵ سال دوام داشته باشند.

کامپوزیت ونیر چیست؟ | چه کسی می تواند از کامپوزیت ونیر استفاده کند؟

شما ممکن است بتوانید با مراقبت خوب از آنها عمر کامپوزیت ونیرهایتان را افزایش دهید. مواردی مانند مسواک زدن منظم با خمیر دندان های بدون ساینده و خودداری کردن از هرگونه تمایل به جویدن یخ و سایر اجسام سخت با دندان های جلوی خود میتوانید عمر کامپوریت های خود را افزایش دهید. برخی از دندانپزشکان همچنین پیشنهاد میکنند مراقب نوشیدنی هایی مانند قهوه یا چای باشید که ممکن است ونیر های جدید شما را لکه دار کند.

قبل و بعد از کامپوزیت ونیر

بعد از بکار بردن از ونیر ها شما تفاوت قابل توجهی را در ظاهر دندان های خود خواهید دید. ونیر ها میتوانند به طور چشمگیری ظاهر دندان های کج، شکسته ،یا لب پر شده، یا دندانهایی که فاصله زیادی بین آنها است را بهبود ببخشند.

معرفی انواع ونیر | مزایا و معایب کامپوزیت ونیر و پرسلین ونیر

آیا میتوان کامپوزیت ونیر ها را برداشت؟

کامپوزیت ونیر ها با افزودن مواد کامپوزیتی جدید میتوانند به راحتی برداشته و تعمیر یا تعویض شوند.

هزینه کامپوزیت ونیر

در بحث زیبایی دندان هزینه مساله ای است که باید به آن توجه کنید. ونیر ها ارزان نیستند و اگر می خواهید از بهترین مواد موجود برای شما استفاده شود، باید نزد بهترین دندانپزشک موجود بروید. استفاده از ونیر ها یک روند زمان بر است. همچنین دندانپزشک شما باید مواد با کیفیت بالا و کار با کیفیت بالا انجام دهد که دوام داشته باشد. اگرچه کامپوزیت ونیر قیمت پایین تری از پرسلین ونیر ها یا لمینت سرامیکی دارد، اما کامپوزیت ونیر ها هنوز هم میتوانند گران باشند.

ماندگاری و دوام لمینت چقدر است؟

هزینه کامپوزیت ونیر بسته به جایی که زندگی میکنید، جایی که کار دندانپزشکی شما انجام میشود و تعداد ونیر هایی که شما نیاز دارید متفاوت خواهد بود. اگر شما میخواهید ظاهر لبخند خود را بهبود بخشید، احتمالا یکی از گزینه ها کامپوزیت ونیر خواهد بود و احتمالا شما مجبور خواهید بود که کل صورت حساب را پرداخت کنید زیرا بیمه اغلب فرآیندهای دندانپزشکی زیبایی را پوشش نمیدهد.


در مرکز دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان دکتر مانوشا امیری انواع درمانهای زیبایی دندان شامل لمینت کامپوزیتی، لمینت سرامیکی، بستن فواصل بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و کلیه درمان های رایج ترمیمی شامل پرکردن دندان با مواد همرنگ و آمالگام توسط دکتر مانوشا امیری متخصص ترمیمی و زیبایی دندان  و محیطی آرام و زیبا و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از برندهای روز دنیا انجام می پذیرد شما عزیزان میتوانید جهت وقت ملاقات با شماره ی ۳۲۱۳۲۶۴۴-۰۱۳ تماس و یا جهت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید.

Rate this post